18-woltowa nitownica DEDRA DED7155

Nitownica DEDRA DED7155 ma konstrukcję pistoletową i wyposażona jest w cztery nasadki do nitów 2.4, 3/3.2, 4.0, 4.8/5.0 mm.

Jak wiadomo, zadaniem nasadek jest odpowiednie rozwarcie szczęk, co umożliwia włożenie w nie kołka nitu. Nasadki montuje się w stalowej głowicy, w której znajduje się mechanizm nitujący. Do przechowywania zapasowych nasadek na nitownicy DEDRA DED7155 służą trzy gwintowane mocowania znajdujące się na kabłąkowej osłonie dłoni. Do montażu/demontażu nasadek przeznaczone jest pełniące rolę klucza nasadowego gniazdo sześciokątne, które wykonano w środku denka pojemnika na zerwane kołki nitów. Pojemnik ten znajduje się w tyle korpusu nitownicy i ma mocowanie

gwintowane.

Nitownica DEDRA DED7155 jest akumulatorowa i działa analogicznie do nitownic ręcznych i pneumatycznych. Szczęki znajdujące się w głowicy cofają się, co powoduje ich zaciśnięcie na kołku i przesunięcie go do środka rurki nitu. Proces nitowania kończy odpowiednio mocne zaciśniecie nitu na łączonych materiałach i zerwanie kołka. Funkcję elementu oporowego, który jest konieczny do nitowania, pełni nasadka zamocowana w czole głowicy urządzenia. Mechanizm nitujący napędzany jest silnikiem bezszczotkowym o wysokiej sprawności i dużej trwałości. Generuje on siłę zaciskania 10 kN przy skoku mechanizmu nitującego wynoszącym 25 mm. Do zasilania nitownicy można użyć wszystkich systemowych akumulatorów litowo-jonowych Dedra SAS + ALL o napięciu zasilania 18 V i pojemnościach 2.0, 4.0, 5.0, 6.0 lub 8.0 Ah.

Co ważne, nitownica DEDRA DED7155 ma ergonomiczną obudowę. Wyposażono ją w kabłąkową osłonę dłoni użytkownika oraz w diodę LED zapewniającą dobrą widoczność miejsca pracy. Jest też praktyczny zaczep do paska, który można zamontować z prawej lub lewej strony nitownicy, oraz chowany hak umożliwiający jej zawieszenie na podciągu. Urządzenie bez akumulatora waży 2,15 kg.

pins

Nitownica DEDRA DED7155 – dane techniczne

Napięcie zasilania18 V
Systemowe akumulatory zasilające Li-Ion Dedra SAS + ALL (napięcie/pojemność)18 V/2.0, 4.0, 5.0, 6.0 lub 8.0 Ah
Średnica nitu we wszystkich materiałach2,4-5 mm
Maks. średnica nitu w aluminium5 mm
Siła nitowania10 kN
Ciężar (bez akumulatora)2,15kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments