AKUMULATOROWA DMUCHAWA METABO LB 18 LTX BL

Dmuchawa akumulatorowa Metabo LB 18 LTX BL wpisuje się doskonale w obowiązujący obecnie ekologiczny trend, który wypiera z użycia tego typu sprzęt spalinowy. Urządzenie to również niczym nie ustępuje dmuchawom przewodowym i jest ponadto wygodniejsze od nich w pracy.

Metabo, niemiecki producent elektronarzędzi profesjonalnych, zaleca zasilać swoją dmuchawę LB 18 LTX BL efektywnymi energetycznie, 18-woltowymi akumulatorami litowo-jonowymi Li-Power o pojemności 5.2 Ah. Naszym zdaniem, zasilanie akumulatorowe w dmuchawie znacznie ułatwia posługiwanie się tego typu sprzętem. Pracując dmuchawą Metabo LB 18 LTX

BL, nie trzeba mocować się z plączącym się pod nogami kablem zasilającym, rozwijać przedłużacza i pilnować, żeby jego wtyczka nie wysunęła się z gniazdka. Obsługa prezentowanej dmuchawy w zasadzie sprowadza się do ładowania jej akumulatora. Metabo proponuje do tego wykorzystać ładowarkę ASC 55 AIR COOLED. Warto tu zwrócić uwagę, że sprzęt ogrodowy zasilany akumulatorem pracuje ciszej od przewodowego, jak też znacznie bardziej ciszej od spalinowego. Dźwięk o głośności 68 dB, który generuje Metabo LB 18 LTX BL, nie będzie odbierany przez naszych sąsiadów jako hałas. Zauważą oni co najwyżej tylko, że dbamy o swój ogród i otoczenie wokół domu. Okazuje się więc, że akumulatorowa dmuchawa Metabo LB 18 LTX BL to też doskonałe urządzenie do sprzątania podwórek na bardzo gęsto zaludnionych i zabudowanych osiedlach.

Niemiecki producent zastosował w niej wysokosprawny silnik bezszczotkowy, a także płynną elektroniczną regulację siły wydmuchu oraz prędkości powietrza. Parametry te regulujemy włącznikiem spustowym, zaś maksymalną ich wielkość ustawiamy pokrętłem w kształcie dźwigni. Tak rozwiązana kontrola szybkości pracy jest faktycznie regulacją obrotów silnika i napędzanego nim wentylatora w zakresie 0-20300 min 1. Prezentowane elektronarzędzie wytwarza przepływ powietrza o prędkości 150 km/h i wielkości 650 m³/h. Regulacja parametrów jego pracy daje użytkownikowi możliwość oszczędzania energii, jak też dostosowywania ich do wykonywanych zadań. Jak wiadomo, nie zawsze należy wykorzystywać pełną moc maszyny.


Obsługa dmuchawy Metabo LB 18 LTX BL jest bardzo prosta i intuicyjna. Urządzenie wystarczy włączyć jednym przyciskiem, zaś dźwignią wybrać siłę nadmuchu. Zastosowana w omawianej dmuchawie rura umożliwia sprzątanie w wygodnej pozycji wyprostowanej, czyli bez konieczności schylania się. Ma ona zabezpieczający przed uszkodzeniem pierścień metalowy i jest demontowalna. Dzięki temu urządzenie można łatwo transportować i przechowywać. Pracę dmuchawą i przenoszenie jej ułatwia też miękka uprząż pozwalająca zawiesić ją na ramieniu.

Reasumując, akumulatorowa dmuchawa Metabo LB 18 LTX BL to urządzenie przyjazne dla środowiska i użytkownika, ciche oraz wydajne. Jest też wygodne w pracy i łatwe w przechowywaniu.

Dane techniczne dmuchawy akumulatorowej Metabo LB 18 LTX BL

Napięcie zasilania18 V
Obroty0-20300/min
Wydajność dmuchawy650 m³/h
Prędkość strumienia powietrza150 km/h
Typ akumulatora/napięcie/pojemnośćLi-Power/18 V/5,2 Ah
Waga z baterią 5,2 Ah2,8 kg
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments