AKUMULATOROWA MŁOTOWIERTARKA FEIN ABH 18

Akumulatorowa młotowiertarka „L” z bezszczotkowym silnikiem zasilana 18-woltowym akumulatorem Li-Ion o pojemności 2.5 lub 5,0 Ah – tak w skrócie można określić FEIN ABH 18. Jednakże jest to tylko wątła zapowiedź tego, co dostają do rąk użytkownicy tej maszyny należącej do klasy premium.

 

Firma FEIN oferuje szeroką gamę elektronarzędzi bezprzewodowych zasilanych akumulatorami Li-Ion o napięciu 12 V i 18 V. Wśród nich znajduje się młotowiertarka FEIN ABH 18. Ma ona ergonomiczną konstrukcję „L” i trzy tryby pracy: wiercenie udarowe i bezudarowe oraz podkuwanie. Wybiera się je pokrętłem znajdującym się na boku obudowy przekładni i mechanizmu udarowego. W prezentowanym urządzeniu zastosowano silnik

bezszczotkowy. Dla użytkownika z przemysłu i profesjonalisty z budownictwa to bardzo istotna informacja. Rozwiązanie to jest bowiem bezobsługowe i znacznie trwalsze od jednostek szczotkowych, gdyż z jego konstrukcji usunięto najbardziej newralgiczne elementy: szczotki i komutator. Dzięki temu zabiegowi konstrukcyjnemu „bezszczotkowiec” zyskał zarówno na wydajności i sprawności (która jest o 30% wyższa), jak i na trwałości. Za ochronę antyprzeciążeniową, optymalizację i sterowanie jego pracą odpowiada elektronika mikroprocesorowa. Operator ustala prędkość obrotową oraz częstotliwość i siłę udarów młotowiertarki za pomocą włącznika spustowego odpowiednio w zakresach 0–1200 obr./min i 0–4400 uderzeń/min. W urządzeniu zastosowano pneumatyczny mechanizm udarowy, za którego pośrednictwem silnik generuje uderzenia o energii 2,0 J. Młotowiertarką FEIN ABH 18 wywiercimy w betonie otwory do 20 mm (wiertło SDS-plus) lub do 68 mm (korona SDS-plus), w stali – do 13 mm i w drewnie – do 22 mm. Elektronarzędzie wyposażono w uchwyt SDS-plus
w wersji szybkomocującej.

Źródłami zasilania dla młotowiertarki FEIN ABH 18 są 18-woltowe akumulatory litowo-jonowe o pojemnościach 2.5 lub 5.0 Ah, wykonane w technologii FEIN SafetyCell. Gwarantuje ona niezawodną ochronę przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Baterie wyposażone są w diodowe wskaźniki poziomu naładowania energią elektryczną. Do ich ładowania służy szybka ładowarka. Młotowiertarką FEIN ABH 18 na jednym pełnym cyklu pracy akumulatora Li-Ion 18 V/5.0 Ah wykonamy w betonie 80 otworów o średnicy 10 mm i głębokości 75 mm.

 

Prezentowany FEIN ABH 18, jak przystało na urządzenie klasy premium, ma ergonomiczną obudowę, jest perfekcyjnie wyważony i lekki (2,3 kg bez akumulatora) oraz odznacza się niskim poziomem wibracji (12 m/s²). Jego rękojeść główna i tzw. części chwytne pokryto miękkim materiałem antypoślizgowym. Niemieccy konstruktorzy zadbali także o bezpieczeństwo pracy i wyposażyli młotowiertarkę w mechaniczne sprzęgło rozłączające napęd od wiertła w momencie jego zaklinowania. Dzięki temu wyeliminowali ryzyko bolesnego skręcenia rąk i nadmiernego przeciążenia silnika testowanego urządzenia.

Reasumując, młotowiertarka FEIN ABH 18 to sprzęt z jakościowej półki premium. Oferuje najwyższy poziom zaawansowania technicznego, osiągów oraz ergonomii i żywotnośc.

pins

Dane techniczne akumulatorowej młotowiertarki FEIN ABH 18

Napięcie zasilania 18 V
Prędkość obrotowa 0-1200 min-1
Częstotliwość udarów 0-4400 min-1
Energia pojedynczego udaru 2,0 J
Maks. średnica wiercenia wiertłami w betonie/stali/drewnie 20/13/22 mm
Rodzaj baterii/napięcie/pojemność Li-Ion/18 V/2.5 lub 5.0 Ah
Waga (bez baterii) 2,3kg

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar