521 NOWOŚCI NA DWUDZIESTOLECIE MARKI PROLINE

Dzięki ofercie marki PROLINE można dziś bez rujnowania budżetu wyposażyć każdy warsztat w wysokiej jakości narzędzia.

 

Ostatni rok to okres wytężonej pracy zespołu rozwoju asortymentu marki PROLINE. Efekty tych prac pokazują, że udało się stworzyć kompleksową ofertę narzędzi i akcesoriów do naprawy i diagnozowania pojazdów. To kolejny kamień milowy w rozwoju tej polskiej marki narzędzi ręcznych, która właśnie w 2017 r. obchodzi 20-lecie obecności na rynku. W ciągu ostatnich miesięcy do sprzedaży trafiło aż 521 produktów, które dedykowane są do prac warsztatowych.

18492

/>

Większy wybór nasadek i bitonasadek

– Prace nad rozszerzeniem naszej oferty rozpoczęliśmy w 2015 r. W pierwszej kolejności zadbaliśmy o powiększenie asortymentu podstawowych narzędzi warsztatowych. Wprowadziliśmy na rynek nowe modele kluczy, nasadek i bitonasadek, w tym także udarowych – mówi Tomasz Syska menedżer ds. rozwoju marki
PROLINE.

58548

Nowości z początku 2016 r. rozszerzyły dotychczasową ofertę narzędzi niezbędnych w każdym warsztacie samochodowym. Do bogatego wyboru tradycyjnych kluczy i nasadek dołączyły bardziej specjalistyczne – bitonasadki udarowe hex i torx oraz bogaty wybór przedłużek uchylnych.

 

Większy wybór grzechotek

Ukoronowaniem pierwszego etapu rozbudowy oferty PROLINE były ostatnie miesiące 2016 r. Wówczas handlowcy PROLINE mogli zaproponować bezpośrednim dystrybutorom aż 15 modeli nowych rękojeści z grzechotką. W tym najbardziej precyzyjne, których mechanizm zawiera 108 zębów. Dzięki temu można nimi pracować w trudno dostępnych miejscach. Aby skutecznie dokręcać lub odkręcać nakrętkę, potrzeba skoku o kącie 3,33 stopnia.

18191_01 18192

Inną nowością z tamtego okresu, narzędziem które zdobyło uznanie wielu mechaników, są rękojeści teleskopowe z grzechotką na przegubie. W tym przypadku zastosowano mechanizm pozwalający na przenoszenie wysokich momentów obrotowych, a największą innowacją jest teleskopowe ramię. Dzięki niemu mechanik może skuteczniej odkręcać zapieczone połączenia, a także z powodzeniem w wygodnej pozycji pracować z pojazdem uniesionym na podnośniku dwukolumnowym. Rękojeść ta znakomicie sprawdza się we współpracy ze specjalistycznymi ściągaczami – takimi jak np. do sond lambda.

 

Większy wybór kluczy

Pierwsze miesiące 2017 r. to kolejne nowości. Tym razem o 120 modeli wzbogacona została oferta tradycyjnych kluczy płaskich. Wśród wczesnowiosennych premier na przypomnienie zasługują krótkie klucze oczkowo-płaskie z grzechotką. Ich unikalną konstrukcję doceniają ci, którzy potrzebują odkręcić nakrętkę czy śrubę umieszczoną w trudno dostępnym miejscu. W wielu przypadkach posiadanie właśnie takiego klucza to minuty, a może nawet godziny zaoszczędzonego czasu. Kolejnym ciekawym i jednocześnie unikalnym na polskim rynku produktem jest klucz z grzechotką 4w1. Jeden klucz z czterema rozmiarami głowicy roboczej. Idealne rozwiązanie dla mobilnych serwisów. Oszczędność czasu oraz wagi przenoszonego wyposażenia.

35378-PIC-H v2 36811-PIC-2-H BL 3405X-3406X-LOGO-H_BL

W marcu bieżącego roku rodzina narzędzi dla mechaników PROLINE wzbogaciła się natomiast o klucze płaskie do mikromechaniki. Klucze te charakteryzują się niską wagą, a co za tym idzie także i niewielkim przekrojem. Ich głowice robocze są odchylone o 75 i 15 stopni. To zdecydowanie ułatwia operowanie narzędziem w miejscach, do których nie można dotrzeć kluczem o tradycyjnej budowie.
Przysłowiową wisienką na torcie w grupie kluczy są bez wątpienia wprowadzone do sprzedaży wiosną klucze hakowe oraz

klucze nastawne do nakrętek z otworami czołowymi.

 

Ściągacze, separatory, zestawy diagnostyczne

W czasie tegorocznych dni otwartych PROFIX właściciel marki PROLINE zaprezentował szereg specjalistycznych zestawów nasadek i ściągaczy. W tej grupie znalazły się nasadki i klucze czołowe do wtryskiwaczy w silnikach diesla, wspomniane już nasadki do sond lambda, ściągacze bezwładnościowe, klucze do filtrów oleju i wiele innych. W ofercie marki PROLINE pojawiły się także zestawy diagnostyczne do wtryskiwaczy, mierzenia ciśnienia paliwa lub oleju, a także zestawy do montażu szyb samochodowych czy też do naprawy korków spustowych miski olejowej. Łącznie jest to 27 specjalistycznych zestawów.

36805-36809-PIC-H laser

– Wszystkie nowości, które wprowadzamy na rynek, są wcześniej testowane przez grupę współpracujących z nami warsztatów samochodowych. Muszę przyznać, że w czasie ostatnich testów proponowane przez nas rozwiązania spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem mechaników. Są to narzędzia specjalistyczne, ich wykorzystanie w czasie codziennej pracy znacznie skraca czas naprawy oraz pozwala na łatwe zdiagnozowanie ewentualnych usterek. A jak wiadomo, trafna diagnoza to gwarancja skutecznej naprawy, a co za tym idzie – zdobycia kolejnego zadowolonego klienta – mówi Tomasz Syska.

 

Klucze dynamometryczne i udarowe

Najbardziej kolorowa pora roku to czas wzbogacenia oferty PROLINE o nowe klucze dynamometryczne oraz udarowe-pneumatyczne. Nowe klucze dynamometryczne w porównaniu ze starszymi modelami wyróżniają się większą ergonomią. Mają wygodne dwukompozytowe rękojeści i łatwy system nastawiania maksymalnego momentu. W tym ostatnim niewątpliwie najbardziej przyjaznym dla użytkownika jest model 66813, w którym nastaw odbywa się elektronicznie. Natomiast model 66812 jest przystosowany do pracy nie tylko z nasadkami. W komplecie otrzymujemy bowiem 10 końcówek w kształcie tradycyjnego klucza płaskiego (13–32 mm). Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnej nasadki. Należy podkreślić, że wszystkie nowe klucze dynamometryczne PROLINE posiadają certyfikat kalibracji.
W przypadku nowych kluczy udarowych zaproponowane rozwiązania wyglądają również atrakcyjnie. Mamy do wyboru trzy rodzaje kluczy o zróżnicowanych parametrach oraz – co bardzo ważne – o różnych rozmiarach korpusu.

66713-LASER LOGO.cdr

Wszystkie nowości

Listę nowości zaplanowanych do wprowadzenia do sprzedaży w tym roku zamyka nowa rodzina wkrętaków. Będzie można je kupić jeszcze w grudniu.
Wszystkich, którzy są zainteresowani nowościami PROLINE, możemy zaprosić do
zapoznania sięz aktualnym katalogiem produktowym “NOWOCZESNY WARSZTAT – niezbędne narzędzia i akcesoria do diagnostyki i napraw pojazdów”. Publikacja jest dostępna na stronie internetowej marki w sekcji: pobierz katalog.

46897

W tym jubileuszowym dla marki PROLINE roku na rynek trafiło bardzo dużo narzędzi, które przeznaczone są dla warsztatów samochodowych. Warto bliżej zapoznać się z tą ofertą i sprawdzić proponowane warunki handlowe. Produkty PROLINE można kupić w dobrych sklepach z narzędziami. Pełna oferta dostępna jest w placówkach działających pod szyldem SKLEP PATRONACKI PROLINE.

J.Ch.(Profix)