18-WOLTOWA SZLIFIERKA KĄTOWA 230 MM MILWAUKEE M18 FLAG230XPDB-121C

Pierwsza na świecie bezprzewodowa 18-woltowa szlifierka kątowa 230 mm Milwaukee® M18 FLAG230XPDB-121C to kolejna faza akumulatorowej rewolucji Milwaukee®.

Zgodnie z zapowiedziami marka Milwaukee® konsekwentnie kontynuuje zwiększanie produktywności swoich elektronarzędzi. Kolejnym jej innowacyjnym i rewolucyjnym urządzeniem jest pierwsza na świecie akumulatorowa 18-woltowa szlifierka kątowa 230 mm oznaczona jako Milwaukee® M18 FLAG230XPDB-121C. Oferuje ona profesjonalistom dużą moc, długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora i wysoką efektywność szlifowania oraz cięcia, nie ustępując pod tym względem przewodowym szlifierkom kątowym na tarcze 230 mm. Wykonamy

nią 68 cięć 42-milimetrowej stalowej rury podczas jednego cyklu pracy baterii zasilającej.

Marka Milwaukee® jako światowy lider w technologiach bezprzewodowych przekroczyła kolejne granice technicznej sprawności elektronarzędzi akumulatorowych. – Możemy zaoferować rozwiązania dotychczas nieosiągalne dla urządzeń klasy 18 V – stwierdził Jochen Herterich, group product manager w Milwaukee® Tool. – Dzięki gruntownemu przeprojektowaniu elektroniki naszych urządzeń i opracowaniu nowych silników bezszczotkowych oraz 12-amperogodzinnego akumulatora REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT™ HD12.0 mogliśmy stworzyć pierwszą na świecie 18-woltową dużą szlifierkę kątową. Cechuje ją nie tylko możliwość agresywnego cięcia i szlifowania tarczami 230 mm, lecz także znacznie mniejsza masa (5,3 kg) od tego typu maszyn przewodowych. Do tego nasza szlifierka nie wymagania od użytkowników naszych elektronarzędzi bezprzewodowych zakupu dwóch baterii lub przejścia na wyższe napięcie zasilania. Opracowane rozwiązanie znacząco zwiększa produktywność naszych urządzeń bezprzewodowych.


Tak jak wszystkie rozwiązania Milwaukee® M18 FUEL™, nowa szlifierka kątowa łączy trzy unikalne innowacje: silnik bezszczotkowy POWERSTATE™, akumulatory REDLITHIUM-ION™ i inteligentną elektronikę REDLINK PLUS™. Jednakże Milwaukee®, opracowując pierwszą na świecie dużą szlifierkę kątową klasy 18 V, przeprojektowało komponenty o krytycznym znaczeniu dla jej bezawaryjnej i wydajnej pracy. Tym samym zapewniło nowemu bezprzewodowemu urządzeniu najwyższą produktywność we wszystkich możliwych aplikacjach.

Specjalnie dla prezentowanej szlifierki marka Milwaukee® stworzyła całkiem nowy silnik bezszczotkowy POWERSTATE™. Zapewnia on optymalną, stałą prędkość obrotową (6600 obr./min) do cięcia i szlifowania podczas wykonywania trudnych aplikacji. Pracuje więc bez zwolnień zmniejszających wydajność cięcia lub szlifowania. Milwaukee® także od podstaw przeprojektowało inteligentną elektronikę REDLINK PLUS™ i zastosowało zaawansowane układy elektroniczne nigdy dotąd niewykorzystywane w elektronarzędziach. Zapewniają one szlifierce maksimum produktywności, chroniąc przed nadmiernym obciążeniem i przegrzaniem.
Inżynierowie z Milwaukee®, wyposażając prezentowaną szlifierkę Milwaukee® w nowy akumulator REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT™ HD12.0, wyeliminowali problemy z kablem i z wyłączaniem się wielobateryjnego zasilania w wykorzystywanych w przemyśle urządzeniach o podwyższonym woltażu, który zastosowano w celu zwiększenia ich mocy użytecznej. Akumulator Milwaukee® REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT™ HD12.0 dostarcza o 50% więcej mocy, a przy tym nagrzewa się w mniejszym o 50% stopniu i pracuje dłużej o 33% niż bateria M18™ REDLITHIUM-ION™ 9.0 Ah. W połączeniu z elektroniką REDLINK PLUS™ Intelligence i bezszczotkowym silnikiem POWERSTATE™ umożliwia aplikowanie nową szlifierką kątową dużego nacisku na ściernice i efektywną pracę każdego dnia. Wydłuża też znacznie czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora w porównaniu do konkurencyjnych systemów stosowanych do zasilania elektronarzędzi.

W nowej szlifierce Milwaukee® znajdziemy rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo pracy. Jest więc elektroniczne sprzęgło wyłączające urządzenie w przypadku zakleszczenia tarczy i układ zabezpieczający przed przypadkowym uruchomieniem na skutek podpięcia akumulatora do szlifierki z załączonym włącznikiem. Mamy też rozwiązania ułatwiające jej obsługę: beznarzędziową wymianę tarcz i regulację ich osłony. Marka Milwaukee® nie zapomniała o wyposażeniu nowej szlifierki w antywibracyjną rękojeść dodatkową. Zwiększa ona wygodę operowania i ułatwia pracę.
– Jako Milwaukee® realizujemy z pełnym zaangażowaniem swoje

zobowiązanie do zwiększania produktywności przez dostarczanie rozwiązań ukierunkowanych na efektywność pracy i zaspokajających potrzeby rynkowe, dzięki którym profesjonalni użytkownicy mogą codziennie pracować z użyciem jednego systemu akumulatorów. Nowa szlifierka kątowa M18 FUEL™ jest w pełni kompatybilna z linią elektronarzędzi akumulatorowych Milwaukee® M18™, która składa się z ponad 135 maszyn. Opracowując ją udowodniliśmy, że marka Milwaukee® intensywnie inwestuje w technologię akumulatorowych elektronarzędzi i dostarcza profesjonalistom rewolucyjne rozwiązania – konkluduje Konrad Marciniak, menedżer sprzedaży Professional Trade – Polska w Techtronic Industries Eastern Europe Sp. z o.o.

opr. HB

Dane techniczne akumulatorowej szlifierki kątowej Milwaukee M18 FLAG230XPDB-121C

Napięcie zasilania 18 V
Akumulator REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT™ HD12.0 (18 V/12 Ah)
Średnica tarczy 230 mm
Maks. głębokość cięcia 65 mm
Gwint wrzeciona M14
Obroty bez obciążenia 6600/min
Zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem +
Zabezpieczenie przed przeciążeniem +
Beznarzędziowa wymiana narzędzi +
Beznarzędziowa regulacja osłony +
Sprzęgło elektroniczne +
Rękojeść antywibracyjna +
Waga z akumulatorem REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT™ HD12.0 wg EPTA 5,3 kg

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pinsjerzy Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
jerzy
jerzy

Rok temu pisaliście o Metabo to samo……pierwsza na świecie…….

pins

Witaj po raz kolejny anonimowy komentatorze. Tak pisaliśmy i to jest prawda, gdyż Metabo ma zasilanie 36 V, a Milwaukee 18 V, czyli w klasie zasilania 18 V jest pierwsze, podobnie jak Metabo w klasie zasilania 36 V. Radzimy dokładnie czytać to, co piszemy. Serdecznie pozdrawiamy. portalnarzedzi.pl

jerzy
jerzy

Fakt, napięcia różne ,zwracam honor.Pisałem pierwszy raz

pins

Dziękujemy za odpowiedź i przepraszamy za zwrot “anonimowy komentatorze”. To przez to, że dużo naszych komentatorów posługuje się fikcyjnym mailem @example.com. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiamy.