AKUMULATOROWA KOSIARKA DO TRAWY METABO RM 36-18 LTX BL 36

Metabo konsekwentnie rozszerza swoją ofertę akumulatorowych urządzeń ogrodowych. Niedawno dołączyła do niej kompaktowa kosiarka do trawy RM 36-18 LTX BL 36. To kompaktowe i zwrotne urządzenie, które umożliwia mulczowanie oraz koszenie trawników o powierzchni do 350 m kw., w tym także w niewielkiej odległości od krawędzi ogrodzeń.

Akumulatorowa kosiarka Metabo RM 36-18 LTX BL 36 zasilana jest prądem stałym o napięciu 36 V z szeregowo połączonych dwóch 18-woltowych, systemowych akumulatorów Li-Ion. Możemy ją zasilać albo akumulatorami Metabo z linii Li-Power, albo z

wysokoprądowej LiHD. Jak już wiele razy informowaliśmy, wchodzą one w skład Cordless Alliance System (CAS), który umożliwia zasilanie ponad 230 typów elektronarzędzi, a w tym wiertarko-wkrętarek, młotowiertarek, pilarek, odkurzaczy, a nawet przecinarek do styropianu czy zaciskarek do rur.

Kosiarkę Metabo RM 36-18 LTX BL 36 napędza wysokosprawny silnik bezszczotkowy, który generuje obroty noża tnącego na biegu jałowym wynoszące 4000/min. Jednostka napędowa ma dużą moc i jest energooszczędna, dzięki czemu omawianym efektywnie sprzętem skosimy na jednym ładowaniu pary akumulatorów spory areał trawnika na działce czy przy domu. Nóż tnący ma średnicę 36 cm i tyleż właśnie wynosi szerokość koszenia prezentowanej kosiarki. Ma on kształt sierpowaty i zintegrowany jest z aeratorami do trawy. Tnie więc czysto i w niewielkiej odległości od krawędzi. Dzięki temu kosiarką Metabo RM 36-18 LTX BL 36 możemy ciąć trawę np. blisko ogrodzeń, żywopłotów czy drzew. Jak wiadomo, usprawnia to pracę, gdyż ogranicza użycie dodatkowych narzędzi, np. podkaszarek czy nożyc. Ścięta trawa trafia do 45-litrowego kosza z plastikową pokrywą oraz okienkiem umożliwiającym kontrolę poziomu jego zapełnienia.

Jak wspominaliśmy, prezentowaną kosiarką Metabo RM 36-18 LTX BL 36 można nie tylko ścinać trawę, ale także wykonywać mulczowanie. Ta metoda pielęgnacji trawników zdobywa sobie obecnie coraz więcej zwolenników z powodu swojego środowiskowego zrównoważenia i ograniczenia konieczności stosowania nawozów. Eliminuje ona także konieczność kosztownego wywożenia pokosu lub jego kompostowania i w efekcie, będąc przyjazna dla środowiska naturalnego, usprawnia pielęgnację trawników.

Prezentowane urządzenie wyposażono też w centralny, 5-stopniowy mechanizm regulacji wysokości koszenia w zakresie od 20 do 70 mm. Z kolei wysoki poziom wygody pracy i dużą łatwość manewrowania kosiarką zapewniają cztery kółka, jak też niska masa wynosząca z akumulatorami 13,5 kg (12,6 kg bez akumulatorów) oraz rękojeść o regulowanej wysokości, pozwalającej optymalnie dopasować ją do wzrostu użytkowników. Ma ona także gumowane uchwyty, które zwiększają komfort prowadzenia kosiarki po trawniku. Co więcej, rękojeść jest podwójnie składana, a to nie tylko ułatwia przechowywanie urządzenia i ogranicza potrzebne na to miejsce, lecz także umożliwia jego sprawny transport w przypadku, gdy na przykład z różnych powodów omawianego sprzętu nie możemy składować na działce.

Prezentowana kosiarka Metabo RM 36-18 LTX BL 36 przeznaczona jest do pielęgnacji ogrodów i terenów zielonych o powierzchni do 350 m kw. Dzięki niemal bezgłośnej pracy i zerowej emisji zanieczyszczeń jest bardzo przyjazna dla środowiska i swoich użytkowników.

Dane techniczne akumulatorowej kosiarki Metabo RM 36-18 LTX BL 36

Napięcie akumulatora18 V
Szerokość cięcia36 cm
Wysokość cięcia20-70 mm
Liczba stopni wysokości cięcia5
Pojemność worka45 l
Prędkość obrotowa na biegu jałowym4000 /min
Ciężar bez akumulatora/z akumulatorem12,6/13,5 kg
Akumulatory LiPower18 V/4.0 lub 5.2 Ah
Akumulatory LiPower18 V/4.0, 5.5 lub 8.0 Ah
HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments