Akumulatorowa dmuchawa\odsysacz Makita BVC350

Inwestorzy oczekują obecnie od ekip remontowych lub montażowych czystego wykonywania prac. To wymaganie dotyczy szczególnie zadań wykonywanych w biurach, serwerowniach czy szpitalach, gdzie zaostrzone są rygory czystości. Dlatego inżynierowie z Makity opracowali akumulatorową dmuchawę\odsysacz umożliwiający czyste wiercenie młotkami SDS-plus lub wiertarkami udarowymi.

 

 

Odsysacz Makita BVC350, jak niektórzy sądzą, nie zastępuje odkurzacza przemysłowego, którego spektrum zadań jest o wiele szersze. Jego główne zadanie to współpraca z wiertarkami udarowymi i młotkami SDS-plus Makita w celu wykonywania czystych wierceń w materiałach budowlanych (beton, cegła, mur itp.), a więc niedopuszczenie do powstawania kurzu lub pylenia podczas przeprowadzania tych

operacji. Urządzenie to razem ze wspomnianymi elektronarzędziami Makita tworzy wygodny (kompaktowy) narzędziowy system przeznaczony do czystego wiercenia. Odsysacz jest zasilany z oddzielnego od elektronarzędzia źródła prądu, zatem nie zmniejsza efektywności pracy młotka czy wiertarki udarowej jak to się dzieje w wypadku niektórych podobnych urządzeń dostępnych na rynku. BVC350 czerpie energię z baterii litowo-jonowej o napięciu 18 V i akumulatora o pojemności 3,0 Ah. Jest to systemowy akumulator używany w większości elektronarzędzi bezprzewodowych Makita. Sprzęt wyposażono w niewielki silnik z dwoma poziomami siły ssania – 1 i 2 bieg – dzięki którym można lepiej sterować parametrami pracy odsysacza. Elektronarzędzie zapewnia przepływ powietrza na poziomie 3,4 m³/min. Przewidywany czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora to 26 min na 1 biegu  i 13 min na 2 biegu.

Cały odsysacz to w zasadzie niewielkie sześciokątne pudełko. Podłącza się do niego z jednej strony wąż odsysający ze specjalnym adapterem do odsysania zwiercin, a z drugiej materiałowy worek na odsysane nieczystości. Adapter montuje się na rękojeści dodatkowej młotka lub wiertarki udarowej. Wyposażony jest w regulację, która umożliwia dostosowanie jego długości do głębokości wiercenia. Na górze obudowy odsysacza umieszczono rączkę transportową, a na niej – panel sterowania, który składa się z dwóch przycisków (włączanie zasilania, wybór siły ssania). Dodatkowo w wyposażeniu standardowym BVC350 znajdziemy dwa pożyteczne dodatki – gumową rurę-adapter służącą do zmiany funkcji urządzenia na dmuchawę, a także pasek, dzięki któremu odsysacz można nosić na ramieniu np. podczas pracy na wysokościach. Urządzenie waży jedynie 2,2 kg, więc jego przenoszenie jest praktycznie bezwysiłkowe.

 

 

 

Dane techniczne odsysacza akumulatorowego Makita BVC350

Przepływ powietrza

3,4 m3/min

Pojemność zbiornika

3 l

Typ akumulatora/napięcie/pojemność/

Li-Ion/18 V/3,0 Ah

Waga

2,2 kg

 

Dane techniczne młotkowiertarki Makita BHR241

Rodzaj baterii/napięcie/pojemność

Li-Ion/18 V/3,0 Ah

Maksymalna średnica wiercenia w stali/betonie/drewnie

13/20/26 mm

Częstotliwość udarów

0-4000 min-1

Energia pojedynczego udaru

1,9 J

Obroty na biegu jałowym

1100 min-1

Rodzaj uchwytu wiertarskiego

SDS-plus

Waga

3,2kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments