Akumulatorowa latarka diodowa Bosch GLI DeciLED Professional

W branży elektronarzędzi oświetlenie diodowe LED stosuje się od wielu lat we wkrętarkach, wyrzynarkach, pilarkach ręcznych czy piłach ukośnicach. Firma Bosch, wykorzystując zalety tego źródła światła, wprowadziła do oferty kolejną latarkę diodową zasilana akumulatorem litowo-jonowym.

Źródłem światła w nowej latarce Bosch GLI DeciLED Professional jest aż 10 diod LED. Zapewniają one bardzo intensywne oświetlenie – światło padające na ścianę w odległości 1 m od latarki ma natężenie  350 luksów. Żeby było bardziej obrazowo – jest to natężenie zbliżone do oświetlenia powierzchni sklepowych. Taką latarką bez większego problemu oświetlimy niewielki magazynek z narzędziami, a przy

pracy operacjach w komorze silnika będziemy czuli się jakbyśmy pracowali przy świetle słonecznym. Warto dodać, że latarka ma dwa poziomy intensywności świecenia – ten drugi, słabszy, jest idealny przy oświetlaniu powierzchni silnie odbijających. Dzięki ograniczeniu intensywności świecenia diod eliminujemy w takich sytuacjach efekt oślepiania. Diody w latarce Bosch wytrzymują kilka tysięcy godzin ciągłego świecenia.

Jedną z najważniejszych zalet technologii LED, oprócz wspomnianej wyżej żywotności, jest energooszczędność. Diody charakteryzują się bardzo małym poborem prądu, znacznie mniejszym niż tradycyjna żarówka. Dzięki temu zastosowane do zasilania latarki Bosch GLI DeciLED Professional systemowe akumulatory Bosch Li-Ion o napięciu 10,8 V o pojemnościach 1,5; 2,0 lub 4,0 Ah pozwalają bardzo długo oświetlać miejsce pracy. Np. bateria 2,0 Ah przy najwyższym poziomie świecenia pozwala na nieprzerwane oświetlanie przez 6 godzin.

Zapytacie, czym latarka Bosch GLI DeciLED Professional różni się od zwykłych latarek diodowych. Oprócz tego, że ma więcej diod umieszczonych matrycowo, to dodatkowo moduł ten wraz z akumulatorem zamocowany jest na specjalnym stelażu, który pozwala montować latarkę aż na pięć różnych sposobów. Przede wszystkim stelaż pełni funkcję podstawki – latarkę można ustawić na płaskiej powierzchni, a dodatkowy zawias pozwala zmieniać kierunek świecenia. Jeden z elementów stelaża to karabinek, który umożliwia bezpieczne zawieszenie urządzenia na wysokości. Z kolei zintegrowany hak to rozwiązanie do mocowania latarki do ściany np. na gwoździu lub wkręcie. Podczas prac z elementami metalowymi (np. w warsztacie samochodowym) Bosch GLI DeciLED Professional może być łatwo przytwierdzony do nich za pomocą wstawki magnetycznej. I na koniec – stelaż ma przyłącze gwintowane 1/4″, dzięki któremu latarkę można przykręcać do różnego rodzaju statywów.

Reasumując, latarka Bosch GLI DeciLED Professional łączy w sobie efektywność świecenia, energooszczędność oraz łatwość użycia w różnych warunkach warsztatowych i sytuacjach roboczych.

Dane techniczne akumulatorowej latarki diodowej Bosch GLI DeciLED Professional

Źródło zasilania

akumulatory systemowe Bosch Li-Ion 1,5; 2,0 lub 4,0 Ah

Napięcie zasilania

10,8 V

Ilość diod LED

10

Czas pracy

6 h (dla akumulatora 2 Ah)

Jasność

350 luksów

Masa

0,3 kg (bez akumulatora)

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments