AKUMULATOROWA OPALARKA BOSCH GHG 18V-50 PROFESSIONAL

Portfolio akumulatorowych elektronarzędzi Bosch poszerzyła pierwsza bezprzewodowa opalarka GHG 18V-50 Professional.

Konstrukcja i podstawowe parametry pracy

Bosch w nowej akumulatorowej opalarce GHG 18V-50 Professional zastosował wydajny element grzewczy, który wytwarza maksymalną temperaturę 500°C, oraz wentylator napędzany silnikiem elektrycznym. Jego zadaniem jest wytworzenie odpowiednio silnego strumienia powietrza o wydatku 175 l/min. Pracą nowej opalarki Bosch GHG 18V-50 Professional steruje elektronika. Umożliwia ona m.in. ustawienie dwóch poziomów temperatury roboczej: 300°C i 500°C. Służy do tego wygodny w obsłudze przełącznik znajdujący się w tylnej części obudowy. Ważnymi funkcjami elektroniki, oprócz regulacji temperatury pracy, są antyprzeciążeniowa i antytermiczna ochrona opalarki oraz zasilającego akumulatora, jak

też RESTART PROTECTION, czyli zabezpieczenie uniemożliwiające uruchomienie urządzenia przez podłączenie do niego akumulatora.

Nowa opalarka Bosch GHG 18V-50 Professional w bardzo krótkim czasie jest gotowa do pracy. Na ogrzanie strumienia powietrza do temperatury 300°C potrzebuje tylko 6 s. Uruchamia się ją włącznikiem spustowym wyposażonym w blokadę uniemożliwiającą przypadkowe włączenie urządzenia, co może np. się zdarzyć podczas jego przenoszenia.

Akumulatorowa opalarka Bosch GHG 18V-50 Professional ma konstrukcję „T” i swoim kształtem przypomina wiertarko-wkrętarki. Wykonano ją z wysokiej jakości, odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa sztucznego. Jest perfekcyjne wyważona, zaś jej rękojeść pokryto miękką wykładziną (tzw. soft grip). Masa nowego urządzenia jest niewielka, gdyż w zależności od zastosowanego akumulatora wynosi od 0,93 do 2,0 kg (zgodnie z EPTA), zaś sama opalarka waży zaledwie 0,59 kg. Operuje się nim bardzo wygodnie, do czego niewątpliwie przyczynia się brak przewodu zasilającego. Pracę w słabo oświetlonych pomieszczeniach ułatwia dioda LED, która znajduje się na mocowaniu akumulatora. Przyda się ona szczególnie elektrykom, którzy często w słabym oświetleniu podgrzewają koszulki termokurczliwe na obrabianych końcówkach przewodów w celu ich izolacji.

Trzy metody pracy

Podczas pracy urządzenie możemy trzymać w ręce i swobodnie nim operować, jak też postawić albo na samym akumulatorze, albo na tylnej część obudowy i mocowaniu akumulatora. Te trzy sposoby użycia w połączeniu z dwoma temperaturami roboczymi umożliwiają wykonanie praktycznie wszystkich prac zarezerwowanych dla opalarek przewodowych. Prezentowana opalarka akumulatorowa to urządzenie, którym możemy obkurczać koszulki termokurczliwe na przewodach elektrycznych, usuwać farby, lutować rury miedziane, zginać elementy z tworzyw sztucznych, suszyć mokre powierzchnie itd. Jak wiadomo, w tym celu należy użyć odpowiednich dysz. Pełny ich wybór znajduje się w ofercie Boscha. Natomiast na standardowym wyposażeniu urządzenia mamy dwie dysze: reflektorową 32 x 33 mm i redukcyjną 9 mm.

Prezentowana akumulatorowa opalarka GHG 18V-50 Professional zasilana jest prądem stałym o napięciu 18 V z systemowych akumulatorów litowo-jonowych Bosch. Możemy do niej podpiąć zarówno akumulatory 18 V z linii GBA, jak i wysokoprądowe z linii ProCORE 18 V. Niemiecki producent zaleca w prezentowanej opalarce stosować akumulatory o pojemności co najmniej 4.0 Ah, gdyż dzięki nim możemy wykorzystać jej pełną moc.

Dane techniczne opalarki Bosch GHG 18V-50 Professional

Napięcie zasilania2300 W
Temperatura300/500°C
Przepływ powietrza175 l/min
Waga bez akumulatora0,59 kg
LP
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments