AKUMULATOROWA OPALARKA BOSCH GHG 18V-50 PROFESSIONAL

Portfolio akumulatorowych elektronarzędzi Bosch poszerzyła pierwsza bezprzewodowa opalarka Bosch GHG 18V-50 Professional. Urządzeniem tym wykonany sprawnie i wygodnie większość prac zarezerwowanych dla opalarek przewodowych.

Bosch w nowej akumulatorowej opalarce GHG 18V-50 Professional zastosował wydajny element grzewczy, który wytwarza maksymalną temperaturę 500°C, oraz wentylator napędzany silnikiem elektrycznym. Jego zadaniem jest wytworzenie odpowiednio silnego strumienia powietrza o wydatku 175 l/min. Pracą nowej opalarki Bosch GHG 18V-50 Professional steruje elektronika. Umożliwia ona m.in. ustawienie dwóch poziomów temperatury roboczej: 300°C i 500°C. Służy do tego

wygodny w obsłudze przełącznik znajdujący się w tylnej części obudowy. Ważnymi funkcjami elektroniki, oprócz regulacji temperatury pracy, są antyprzeciążeniowa i antytermiczna ochrona opalarki oraz zasilającego akumulatora, jak też RESTART PROTECTION, czyli zabezpieczenie uniemożliwiające uruchomienie urządzenia przez podłączenie do niego akumulatora.

Nowa opalarka Bosch GHG 18V-50 Professional w bardzo krótkim czasie jest gotowa do pracy. Na ogrzanie strumienia powietrza do temperatury 300°C potrzebuje tylko 6 s. Uruchamia się ją włącznikiem spustowym wyposażonym w blokadę uniemożliwiającą przypadkowe włączenie urządzenia, co może np. się zdarzyć podczas jego przenoszenia.

Akumulatorowa opalarka Bosch GHG 18V-50 Professional ma konstrukcję „T” i swoim kształtem przypomina wiertarko-wkrętarki. Wykonano ją z wysokiej jakości, odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa sztucznego. Jest perfekcyjne wyważona, zaś jej rękojeść pokryto miękką wykładziną (tzw. soft grip). Masa nowej opalarki jest niewielka, gdyż w zależności od zastosowanego akumulatora wynosi od 0,93 do 2,0 kg (zgodnie z EPTA), zaś samo urządzenie waży zaledwie 0,59 kg. Operuje się nim bardzo wygodnie, do czego niewątpliwie przyczynia się brak przewodu zasilającego. Pracę w słabo oświetlonych pomieszczeniach ułatwia dioda LED, która znajduje się na mocowaniu akumulatora. Przyda się ona szczególnie elektrykom, którzy często w słabym oświetleniu podgrzewają koszulki termokurczliwe na obrabianych końcówkach przewodów w celu ich izolacji.

Podczas pracy urządzenie możemy trzymać w ręce i swobodnie nim operować, jak też postawić albo na samym akumulatorze, albo na tylnej część obudowy i mocowaniu akumulatora. Te trzy sposoby użycia w połączeniu z dwoma temperaturami roboczymi umożliwiają wykonanie praktycznie wszystkich prac zarezerwowanych dla opalarek przewodowych. Prezentowaną opalarką akumulatorową możemy obkurczać koszulki termokurczliwe na przewodach elektrycznych, usuwać farby, lutować rury miedziane, zginać elementy z tworzyw sztucznych, suszyć mokre powierzchnie itd. Jak wiadomo, w tym celu należy użyć odpowiednich dysz. Pełny ich wybór znajduje się w ofercie Boscha. Natomiast na standardowym wyposażeniu urządzenia mamy dwie dysze: reflektorową 32 x 33 mm i redukcyjną 9 mm.

Prezentowana akumulatorowa opalarka GHG 18V-50 Professional zasilana jest prądem stałym o napięciu 18 V z systemowych akumulatorów litowo-jonowych Bosch. Możemy do niej podpiąć zarówno akumulatory 18 V z linii GBA, jak i wysokoprądowe z linii ProCORE 18 V. Niemiecki producent zaleca w prezentowanej opalarce stosować akumulatory o pojemności co najmniej 4.0 Ah, gdyż dzięki nim możemy wykorzystać jej pełną moc.

Dane techniczne opalarki Bosch GHG 18V-50 Professional

Napięcie zasilania2300 W
Temperatura300/500°C
Przepływ powietrza175 l/min
Waga bez akumulatora0,59 kg
LP
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments