Akcesoria YATO do czyszczenia rur miedzianych

Wykonywanie instalacji sanitarnych przy użyciu rur miedzianych jest wciąż bardzo popularną metodą. Ma ona bowiem wiele zalet, do których można zaliczyć przede wszystkim łatwość montażu oraz długą trwałość. W zależności od stosowanej technologii połączeń ,należy jednak zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie rur i złączek. W tym celu bardzo przydatne są akcesoria YATO w postaci specjalnych włóknin czy szczotek.

W ofercie marki YATO znajdziemy specjalne włókniny ścierne YT-63740, dedykowane przede wszystkim dla hydraulików kładących instalacje z rur miedzianych. Włókniny nie zawierają metalu, wykonane są z nylonu z nasypem z karbidu krzemowego.

Dzięki temu bardzo szybko i skutecznie usuwają z powierzchni zewnętrznych rur tlenki i rdzę, zabrudzenia oraz oleje i tłuszcze. Są także odporne na działanie rozpuszczalników. Czyściki tego typu są elastyczne, dostosowując się do kształtu obrabianego materiału. Można nimi pracować zarówno na sucho jak i na mokro, a także czyścić pod wodą. Można nimi z powodzeniem – oprócz miedzi – czyścić również stal, aluminium, plastiki czy drewno.


Podobnym rozwiązaniem, pod względem funkcjonalnym, jest także program szczotek drucianych przeznaczonych do czyszczenia do rur. Wyróżnić tutaj można model YT-63705, dwustronny, o rozmiarach 15 i 22mm. Przeznaczony jest on do czyszczenia zarówno zewnętrznych powierzchni rur jak i wewnętrznych powierzchni złączek. Poza tym w ofercie YATO są oferowane konwencjonalne szczotki do rur w różnych rozmiarach, w zakresie 15, 18, 22 oraz 28mm, dostępne pod indeksami YT-63701 – YT-63704. Dzięki nim w bardzo szybki i wygodny sposób można oczyścić powierzchnie łączone, doskonale przygotowując je do lutowania.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments