Agregaty malarskie Dedra HVLP: DED7413 i DED7410

Agregaty malarskie HVLP: DED7413 (0,7 kW) i DED7410 (0,6 kW) przeznaczone są do rozpylania farb, bejc, impregnatów do drewna, gruntów do elementów metalowych, emalii olejno-ftalowych, lżejszych farb ściennych typu emulsje lub emalie akrylowe czy lateksowe, którymi można malować techniką natryskową.

Agregaty Dedra DED7410 i DED7413 to urządzenia typu HVLP, czyli niskociśnieniowe. W takich agregatach wykorzystuje się określoną objętość powietrza o niskim ciśnieniu (0,15-0,35 barów) do podawania farby do dyszy i rozpylania na powierzchnię. Malowanie tą techniką daje możliwość zużycia mniejszej ilości farby w porównaniu

z malowaniem agregatami wysokociśnieniowymi, przy zachowaniu podobnej jakości nanoszonych powłok malarskich.
W przypadku prezentowanych urządzeń przepływ powietrza, który określa zdolność agregatów do malowania, wynosi: 1650 l/min (DED7413) i 700 l/min (DED7410). Regulacja kształtu strugi oraz ilości farby predysponuje te urządzenia do prac dekoracyjnych, sztukateryjnych, malowania stolarki okiennej, drzwi, parkanów, itp. Agregaty współpracują z dyszami, które różnią się średnicą ich otworów: 1, 1,5 i 1,8 mm. Farba podawana jest do pistoletu ze zbiornika o pojemności maksymalnie 1 litra, co wymusza konieczność stosowania przerw w pracy. Aby malowanie prawidłowo przebiegało, może być wymagane dodanie rozcieńczalnika potrzebnego do odpowiedniego rozrzedzenia farby w celu prawidłowego działania agregatu. Należy więc zawsze sprawdzić w informacjach podanych przez producenta, czy dana farba może być rozcieńczona i w jakiejproporcji.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments