4. edycja Globalnego Szczytu DIY

Chociaż do zakończenia procesu rejestracji uczestników zostało jeszcze kilka tygodni, organizatorzy 4. edycji Globalnego Szczytu DIY ogłosili już, że w tym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. W dniach 8 i 9 czerwca Sztokholm stanie się miejscem pełnym inspiracji dla majsterkowiczów i firm z powiązanych z nimi branż.

Uczestnicy szczytu zajmą się m.in. tematami związanymi z zachwianiem pozycji branży DIY w nowej rzeczywistości tzw. domów inteligentnych i zautomatyzowanych. Jak zauważają organizatorzy szczytu, w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpił znaczny wzrost tego typu inwestycji. Dlatego najwięksi detaliści DIY w Ameryce Północnej dostosowują swoją ofertę

do takiego stanu rzeczy, wprowadzając inteligentne urządzenia sterujące bezpieczeństwem, ogrzewaniem, chłodzeniem czy oświetleniem. Czy to początek nowego modelu biznesowego dla DIY? – zastanawiają się pomysłodawcy 4. Globalnego Szczytu DIY.

Omówione zostaną również wyzwania i możliwości, jakie niosą współczesne formy dystrybucji informacji, poprzez m.in. sieci i portale społecznościowe, a także przeniesienie handlu na platformę cyfrową i mobilną. Niesie to ze sobą zagrożenia, ale również szanse dla rynku detalicznego, dla którego znikają bariery wejścia na globalne rynki. Podczas spotkań największych firm z branży nie zabraknie refleksji na temat przyszłości DIY i sposobów zaadoptowania innowacyjnych rozwiązań i trendów na potrzeby handlu detalicznego, skierowanego do tego odbiorcy.


Globalny Szczyt DIY jest wiodącym na świecie wydarzeniem dla rynku detalistów i producentów w branży DIY. Jest to niepowtarzalna okazja do wymiany poglądów z czołowymi graczami w branży na temat aktualnych i przyszłych zmian na rynku światowym. Organizatorami szczytu są EDRA (European DIY-Retail Association) i fediyma (European Federation of DIY Manufacturers) oraz Ghin (Global Home Improvement Network, pierwsza globalna reprezentacja interesów handlu DIY). Ghin jest międzynarodowym stowarzyszeniem zrzeszającym 119 członków działających w 102 krajach. Obecnie swój akces do udziału w szczycie zgłosiło 9 polskichfirm.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments