38.000 zwiedzających na INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE 2024

INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE (EISENWARENMESSE), które odbyły się w Kolonii w dniach od 3 do 6 marca 2024 r., po raz kolejny okazały się targami, w których warto uczestniczyć, gdyż utrzymały swoją pozycję centralnej platformy biznesowej i komunikacyjnej dla globalnej branży metalowej.

Po specjalnej edycji jesienią 2022 r. INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE powróciły do swojej regularnej daty marcowej. W br. ponad 3200 wystawców z 54 krajów zaprezentowało aktualne trendy i nowe produkty w działach narzędzi oraz akcesoriów, zaopatrzenia przemysłowego, technologii

mocowania, materiałów budowlanych i wyposażenia domu. Pomimo dotkliwych strajków transportu publicznego w Niemczech, 38.000 odwiedzających ze 133 krajów dotarło do Kolonii bez większych problemów. Po czterech udanych dniach targowych INTERNATIONAL HARDWARE FAIR zamknęły swoje podwoje 6 marca 2024 r, potwierdzając swoją pozycję wydarzenia numer jeden w branży metalowej. Targi wykazały dalszy wzrost pod względem umiędzynarodowienia: 92% wystawiających się firm i ponad 70% odwiedzających pochodziło z zagranicy. Równie imponujące była wysokie kompetencje biznesowe i decyzyjne gości targowych oraz pierwszorzędny program wspierający i eventowy, który oferował wiele okazji do profesjonalnej wymiany doświadczeń i bezpośrednich spotkań na stoiskach wystawowych, które pozytywnie stymulowały rozwój partnerstwa biznesowego.

Oliver Frese, dyrektor operacyjny Koelnmesse GmbH, podczas swojego wystąpienia na EISENforum

Jesteśmy bardzo zadowoleni z INTERNATIONAL HARDWARE FAIR 2024. Nasz program wspierający wypadł bardzo dobrze, a wszystkie wystawiające się firmy chwaliły doskonałą jakość zwiedzających – powiedział Oliver Frese, dyrektor operacyjny Koelnmesse GmbH. – Targi potwierdziły swoje znaczenie jako kluczowego miejsca spotkań i prezentacji trendów branżowych oraz innowacji produktowych, do czego przyczyniło się nie tylko popularne wyróżnienie EISENaward. Pozytywna reakcja i powrót wielu firm potwierdzają, że marcowa data doskonale wpisuje się w cykl innowacji w branży – konkludował Oliver Frese.
Pozytywnie targi ocenił także Thomas Dammann, dyrektor generalny ZHH, mówiąc: – W czasach ograniczonych zasobów i obecnych wyzwań INTERNATIONAL HARDWARE FAIR dało branży specjalistycznej i sektorowi B2B bardzo kompleksowy przegląd europejskiego i międzynarodowego rynku branży narzędziowej oraz metalowej. Dla handlu specjalistycznego służyły przede wszystkim jako platforma dla nowych produktów, kontaktów osobistych i konsolidacji partnerstw, pozwalająca śledzić trendy rynkowe i poznać nowych dostawców. Jako najważniejsza platforma networkingowa branży metalowej targi przekonały do siebie po raz kolejny – mają więc, moim zdaniem, potencjał do dalszego rozwoju pod względem różnorodności wystawców zarówno na poziomie globalnym, jak i europejskim.
Według Stefana Horsta, dyrektora operacyjnego Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Narzędzi, INTERNATIONAL HARDWARE FAIR (EISENWARENMESSE) to globalne okno wystawowe branży narzędziowej. – Ale jest nie tylko oknem wystawowych dla wysokiej jakości produktów, ale także miejscem spotkań najbardziej innowacyjnych umysłów i kreatywnych pomysłów, które kształtują przyszłość naszej branży – powiedział Stefan Horst.

Od wielu lat na INTERNATIONAL HARDWARE FAIR wystawia się polska marka YATO

Zrównoważony rozwój, wielofunkcyjność i cyfryzacja

EISENWARENMESSE ponownie posłużyły jako ważny barometr globalnych trendów w branży metalowej w 2024 roku. Dlatego skupiono się m.in. na zrównoważonym rozwoju. Producenci coraz częściej wykorzystują odnawialne źródła energii i optymalizują łańcuchy dostaw, a także zwracają uwagę na recykling opakowań i starych narzędzi. Zauważalny jest też trend narzędzi wielofunkcyjnych. Obecnie nowe produkty, takie jak szczypce lub minipilarki łańcuchowe nadają się do wielu różnych zastosowań. Temat cyfryzacji był również obecny w halach wystawowych, objął m.in. elektroniczne poziomice i kątomierze, „inteligentne” sprężarki z połączeniem WiFi itd.

EISENaward 2024 dla trzech zwycięzców

Innowacje były również głównym tematem 7. edycji konkursu EISENaward powered by ZHH. W br. jury wybrało trzech tegorocznych laureatów spośród ponad 50 zgłoszonych produktów, a zwycięzcy zostali

nagrodzeni podczas uroczystej ceremonii. Wszystkie 10 nominowanych produktów zostało zaprezentowanych publiczności branżowej w specjalnej strefie. Wśród zwycięzców znalazł się m.in. VersaMAG firmy C. & E. FEIN, o którym pisaliśmy w oddzielnym artykule w ub.r. Drugim laureatem targowej nagrody został nowy kartridż firmy Pronova Dichtstoffe. Trzecim zwycięzcą okazały się wkrętaki dynamometryczne 6004CT i 6005CT firmy HAZET.

VersaMAG firmy C. & E. FEIN wyróżnionymi EISENaward

DIY Boulevard – innowacje na metry

Z 58 uczestniczącymi firmami, mając 255 metrów długości, bulwarowy obszar prezentacji został w pełni zarezerwowany na długo przed rozpoczęciem targów. Producenci zaprezentowali na nim swoje produkty w środowisku imitującym POS. Dzięki temu publiczność mogła doświadczyć autentycznej, handlowej prezentacji towarów.

Zróżnicowane programowo EISENforum

Jako centralna scena wydarzeń targowych EISENforum po raz kolejny posłużyło jako platforma wymiany wiedzy branżowej. Inspirujące wykłady przeplatały się z ekscytującymi dyskusjami panelowymi. Program prezentacji drugiego dnia targów, którego kuratorem był Michael Atug, ekspert ds. technologii cyfrowych, obejmował wielu renomowanych prelegentów. Z kolei Dzień Kupców BME, zorganizowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Gospodarki Materiałowej, Zakupów i Logistyki (BME), zapewnił trzeciego dnia targów cenny wgląd w najnowsze trendy logistyki zakupów.

W 2026 roku INTERNATIONAL HARDWARE FAIR w Kolonii odbędzie się w dniach od 3 do 6 marca, czyli w dniach roboczych: od wtorku do piątku. Koelnmesse, organizator targów, wyszedł w ten sposób naprzeciw życzeniom branży, aby targi te odbywały się wyłącznie dniach roboczych.

HB (oprac. mat. Koelnmesse)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments