AKUMULATOROWA OKRZESYWARKA YATO YT-82836 NA WYSIĘGNIKU

Nowa akumulatorowa okrzesywarka YATO YT-82836 to de facto kompaktowa pilarka łańcuchowa na wysięgniku. Umożliwia ona pielęgnację drzew i krzewów o wysokości 3-5 m bez konieczności używania drabiny.

Głównym podzespołem okrzesywarki YATO YT-82836 jest oczywiście głowica tnąca mieszcząca silnik i prowadnicę o długości 20 cm wraz z łańcuchem tnącym. Zastosowano w niej mechanizmy automatycznego smarowania i beznarzędziowego napinania łańcucha.

 

yt-82836_1

 

Wysięgnik okrzesywarki YATO ma teleskopowo regulowaną długość w zakresie 200–280 cm. Co ciekawe, jest on składany, co ułatwia transport i przechowywanie narzędzia. W

dolnej części wysięgnika umieszczony został świetnie wyprofilowany uchwyt główny z włącznikiem i gniazdem na akumulator. Całość konstrukcji – dzięki odpowiedniemu rozłożeniu mas – jest świetnie wyważona i zapewnia wysoki komfort pracy nawet podczas długotrwałego cięcia.

yt-82836
Narzędzie zasila systemowy akumulator litowo-jonowy o napięciu 18 V i pojemności 2.0 Ah. Jego ogniwa pracują pod stałą elektroniczną kontrolą układu zabezpieczającego przed przeciążeniem i zbytnim wzrostem temperatury. Użytkownik nowej okrzesywarki YATO może korzystać też z większych baterii systemowych: 3.0 lub 4.0 Ah. Do zestawu YT-82836 dołączona jest szybka ładowarka, która napełnia energią ogniwa akumulatora 2.0 Ah w 60 min.

MarekPudło
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments