134-CZĘŚCIOWY ZESTAW NARZĘDZI WERA 2GO H 1 DLA STOLARZY

Niemiecka firma Wera skompletowała bogaty zestaw narzędzi dla stolarzy i fachowców trudniących się obróbką materiałów drewnianych. Oprócz jej wysokiej jakości narzędzi montażowych, w skład jego weszły produkty znamienitych niemieckich marek BESSEY®, KIRSCHEN®, KNIPEX®, Lyra®, PICARD® i Stabila®.

Zestaw narzędzi Wera 2go H 1 zawiera narzędzia ręczne niezbędne stolarzom i fachowcom do prac montażowych oraz konstrukcyjnych wykonywanych u klientów. Dlatego dostarczany jest w kompaktowym neseserze Wera 2go ułatwiającym ich przechowywanie i transport do miejsc pracy. Wyposażony jest on w rzepy znajdujące w jego środku i na wierzchu. Takie ich rozmieszczenie umożliwia indywidualne rozłożenie narzędzi. Pozwala też mocować wyposażone w rzepy tekstylne etui

i torby Wera z narzędziami jej produkcji. Ponieważ neseser Wera 2go ma pasek na ramię, zestaw możemy łatwo przenosić, nie angażując w to rąk.

W zestawu skład Wera 2go H 1 wchodzą: szczypce nastawne do rur KNIPEX® COBRA® 87 11 250, szczypce uniwersalne KNIPEX® 03 01 160, obcęgi do gwoździ KNIPEX® 50 00 210, poziomica Stabila® 02500 Torpedo, młotek stolarski typu pobijak 105 mm, dłuta płaskie KIRSCHEN® 10, 16, 20 i 26 mm, nóż ze składanym ostrzem BESSEY® DBKPH-EU, marker z długą końcówką Lyra® 4494202, metrówka drewniana Stabila® (typ 601 N-S 2 m 18206) i młotek stolarski PICARD® 0008501-28 oraz osobna, bardzo liczna grupa narzędzi Wera. Tworzą ją rękojeść z gniazdem do bitów extra slim i elastycznym trzpieniem 393 S oraz 4 narzędziowe komplety: Kraftform Kompakt H1 Holz, Bit-Safe 61 Wood 1 oraz kluczy trzpieniowych 950/9 Hex-Plus Multicolour HF 1 i 967/9 TX XL Multicolour HF 1.

Rękojeść Wera ma elastyczny trzpień i smukły uchwyt na bity. Dzięki temu umożliwia montaż/demontaż połączeń gwintowych w trudno dostępnych narożnikach czy bardzo wąskich przestrzeniach roboczych. Z kolei zestaw Kraftform Kompakt H1 Holz zawiera 41 narzędzi wkrętakowych do drewna: grzechotkę Zyklop Mini 1/4”, rękojeść z grzechotką i uchwytem szybkomocującym 816 RA, 16 końcówek wkrętakowych 89 mm, uchwyt magnetyczny 1/4” długości 50 mm, przedłużkę Zyklop 1/4” 75 mm, 7 kluczy nasadowych Zyklop 8790 HMA, adapter do bitów i końcówek 1/4”, próbnik napięcia 247 zakres 150-250 V, 6 grotów długości 25 mm, 5 wierteł do drewna z chwytem sześciokątnym o średnicy 3-8 mm, chwytak do pewnego przytrzymywania wkrętów. Komplet ten znajduje się w trwałym etui materiałowym zapinanym na rzep.

Natomiast drugi zestaw Wera – Bit-Safe 61 Wood 1 – grupuje 60 popularnych końcówek wkrętakowych 25 mm z chwytem sześciokątnym C 6.3 (1/4”), przeznaczonych m.in. do montażu elementów drewnianych, oraz uchwyt magnetyczny z pierścieniem przytrzymującym bity. Komplet ten mieści się również w etui tekstylnym zapinanym na rzep.

Z kolei zestawy kluczy trzpieniowych zawierają po 9 tego typu narzędzi z końcówkami 6-kątnymi (950/9 Hex-Plus Multicolour HF 1) i TORX® (967/9 TX XL Multicolour HF 1). Klucze trzpieniowe 6-kątne wyposażone są w sprężynującą kulkę, która przytrzymuje śruby i ułatwia ich mocowanie w trudno dostępnych miejscach. W 6-kątnych kluczach trzpieniowych zastosowano profil Hex-Plus o większych powierzchniach styku z gniazdem śrub, co zapobiega zniszczeniu ich łbów i umożliwia aplikowanie momentu obrotowego większego o 20%.

Podobnie klucze trzpieniowe TORX®, mające udoskonalony geometrycznie profil TORX® HF, umożliwiają przytrzymywanie śrub. Odpowiada za to siła będąca wynikiem docisku końcówki tych narzędzi do profilu gniazda wkrętu. Klucze trzpieniowe wchodzące w skład zestawu Wera 2go H wyposażono w kolorowe, okrągłe nakładki z tworzywa sztucznego. Zapewniają one wygodne trzymanie i manipulowanie tymi narzędziami, w tym także pracę w niskich temperaturach. Z kolei zastosowanie w omawianych kluczach kontrastowych oznaczeń na nakładkach ułatwia szybkie rozpoznanie rozmiaru końcówek i prawidłowy ich wybór. Wera zadbała także o wysokiej jakości wykonanie

tych narzędzi, m.in. ich odporność na korozję zwiększono w specjalnym procesie technologicznym BlackLaser stosowanym w obróbce powierzchni stalowych.

Reasumując, niemiecka firma Wera zaproponowała stolarzom i fachowcom, którzy w swojej pracy przetwarzają drewno i materiały drewnopochodne, bardzo bogaty zestaw innowacyjnych narzędzi profesjonalnych o najwyższej jakości wykonania. Mają one wiele praktycznych zalet i umożliwiają bardzo szybkie wykonanie prac oraz osiągnięcie przy tym najlepszych wynikówjakościowych.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments