30-LECIE FIRMY GEOSERV

Firma GeoserV powstała 30 lat temu. Założyli ją doświadczeni fachowcy: Barbara Fornal, Włodzimierz Balcerek i Jan Burchert. W 1990 roku po latach pracy w dużych firmach postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć prywatną firmę rodzinną. Taką formę działalności znali bowiem z Niemiec czy Austrii.

 

Wśród założycieli i późniejszych udziałowców firmy GeoserV byli inżynierowie i specjaliści od finansów, był nawet wynalazca z WAT-u, Ryszard Kościelewski. Na początku ważną część działalności stanowiły usługi geodezyjne – wówczas na rynku funkcjonowało bardzo mało firm geodezyjnych. Od roku 1990, po podjęciu współpracy z austriackimi firmami Kaufmann i Sola oraz niemieckimi Geo Fennel i BWG

Zentrale skupiającą 18 firm, Geoserv zaczął sprowadzać do Polski wysokiej jakości narzędzia budowlane i geodezyjne dla zawodowców. I tym zajmuje się do dzisiaj. Nie udałoby się to, gdyby założyciele firmy nie umieli przyciągnąć dobrych współpracowników i wyszkolić młodszych. Obecnie stery przejmuje młodsze pokolenie: Klara Balcerek i Tomasz Pawłowski. GeoserV posiada zgraną ekipę, na którą firma i jej klienci zawsze mogą liczyć. Wszyscy pracownicy są związani z firmą od lat, znają produkty, chętnie doradzają i jeżdżą na szkolenia do klientów.

Od lewej: Huber i Susanne Kaufmann oraz Włodzimierz Balcerek na targach EISENWARENMESSE w Kolonii

Wraz ze zmianami gospodarczymi w Polsce, zmieniały się potrzeby klientów i asortyment firmy. GeoserV współpracuje z różnymi dostawcami, zawsze jednak ważna jest dla niego wysoka jakość produktów i serwisu. Co ciekawe, większość firm, z którymi GeoserV współdziała, to podmioty rodzinne, prowadzone przez kolejne ich pokolenia. Zdaniem właścicieli warszawskiej spółki, właśnie te dobre wzory pozwoliły stworzyć stabilną, dobrze funkcjonującą firmę.
Od roku 1990 GeoserV jest wyłącznym przedstawicielem i dystrybutorem firmy Kaufmann, austriackiego producenta narzędzi glazurniczych i murarskich. Ten świetny sprzęt, faktycznie produkowany w Austrii, jest wart swojej ceny. Do serwisu bowiem trafiają czasem kilkunastoletnie maszynki produkcji austriackiej firmy. Od wielu lat w ofercie GeoserV są także poziomnice i łaty słoweńskiej firmy KOVINE, jednego z najstarszych producentów narzędzi pomiarowych w Europie. Wyjątkową ofertę stanowi sprzęt pomiarowy dla kolejnictwa – od drobiazgów po kosztowne, ale znakomite niwelatory torowe firmy BREIHAUPT i bardzo precyzyjne toromierze mechaniczne firmy SOLA. W przypadku obu firm GeoserV jest wyłącznym ich przedstawicielem w Polsce. Reprezentuje też niemiecką firmę DIROTEC e.K., producenta wyjątkowo dokładnych i nowatorskich poziomnic wężowych NIVCOMP. Jest to chyba jedyny taki produkt na rynku europejskim. Autor wynalazku i właściciel patentu, po przemianach zachodzących w upadającym już NRD, rozwinął bardzo nowoczesny zakład w skromnych warunkach, w pofabrycznej hali. Produkowane przez firmę Dirotec urządzenie daje możliwość pomiaru poziomu np. posadzki, nawet w sąsiednich pomieszczeniach, w promieniu do 48 m, z dokładnością ±2 mm! Urządzenia te są bardzo trwałe i oferują dokładny odczyt elektroniczny. Ich wynalazca wrócił do technologii poziomnicy wodnej wykorzystywanej od stuleci i nadał jej nowoczesne i dokładne wydanie.
W ofercie GeoserVu można znaleźć również niwelatory firmy NESTLE oraz SETL i inny sprzęt geodezyjny, także drobny, który te firmy także produkują (nasadki laserowe do niwelatorów optycznych czy kliny pomiarowe).

Targowy team firmy GeoserV

Obecnie rynek podbijają tarcze tnące belgijskiej firmy SADU ABRASIVES, której Geoserv jest przedstawicielem na rynku polskim. Współpracę rozpoczęto pod koniec roku 2014. Z ich szerokiej oferty doskonale na naszym rynku przyjęły się tarcze diamentowe klasy PREMIUM, przeznaczone do cięcia gresu, płyt betonowych czy pustaków ceramicznych.
Warszawska spółka cały czas poszukuje nowych profesjonalnych narzędzi i instrumentów, m.in. spotykając się z producentami na międzynarodowych targach branżowych Eisenwaremesse czy Intergeo.
Warszawiaków i mieszkańców województwa mazowieckiego GeoserV zaprasza do

sklepu firmowego w Ursusie, przy ul. Kościuszki 3. Jego doświadczeni pracownicy potrafią wszystko wyjaśnić, doradzić, a nawet w razie potrzeby zaproponować nietypowe rozwiązania i przeróbki. Na terenie całej Polski firma dostarcza towar do wielu sklepów i hurtowni, w tym do sklepów internetowych. Towar można zamówić mailem, telefonicznie lub za pośrednictwem strony www.geoserv.pl. Potwierdzeniem wysokiej jakości oferowanych narzędzi jest udział w programie partnerskim firmy MAPEI, zapoczątkowany w 2014 roku. Firma ta nagradza swoich wiernych klientów maszynkami do glazury firmy Kaufmann, sprowadzanymi właśnie przez GeoserV. Wieloletnia współpraca świadczy, że taki program lojalnościowy może być bardzo interesujący dla klientów hurtowni z materiałami budowlanymi.
GeoserV Sp. z o.o. od samego początku bierze udział w targach BUDMA i kolejowych TRAKO. Na zaproszenie klienta hurtowego pracownicy mogą przyjechać i zorganizować szkolenie produktowe dla miejscowych odbiorców. Nawet w obecnej, trudnej sytuacji, codziennie można spotkać samochody firmowe na drogach całej Polski, a w razie potrzeby uzyskać informację od kompetentnego pracownika osobiście lub telefonicznie. Zdarzają się ustalenia z producentami i sprzęt wykonywany na zamówienie. Płynność prac nie uległa zmianie. Mimo wszelkich zawirowań budowlańcy wciąż pracują pełną parą. Przetrwają najlepsi, a najlepsi potrzebują najlepszych narzędzi… Dlatego ekipa GeoserV-u patrzy w przyszłość z optymizmem i zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają na wysoką jakość.
opr.HB

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar