Kompaktowe rozwiązanie do narożników i krawędzi ze stali nierdzewnej

FEIN rozszerza swoją ofertę narzędzi do obróbki stali nierdzewnej o szlifierkę do spoin pachwinowych. Płaska, obracana bez użycia narzędzi przystawka umożliwia szybką i efektywną obróbkę spoin pachwinowych w konstrukcjach metalowych bez ryzyka uszkodzenia sąsiednich elementów, w tym również w trudno dostępnych narożnikach. Szlifierka do spoin pachwinowych KS 10-38 E firmy FEIN powstała z myślą o potrzebach zakładów ślusarskich, firm zajmujących się produkcją balustrad i zbiorników, obróbką metalu oraz producentów statków, jak również branży motoryzacyjnej.

 

 


Kompaktowa szlifierka do spoin pachwinowych w

trudno dostępnych miejscach

Spoiny pachwinowe powstają automatycznie wskutek zespawania pod kątem dwóch elementów. Aby spełnić wymagania klientów pod względem estetyki i odporności korozyjnej, miejsca te muszą być szlifowane. Specjalnie do tego niszowego zastosowania firma FEIN stworzyła doskonałe rozwiązanie. Dzięki głowicy o wysokości jedynie 33 mm ta wydajna szlifierka dotrze bez trudu nawet do trudno dostępnych spoin pachwinowych. Zaprojektowaną przez FEIN przystawkę można obrócić płynnie w zakresie 90 stopni w obu kierunkach i zamocować bez użycia narzędzi na głowicy. Uzyskano dzięki temu mniejszą długość narzędzia. Umożliwia to również obróbkę spoin w narożnikach oraz z przesunięciem w bok. W zależności od pozycji roboczej osłonę przeciwiskrową można przestawić lub całkowicie ściągnąć.

 

Bezobsługowy system napinania paska zapewnia narzędziu długą trwałość

Niezwykle wysoką trwałość urządzenia i napędu uzyskano dzięki bezobsługowemu systemowi napinania paska. Zaprojektowany przez FEIN napinacz zapewnia optymalne przenoszenie napędu i ochronę paska napędowego. Objęta zgłoszeniem patentowym blokada wrzeciona umożliwia łatwą wymianę tarcz włókninowych bez obciążenia paska napinającego.

 

Wysoka moc zapewnia efektywność pracy

Wysokie tempo pracy, w szczególności przy długich spoinach, zapewnia odporny na przeciążenia silnik o mocy 800 W. Dwustopniowa przekładnia redukcyjna daje wysoki moment obrotowy. Zakres prędkości obrotowej od 1350 do 3750 obr./min jest regulowany elektronicznie. Podczas pracy ciągłej urządzenie i przystawka nie przegrzewają się, co gwarantuje bezpieczeństwo i eliminuje konieczność przerywania obróbki.

 

Tarcze włókninowe do różnych zastosowań

FEIN oferuje prasowane na twardo tarcze włókninowe o średnicy 150 mm i grubości 3 i 6 mm. Gruboziarniste tarcze włókninowe nadają się do usuwania zgorzeliny spawalniczej ze spoin oraz usuwania zarysowań. Za pomocą tarcz średnioziarnistych można wyrównać i zeszlifować spoinę. Tarcze drobnoziarniste służą do zrównywania konturów, usuwania przebarwień i satynowania. Tarcze o najwyższej gradacji przygotowują spoiny do polerowania. Odpowiednie wyprofilowanie tarczy włókninowej zapewnia bloczek profilujący FEIN. Za pomocą tarcz filcowych i past polerskich FEIN spoiny pachwinowe można wypolerować na wysoki połysk.

 

Oferta FEIN do stali nierdzewnej

Oferta produktów FEIN do stali nierdzewnej obejmuje elektronarzędzia oraz akcesoria dostosowane do typowych zastosowań w dziedzinie obróbki powierzchni ze stali nierdzewnej. Zawiera ona szlifierki kątowe, szlifierko-polerki oraz zestawy akcesoriów do obróbki płaszczyzn, rur, profili, narożników i krawędzi. Specjalnie do szlifowania i polerowania rur oraz profili firma FEIN oferuje wydajne i poręczne pilniki taśmowe i szlifierki do rur. Szlifierki taśmowe GRIT są przeznaczone do obróbki seryjnej. Ofertę FEIN do stali nierdzewnej uzupełnia bogaty wybór akcesoriów.

Szlifierka FEIN do spoin pachwinowych oferowana jest w plastikowej walizce wraz ze średnio- i drobnoziarnistą tarczą włókninową oraz bloczkiem profilującym. Dostępna jest w specjalistycznych sklepach (ich lista sklepów znajduje się na: www.fein.pl/corp/pl/pl/dealer/dealer_search.php).

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

DUŻE SZLIFIERKI KĄTOWE (część IV c). Podstawowe zasady prawidłowej eksploatacji

W przypadku dużych szlifierek kątowych na dobór ściernic fibrowych na prawidłowy przebieg procesu obróbki ma wpływ wiele czynników: budowa nasypu ściernego (rodzaj ziarna, ziarnistość, typ nasypu, spoiwa i powłoki aktywnej), rodzaj podłoża ściernicy, siła i sposób docisku narzędzia ściernego, rodzaj materiału szlifowanego, a szczególnie jego stan i struktura powierzchni, oraz prędkość szlifowania, ilość ciepła wydzielanego podczas obróbki.

 

Dlatego w tym wypadku należy wziąć pod uwagę przeznaczenie tych narzędzi określone przez producenta, a w przypadku wysoko wydajnego szlifowania wykańczającego powinniśmy dokonać próby pracą. Do rodzaju szlifowania należy dobrać także rodzaj talerza szlifierskiego. Talerze miękkie np. nadają się bardziej do szlifowania średnio dokładnego

lub wykańczającego. Jeśli chodzi o docisk ściernicy na element obrabiany, jego siłę należy dobierać doświadczalnie, w zależności od rodzaju szlifowania (zgrubne czy wykańczające) oraz materiału.

GN_08_2016_small-7

Jeśli chcemy pracować ściernicami listkowymi, najpierw musimy wybrać pomiędzy dwoma ich wykonaniami: płaskim lub stożkowym. Płaskie ściernice dają optymalną efektywność, gdy pracuje się nimi pod małym kątem ustawienia (0–15°). Stosowane są do obróbki wykończeniowej powierzchni płaskich, np. przy konstrukcjach stalowych. Natomiast stożkowe ściernice listkowe nadają się bardziej do prac pod większym kątem ustawienia (15–25°). Przy obróbce elementów wklęsłych można obrabiać nimi powierzchnie o mniejszych promieniach niż ściernicami płaskimi.

 

Należy wiedzieć, że płaska ściernica listkowa daje – przy identycznej wielkości ziarna – lepszą jakość powierzchni niż ściernica stożkowa. W przypadku tych narzędzi należy stosować małą siłę docisku. Duże siły docisku zwiększają zużycie narzędzi bez zdecydowanego wzrostu wydajności usuwania materiału. W przypadku ściernic listkowych należy kierować się następującą regułą określającą docisk szlifierki kątowej: małe kąty pracy wymagają wyższej siły docisku niż kąty większe. Powinniśmy przy tym pamiętać, żeby siłę docisku dostosować do rodzaju obrabianego materiału. Na przykład materiały o wysokiej wytrzymałości wymagają większych sił docisku i odwrotnie.

pins, współpraca: DariuszŚwinarski
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu