AGREGAT HYDRODYNAMICZNY GRÖNE POWERSPRAY 64

Agregat hydrodynamiczny Gröne PowerSpray 64 multiplikuje wydajność aplikacji farb i szpachli gipsowych oraz sprawia, że praca staje się naprawdę przyjemna. Dzięki niemu można wykonać zlecone prace szybko i efektywnie, angażując do tego minimalne siły.

Współczesny plac budowy wymaga od wykonawców zaangażowania znacznych zasobów ludzkich do wykonywania powierzonych zadań. Dostępna siła robocza bardzo często nie wystarcza do zaspokojenia potrzeb wykonawców i inwestorów. Coraz częściej firmy budowlane zarówno te duże, jak i małe sięgają do nowoczesnych i wydajnych rozwiązań, aby móc rywalizować na rynku budowlanym. Do wielu wykonawców dociera ta prosta prawda, że najszybciej wzrost efektywności osiąga się poprzez lepsze uzbrojenie stanowiska pracy.

Należy też pamiętać o tym, że branża wykończeniowa jest w sposób szczególny nastawiona na jakość wykonywanej pracy oraz uzyskiwanych efektów. Dla tego jednym z głównych sposobów podniesienia wydajności oraz jakości wykonywanej pracy jest stosowanie maszynowej metody aplikacji materiałów wykończeniowych.

 

DSC_9764
Aplikacja maszynowa materiałów, przy czym bez znaczenia jest rodzaj zastosowanej technologii, ma za zadanie osiągnięcie kilku podstawowych celów: przede wszystkim przyspieszenie prac związanych z naniesieniem materiału oraz poprawienie jakości wykonywanych prac. Przyczynia się również do obniżenia kosztów związanych z czasem pracy i zużyciem materiału. Nie mniej istotnym powodem stosowania aplikacji maszynowej jest podniesienie komfortu pracy. Wszystkie te czynniki razem wzięte składają się na najważniejszy parametr, jakim jest efektywność.

 

DSC_0047
Agregat hydrodynamiczny Gröne PowerSpray 64 przeznaczony jest do pracy na różnych powierzchniach: wewnętrznych, zewnętrznych oraz zabezpieczania konstrukcji betonowych lub stalowych. W przypadku wykorzystania urządzenia do nanoszenia farb na różne powierzchnie, np. malowanie deweloperskie czy malowanie hal, korzystając z jednego stanowiska pracy osiąga się możliwość pomalowania średnio 150 m kw. w ciągu jednej godziny. I to pracując w trybie jednostanowiskowym (agregat umożliwia podłączenie dwóch węży i dwóch pistoletów, a więc podwojenie powierzchni na godzinę). Skrócenie czasu jest kilkukrotne w stosunku do malowania tradycyjnego. Zużycie materiału w tym przypadku jest zbliżone do malowania tradycyjnego, a nawet w przypadku malowania farbami elewacyjnymi możemy liczyć na oszczędności w ich zużyciu. Zakres farb, których możemy używać w przypadku PowerSpray 64, jest bardzo szeroki i obejmuje grunty, akryle, emulsje, lateksy, farby dyspersyjne, alkidy, farby antykorozyjne, wodne i rozpuszczalnikowe.

 

DSC_9974
Materiałem, który możemy aplikować za pomocą PowerSpray 64, jest również gładź szpachlowa. Jest to coraz bardziej popularna metoda nanoszenia tego materiału na powierzchnie wykańczane. Należy przy tym pamiętać, że masy, które używane są do aplikacji maszynowej, powinny być produktem gotowym, przygotowanym przez producenta. Ta metoda aplikacji gładzi jest dużo łatwiejsza i wydajniejsza od nanoszenia ręcznego przy pomocy pac. Masa natryskiwana jest na znaczną odległość, dzięki temu możemy nanosić materiał na ściany i sufity o wysokości nawet 3,5 metra, nie używając drabin. To również wpływa na przyspieszenie pracy. Efekt jest taki, że wynik na poziomie około 500–600 metrów kwadratowych gotowych wyszpachlowanych powierzchni w ciągu ośmiogodzinnego dnia roboczego jest do osiągnięcia bez większych problemów.

 

2560-641800
Warto zwrócić uwagę na samą budowę agregatu Gröne PowerSpray 64. Całość zbudowana została w sposób jak najmniej skomplikowany, aby obsługa urządzenia była prosta i intuicyjna. Elementy najważniejsze dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia wykonane są z najwyższej jakości materiałów odpornych na intensywną eksploatację w trudnych warunkach. Tutaj należy wspomnieć o układzie czuwającym nad prawidłową i niezakłóconą pracą urządzenia, niedopuszczającym do poważnych jego uszkodzeń, w tym zabezpieczenie przeciw przepięciu

oraz układ autodiagnostyczny. Urządzenie porusza się na dużych pompowanych kołach, co również poprawia mobilność na budowie.

Wykorzystanie agregatu PowerSpray 64, oprócz wcześniej wymienionych korzyści spowoduje jeszcze jedno: sprawi, że praca stanie się naprawdę przyjemna. Przejście na ten agregat spowoduje, że wykonawca na pewno nie wróci do tradycyjnych metod aplikacji. Najlepszym tego potwierdzeniem niech będzie fakt, że jest to najlepiej sprzedający się agregat marki Gröne.

KAEM_elektronarzędzia_10

PW(KAEM)

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments