Akumulatorowa młotowiertarka Makita HR010G – wydajna i poręczna

Makita wprowadza kolejne innowacyjne elektronarzędzie do swojej linii akumulatorowych narzędzi XGT 40 Vmax – młotowiertarkę HR010G. Jest to kompaktowy, ale zarazem mocny sprzęt, który pozwala pracować zarówno efektywnie, jak i czysto oraz wygodnie.

Ergonomiczny kształt „L” i rozbudowana elektronika

Młotowiertarka Makita HR010G ma ergonomiczny kształt „L” i napędzana jest przez wydajny silnik bezszczotkowy. Nad jej pracą sprawuje kontrolę zawansowana elektronika. Jej podstawowe funkcjonalności to ochrona przed przeciążeniem, regulacja oraz stabilizacja obrotów i częstotliwości udarów.
Z kolei jej silnik bezszczotkowy współdziała z jednobiegową przekładnią i pneumatycznym mechanizmem udarowym, co pozwala na bardzo efektywne wiercenie w różnych materiałach: od betonu po drewno

i stal. Do przełączania między 3 trybami pracy – wierceniem udarowym, bezudarowym i podkuwaniem – służy łatwe w obsłudze pokrętło umieszczone z boku obudowy mechanizmów przekładni i udaru pneumatycznego. Jego czwarta pozycja umożliwia optymalne ustawienie kątowe dłuta SDS-plus.

Niski poziom wibracji i bezpyłowa praca

Aby praca była komfortowa nawet podczas długotrwałego wiercenia udarowego, Makita w młotowiertarce HR010G zastosowała system AVT, który skutecznie tłumi wibracje. Do zwiększenia wygody operowania omawianym sprzętem przyczyniają się też takie rozwiązania, jak dioda LED czy miękkie wykładziny na uchwytach. Zaś zastosowany w nim uchwyt SDS-plus umożliwia szybką i prostą wymianę akcesoriów. Z kolei Auto-start Wireless System (AWS) wykorzystujący technologię Bluetooth® służy do zdalnego uruchamiania i wyłączania odkurzaczy bezprzewodowych Makita, co przy wykorzystaniu osłony przeciwpyłowej Makita 1911P8-4 umożliwia czystą pracę. Omawiane urządzenie może także współpracować z podciśnieniowym systemem odsysania i zbierania pyłu DX16, który wyposażony jest w filtr HEPA, pokrętło do jego oczyszczania i pojemnik na pył.

Do zasilania młotowiertarki HR010G służą systemowe akumulatory litowo-jonowe z linii XGT 40 Vmax o maksymalnym napięciu 40 V i pojemnościach od 2,0 do 8.0 Ah. Co ważne, prezentowany sprzęt został wykonany w technologii XPT zwiększającej odporność na pył i wilgoć, co pozwala na pracę nim w trudnych warunkach. Bezpieczeństwo operowania zwiększają sprzęgło antyprzeciążeniowe oraz mocowanie linki chroniącej elektronarzędzie przed upadkiem z wysokości.

Podsumowując, akumulatorowa młotowiertarka Makita HR010G to sprzęt zaawansowany technicznie, ergonomiczny i wysoce efektywny oraz bezpieczny w pracy. Jego ważną zaletą jest duża wygoda pracy, a także możliwość wiercenia bezpyłowego.

Młotowiertarka Makita HR010G – dane techniczne

Napięcie zasilania (maksymalne/średnie)40 V/36 V
Maks. energia pojedynczego udaru (wg EPTA)2,1 J
Częstotliwość udarów0-5000/min
Obroty na biegu jałowym0-1350/min
Maks. średnica wiercenia w betonie wiertłem i koroną/drewnie/stali24 i 35/26/13 mm
Uchwyt narzędziowy SDS-plus
Ciężar netto2,8-4,5 kg
Systemowe akumulatory zasilające XGT (napięcie maks./pojemność)40 V/2.0, 2.5. 4.0, 5.0 lub 8.0 Ah

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments