Akumulatorowa piła szablasta Milwaukee C 18 HZ

Miniaturowa piła szablasta zasilana bardzo wydajnym akumulatorem Li-Ion 18 V to propozycja dla specjalistów, którzy pracują z materiałem drewnianym i metalowym. Jest idealną propozycją do działania w miejscach, gdzie których nie można użyć większych maszyn.

Akumulatorowa piła szablasta Milwaukee C 18 HZ jest 2-3 razy mniejsza od swojej sieciowej odpowiedniczki pod względem rozmiarów i wagi. Choć nie jest tak wydajna jak piła zasilana prądem 230 V, to jednak ma niezaprzeczalne atuty w postaci możliwości wykonywania cięcia w naprawdę ciasnych miejscach zarówno materiału drewnianego, jak i metalowego czy działania w miejscach, gdzie dostęp do prądu zmiennego jest ograniczony. Litowo-jonowe ogniwa o

napięciu 18 V i pojemności 3 Ah to bardzo wydajna konstrukcja, która zapewnia pile szablastej Milwaukee C 18 HZ wystarczający zapas mocy. Akumulator Li-Ion zabezpieczony jest systemem Digital Power Management (DPM). Stanowi on ochronę akumulatorów przed uszkodzeniem w wyniku nadmiernego obciążenia, przegrzania i zbyt szybkiego rozładowania. Szybka ładowarka posiada dodatkowo zabezpieczenie przed przeładowaniem baterii. Rozwiązanie to sprawia, że źródło zasilania piły jest bardzo trwałe, a baterie mogą ulec zniszczeniu praktycznie tylko w wyniku mechanicznych uszkodzeń (np. upadku z dużej wysokości). Warto tutaj podkreślić, że akumulatory posiadają diodowy wskaźnik napełnienia energią. Dodatkowo są to baterie „systemowe”, czyli można je stosować zamiennie w różnych narzędziach akumulatorowych Milwaukee, np. wiertarko-wkrętarkach.

Energia jednostki napędowej zamieniana jest na ruch posuwisto-zwrotny dzięki specjalnej przekładni z podwójnym balanserem. Rozwiązanie to sprawia, że podczas pracy wibracje wynikające z ruchu brzeszczotu są praktycznie nieodczuwalne dla operatora. Mniejsze drgania elementów mechanicznych to także większa trwałość całego elektronarzędzia.

Silnik przez przekładnię wytwarza do 3000 suwów/min. Każdy ruch brzeszczotu odbywa się z 20-milimetrowym skokiem. Oznacza to, że piła spokojnie poradzi sobie z cięciem zarówno sporej wielkości elementów drewnianych, rur PCV o średniej średnicy oraz materiałów stalowych (prętów, płaskowników i zamkniętych profili). Prędkość obrotowa silnika regulowana jest płynnie za pomocą włącznika spustowego. Urządzenie można także zablokować przełącznikiem słupkowym, tak żeby ochronić operatora i postronne osoby przed przypadkowym włączeniem maszyny.

Obrazu akumulatorowej piły szablastej Milwaukee C 18 HZ dopełnia beznarzędziowy system montażu osprzętu. Brzeszczot mocuje się bowiem w uchwycie FIXTEC – obraca się specjalny pierścień i wkłada w gniazdo osprzęt, po czym zwalnia pierścień mocujący. Jest to bardzo wygodne w obsłudze i szybkie rozwiązanie, które dodatkowo pozwala mocować brzeszczot do góry nogami i wykonywać cięcia z dołu do góry.

Integralną częścią głowicy tnącej jest stopka. Stanowi ona zderzak oporowy, którym dociskamy maszynę do obrabianego elementu. W precyzyjnym prowadzeniu brzeszczotu pomocna będzie z kolei dioda oświetlająca miejsca pracy.

Silnik ustawiony pod kątem ok. 135º względem przekładni oraz akumulator na końcu rękojeści są tak rozmieszczone, że wyważenie urządzenia jest wręcz idealne. Jego środek ciężkości znajduje się dokładnie w środku uchwytu, więc podczas cięcia praktycznie nie czuć prawie 2-kilogramowego ciężaru piły. Na bardzo pozytywne odczucia mają wpływ wysokiej jakości materiały wykończeniowe (m.in. na rękojeści).

Dane techniczne akumulatorowej piły szablastej Milwaukee C 18 HZ

Liczba suwów0-3000 min-1
Skok brzeszczotu20 mm
Rodzaj baterii/napięcie/pojemnośćLi-Ion/18 V/3 Ah
Waga1,8 kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments