AKUMULATOROWA PIŁA SZABLASTA METABO POWERMAXX ASE

Konstruktorzy Metabo, opracowując akumulatorową piłę PowerMaxx ASE, zmodyfikowali uchwyt narzędziowy i umożliwili mocowanie w nim nie tylko brzeszczotów do pilarek szablastych,  ale też stosowanych w wyrzynarkach.

Piłą szablastą Metabo PowerMaxx ASE, ponieważ możemy w niej zastosować zarówno brzeszczoty do tego typu pilarek, jak i wyrzynarek, możemy ciąć nie tylko prostoliniowo elementy z drewna, stali, plastiku czy PCV, ale też np. wycinać niewielkie otwory czy krzywizny, np. w płytach gipsowo-kartonowych, sklejce itp. Akcesoria – brzeszczoty szablaste i wyrzynarkowe – montuje się w beznarzędziowo obsługiwanym uchwycie Quick. Wystarczy obrócić specjalny pierścień i włożyć w jego gniazdo osprzęt. Brzeszczoty mogą być w nim mocowane

odwrotnie, co umożliwia wykonywanie operacji podcinania. Ruch piły ograniczony jest specjalną stopą oporową. Jest ona wysuwana, co pozwala regulować długość wykorzystywanego ostrza brzeszczotu, jak też ustawiać głębokość cięcia. Zderzak umożliwia też agresywne cięcie z dużym posuwem, np. elementów stalowych. W górnej części obudowy uchwytu znajduje się dioda, która oświetla miejsce pracy.

 

Metabo_PowerMaxxASE_03

 

Metabo PowerMaxx ASE wyposażone zostało w 4-polowy silnik prądu stałego, który za pośrednictwem przekładni generuje 0-3100 suwów/min o skoku wynoszącym 13 mm. Szybkość pracy silnika regulowana jest płynnie za pomocą elektronicznego włącznika spustowego (elektronika Vario). Dla zwiększenia bezpieczeństwa operatora i ochrony przed przypadkowym włączeniem zastosowano słupkowy przełącznik, który blokuje włącznik.

 

Metabo_PowerMaxxASE_01

 

Źródłem energii dla piły szablastej Metabo PowerMaxx ASE są nowoczesne akumulatory litowo-jonowe o napięciu 10,8 V i pojemności 2,0 lub 4,0 Ah. Zasilanie i działanie elektronarzędzia optymalizuje zaawansowana technicznie elektronika Ultra-M. Akumulator 2,0 Ah jest na tyle mały, że mieści się w całości w rękojeści narzędzia, nie wystając poza jej obrys i nie zwiększając jego rozmiarów. Dzięki temu piłą Metabo można pracować w ciasnych miejscach. Na obudowie urządzenia znajdziemy wskaźnik diodowy, który informuje o poziomie naładowania akumulatora. Parametry ogniw zasilających od razu wskazują nam obszar zastosowań piły – cięcie niewielkich przedmiotów drewnianych, rur PCV o niedużej średnicy, niezbyt grubych prętów stalowych (np. gwoździ) lub płaskowników czy innych materiałów z miękkiego metalu. Narzędzie jest też bardzo poręczne podczas obróbki płyt gipsowo-kartonowych.

 

Metabo_PowerMaxxASE_02

 

Reasumując, innowacyjny i przy tym unikalny uchwyt umożliwiający stosowanie dwóch rodzajów brzeszczotów to istotna zaleta akumulatorowej piły szablastej Metabo PowerMaxx ASE. Dzięki temu rozwiązaniu kompaktowa „tygrysica” Metabo jest nie tylko zwykłą piłą do cięcia zgrubnego, ale też pozwala wykonywać delikatne i dokładne zadania, do których używa się wyrzynarek.

pins

 

Dane techniczne akumulatorowej piły szablastej Metabo PowerMaxx ASE

Liczba suwów

0-3100 min-1

Skok brzeszczotu

13 mm

Rodzaj baterii/napięcie/pojemność

Li-Ion/10,8 V/2,0 lub 4,0 Ah

Waga

1,2 kg

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments