125-LECIE FIRMY KLINGSPOR

Klingspor, czołowy światowy producent wyrobów ściernych, obchodzi w tym roku 125-lecie. Obchody jubileuszu rozpoczęły się 31 stycznia od akcji balonowej „125 lat”, która została przeprowadzona w 37 lokalizacjach Klingspora na całym świecie, w tym w Polsce – w dwóch największych zakładach produkcyjnych.

125_lat_KL_1

Firma Klingspor jako Siegener Leimfabrik Klingspor & Co. powstała 1893 r. w Siegen w środkowych Niemczech i była wtedy małym przedsiębiorstwem rodzinnym zajmującym się wytwarzaniem kleju. W 1899 r. wyprodukowała pierwszy swój papier ścierny, zaś w 1926

r.– pierwszy w Europie papier wodoodporny. Firma Klingspor może poszczycić się też wynalezieniem szybkoobrotowych tarcz do szlifowania Kronenflex, czym zrewolucjonizowała obróbkę metali w światowym przemyśle i rzemiośle. Ale na tym nie kończy się lista jej rewolucyjnych wynalazków – opracowała ona bowiem i wprowadziła na rynek ściernice listkowe talerzowe SMT, które obecnie są powszechnie stosowane na całym świecie do szlifowania metali. Wyrazem uznania dla zasług na polu wynalazczości i innowacji było uhonorowanie w 1961 r. jednego z jej założycieli, Carla Klingspora, Medalem Diesla, który jest uważany za Oscara dla wynalazców.

 

Kozy
Dzisiaj Klingspor należy do grupy pięciu największych producentów materiałów ściernych na świecie. W swoim portfolio posiada ponad 50.000 produktów. Będąc światowym potentatem w branży narzędziowej zatrudniającym na całym świecie prawie 3000 osób, niemiecki koncern wyznacza globalne trendy w obróbce ściernej i technikach szlifowania.

 

125 lat
Klingspor w Polsce posiada dwa zakłady produkcyjne – w Bielsku-Białej i Kozach, w których pracuje 900 osób. W październiku 2016 r. w zakładzie Klingspor w Kozach wyprodukowano miliardową tarczę do cięcia Kronenflex. W ostatnich latach polska spółka firmy Klingspor otrzymała wiele prestiżowych nagród, m.in. Ambasadora Polskiej Gospodarki oraz bardzo cenioną nagrodę Lidera Polskiego Biznesu przyznawaną przez BCC nie tylko za bardzo dobre wyniki finansowe, ale także – co bardzo ważne – za etyczne postępowanie w biznesie.

 

Bielsko

opr.HB

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments