„Twardziele” wkraczają na polski rynek. Elektronarzędzia Panasonic w Polsce
Pełna gama akumulatorowych elektronarzędzi firmy Panasonic dostępna jest od lipca na rynku polskim. Wrocławska firma „LŁ” (dawniej „Lange Łukaszuk”) została w Polsce oficjalnym partnerem dla Panasonic Electric Works Europe AG. Dystrybucja japońskich maszyn w naszym kraju jest jedyną w tej części Europy.
Produkty elektroniki użytkowej Panasonic są znane w Polsce od co najmniej 30 lat. – Jednakże niewielu Polaków wie, że japońska firma jako Panasonic Power Tools od ponad 35 lat produkuje elektronarzędzia i rozwija technologie stosowane w urządzeniach bezprzewodowych przeznaczonych dla profesjonalnego wykorzystania w przemyśle oraz rzemiośle. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii,
Wrocławska firma „LŁ” zadbała też o szybkie naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. – Dokonywane będą przez nasz serwis centralny w oparciu o zasadę „door to door” – stwierdza Tadeusz Kumaszka. – Pragnę podkreślić, że w przypadku produktów Panasonic skróciliśmy czas obsługi z 48 do 24 godz. Dzięki temu wybór elektronarzędzi japońskiej marki jest dla polskich klientów bardzo atrakcyjny. Panasonic oferuje na swoje urządzenia gwarancję przedłużoną do trzech lat, zaś dla akumulatorów – do dwóch. Warunkiem jest rejestracja produktów za pośrednictwem strony internetowej. Jest to bardzo korzystna propozycja, która wyróżnia Panasonic wśród konkurencyjnych producentów. Jestem przekonany, że dla wielu klientów, którzy wykonują prace także za granicą, wielki atut stanowi paneuropejska gwarancja na wszystkie produkty marki Panasonic, która może być realizowana we wszystkich krajach Unii Europejskiej, Turcji i Szwajcarii – informuje Tadeusz Kumaszka.
Elektronarzędzia Panasonic, jak wskazują doświadczenia zebrane w krajach, gdzie są dystrybuowane i użytkowane, bardzo rzadko trafiają do serwisu. – Sądzę, że 35 lat doświadczeń firmy Panasonic w produkcji elektronarzędzi akumulatorowych pozwala nam obecnie wprowadzać na polski rynek produkty sprawdzone, trwałe i przygotowane do pracy w ciężkich warunkach – stwierdza Łukasz Mroczkowski, menedżer produktu w firmie „LŁ” odpowiadający za rozwój japońskiej marki w Polsce. – Dlatego promowane są hasłem „Tough tools IP”. W wolnym tłumaczeniu brzmi ono „Twardziele IP” i nie odnosi się do jakiejś nadzwyczajnej mocy tych urządzeń – informuje o tym, że maszyny Panasonic są zabezpieczone przed niszczącym działaniem pyłu i wilgoci, co wyróżnia nasze produkty spośród innych dostępnych dotychczas na polskim rynku. Dodajmy też, że angielskie wyrażenie „tough” stosowane jest przez firmę Panasonic na oznaczenie innych jej produktów przeznaczonych do użytkowania w ekstremalnie trudnych warunkach. Przykładem tego są choćby doskonałe laptopy serii „Toughbook” oraz „Toughpad” wykorzystywane w warunkach bojowych przez armię amerykańską.
Można więc zasadnie twierdzić, że jakość i trwałość to dwa podstawowe założenia, które determinują projektowanie narzędzi Panasonic. – Niewątpliwie to urządzenia z górnej półki, klasy premium, lub – jak kto woli – full professional – ocenia Łukasz Mroczkowski. – Dzięki wspomnianej specjalnej technologii zabezpieczeń i uszczelnień narzędzia Panasonic z systemem Tough Tool mogą pracować w dowolnych warunkach atmosferycznych: w kopalniach i stoczniach, na budowach, statkach i platformach wydobywczych, podczas prac przy wodociągach, stacjach pomp, itp. Krótko mówiąc, wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ekstremalnie niekorzystnymi warunkami otoczenia. Ponadto zaprojektowane są do pracy ciągłej, czyli na prawdę wytrzymałe. Niepodważalnym ich atutem jest też poręczność wynikająca z technologii bezprzewodowej i stosowania zaawansowanej ergonomii.
Na świecie Panasonic słynie głównie z produkcji doskonałych ogniw litowo-jonowych i elektroniki sterującej wykorzystywanych w akumulatorach i maszynach bezprzewodowych przez wielu renomowanych producentów elektronarzędzi. – Doskonałej jakości akumulatory to niewątpliwie jedna z najważniejszych zalet maszyn Panasonic – w ich produkcji i projektowaniu japońska firma jest niekwestionowanym liderem światowym – stwierdza Łukasz Mroczkowski. – Elektronarzędzia Panasonic wykorzystują technologię „Dual Voltage”. Daje ona możliwość użycia dowolnej baterii 14,4 lub 18 V w tym samym narzędziu. Urządzenia automatyczne wykrywają napięcie akumulatora w celu uzyskania optymalnej wydajności. Fakt, że wszystkie baterie pasują do większości maszyn, daje znakomite pole manewru dla budowania własnego systemu narzędziowego w oparciu o tę samą platformę. Mamy zatem jedną ładowarkę obsługującą wszystkie akumulatory oraz możliwość zakupu urządzenia w tzw. opcji zerowej (bez baterii i ładowarki). Dzięki temu możemy zbudować optymalny system składający się z różnych elementów, stosownie do zapotrzebowania na rodzaj elektronarzędzia i jego moc. Dla polskich klientów przygotowaliśmy specjalne zestawy startowe, które firmom wykonawczym oraz klientom przemysłowym umożliwiają rozbudowę i dowolną konfigurację spójnych systemów narzędziowych – podkreśla Łukasz Mroczkowski.
Dystrybucja elektronarzędzi Panasonic to także wyraźna zmiana pozycji firmy „LŁ” na polskim rynku narzędziowym. – Partnerstwo z Panasonic Electric Works Europe AG niewątpliwie znacznie umacnia naszą pozycję czołowego importera markowych narzędzi i urządzeń profesjonalnych na rynku polskim oraz otwiera nowy rozdział historii LŁ – konkluduje Tadeusz Kumaszka. – Moim zdaniem, jest swego rodzaju ukoronowaniem 28 lat naszej działalności i potwierdza, że nasza unikalna strategia rynkowa, polegająca na tworzeniu kompleksowej oferty narzędzi profesjonalnych złożonej z produktów wielu renomowanych europejskich i światowych marek, przynosi na polskim rynku doskonałe efekty biznesowe.