AGREGAT MALARSKI YATO YT-82560

Najnowszy agregat malarski YATO YT-82560 to konstrukcja do malowania hydrodynamicznego. W takim rozwiązaniu farba jest tłoczona i sprężana bez użycia powietrza, a jej aplikacja odbywa się pod wysokim ciśnieniem przez otwór dyszy.

Takie rozwiązanie charakteryzuje się dużą wydajnością pracy przy zużyciu materiału ograniczonym o ok. 10–15% w porównaniu z agregatami pneumatycznymi. Co ciekawe, podczas pracy agregatem hydrodynamicznym nie ma mgiełki, jak w przypadku stosowania pistoletów powietrznych. Najnowszy agregat YATO przeznaczony jest do malowania dużych powierzchni ścian i sufitów. Przystosowany jest m.in. do farb lateksowych, akrylowych, emulsji i emalii. Głównym elementem konstrukcyjnym urządzenia jest pompa z silnikiem elektrycznym o mocy 650 W.

Odpowiada ona za pobieranie farby z dowolnego pojemnika zewnętrznego, która następnie jest sprężana i tłoczona 7,5-metrowej długości wężem do pistoletu malarskiego. Pistolet wyposażony jest w regulację strumienia natrysku w zakresie szerokości 250–310 mm. Urządzenie pozwala natryskiwać zarówno w poziomie, jak i w pionie. Agregat malarski YATO zapewnia szybkie, wydajne i równomierne krycie już od pierwszej warstwy. Cząsteczki farby są mocno wbijane w strukturę ściany, nie powodując typowego dla syntetycznych wałków odparzania gładzi.

MarekPudło

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments