HANNOVER MESSE 2011

W kwietniu br. W Hanowerze odbyła się najważniejsza międzynarodowa impreza technologiczna – HANNOVER MESSE 2011. Targi te zanotowały najwyższe wskaźniki ekonomiczne od dziesięciu lat. Na tegorocznej edycji HANNOVER MESSE 2011 swoje produkty i usługi zaprezentowało aż 6500 firm z 65 krajów świata.

 

 

HANNOVER MESSE 2011 to aż trzynaście wystaw branżowych zgromadzonych pod jednym dachem: Industrial Automation, Motion, Drive & Automation, Energy, Power Plant Technology, Wind, MobiliTec, Digital Factory, ComVac, Industrial Supply, CoilTechnica, SurfaceTechnology, MicroNanoTec oraz Research & Technology.

W br. w centrum uwagi znalazła się tematyka związana z automatyką przemysłową, energetyką, technologią napędów i mechaniką płynów, dostawami dla przemysłu i usługami branżowymi oraz innowacyjnymi technologiami i rozwiązaniami jutra. Dr Wolfram von Fritsch, prezes zarządu Deutsche Messe, skomentował przebieg HANNOVER MESSE 2011, mówiąc: – Firmy przemysłowe zatankowały w Hanowerze tyle nowej energii, że bez problemu włączyć mogły piąty bieg, tak ważny dla poprawy koniunktury, i z impetem ruszyć do przodu. Na tegorocznej imprezie widać było ogromną dynamikę rozwoju i wyraźne przyspieszenie gospodarcze.

Wystawcy przyjechali do Hanoweru z dużymi oczekiwaniami związanymi z coraz bardziej pozytywnymi prognozami dotyczącymi poprawy koniunktury. – Udało nam się nie tylko spełnić te oczekiwania, ale nawet dać firmom więcej niż się spodziewały, a to dzięki trafnemu doborowi kluczowych tematów, prezentacjom ponad 5000 przełomowych nowości i zgromadzeniu gości z całego świata – podkreślił Wolfram von Fritsch.

Główne hasło targów „Smart Efficiency” obecne było we wszystkich obszarach imprezy, bowiem inteligentne rozwiązania poprawiające efektywność można było zobaczyć na wielu różnych stoiskach, poświęcono im też sporo uwagi w ramach paneli dyskusyjnych. – W ponad 60 forach odbywających się w ramach targów udział wzięła rekordowa liczba uczestników – było ich o 30% więcej niż w roku 2009 – stwierdził Wolfram von Fritsch. – Potwierdziło to rolę imprezy jako najważniejszej platformy transferu wiedzy i know-how z zakresu nowych technologii.

Ogromnym zainteresowaniem gości cieszyły się w tym roku obszary związane z energetyką i szeroko rozumiana automatyka przemysłowa. – W czasie ostatnich kilku dni intensywnie dyskutowaliśmy o miksie energetycznym jutra, o rozwiązaniach spełniających wymagania, które stawia przed nami przyszłość, oraz o technologiach pozwalających zwiększyć efektywność energetyczną – poinformował Wolfram von Fritsch. – Wiemy już, że oszczędzać energię warto zacząć od dzisiaj; możliwe jest to bez konieczności zmiany całej infrastruktury zaopatrzenia w prąd. Wystawcy udowodnili na HANNOVER MESSE, że są w stanie zaoferować wydajne i oszczędne technologie niewymagające rewolucyjnych zmian – wystarczy wdrożyć je i zacząć stosować. Według ekspertów pozwolą one zaoszczędzić nawet do 30% energii. W tym roku szczególnie dobrze widać było, jak wiele korzyści mogą uzyskać wystawcy i goście targów dzięki poszerzeniu tematyki związanej z energetyką i powiązaniu jej z innymi zakresami imprezy, co organizatorzy targów czynią konsekwentnie już od kilku lat.

Mówiąc o planach związanych z kolejnymi edycjami targów, Wolfram von Fritsch zapowiedział rozbudowę Metropolitan Solutions – obszaru poświęconego technologiom stworzonym z myślą o miastach jutra: – Zainteresowanie tą tematyką przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Urbanistyka rozwija się w ostatnich latach niezwykle dynamicznie, a firmy przemysłowe mogą zaoferować rozwiązania wielu problemów stających przed architektami i budowniczymi miast przyszłości. Dlatego właśnie HANNOVER MESSE to najlepsze miejsce do spotkania urbanistów z dostawcami nowych technologii.

Portfolio imprezy zostanie uzupełnione w roku 2012 o kolejną wystawę branżową. – W ramach nowej platformy IndustrialGreenTec stworzymy miejsce prezentacji ekologicznych technologii stosowanych w przemyśle – zapowiedział Wolfram von Fritsch. – W centrum uwagi znajdą się tam takie tematy, jak nowoczesne zarządzanie obiegiem surowców, utylizacja odpadów oraz oczyszczanie wody i powietrza w ramach procesów przemysłowych. Motto IndustrialGreenTec brzmieć będzie „Gospodarka cyrkulacyjna: od przemysłu dla przemysłu”.

HANNOVER

MESSE 2011 odwiedziło ponad 230.000 zwiedzających. Oznacza to niemal 15-proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2009. Aż 60.000 gości przyjechało spoza granic Niemiec. – Same tylko osoby, które przybyły z zagranicy, zapełniłyby ponad 150 dużych samolotów – poinformował Wolfram von Fritsch. – W tym roku zwiększyła się liczba zwiedzających z każdego z reprezentowanych na targach krajów, z czego skorzystali wystawcy ze wszystkich obszarów tematycznych imprezy. Co trzeci gość targów był managerem wyższego szczebla. W tym roku HANNOVER MESSE odwiedziło o 20% więcej osób z zarządów firm.

3 kwietnia 2011 r. imprezę zainaugurowali wspólnie kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Francji Francois Fillon. W jej uroczystym otwarciu udział wzięło 2400 gości. Targi odwiedziło w sumie ponad 120 międzynarodowych delegacji polityczno-gospodarczych z całego świata. – Francja – tegoroczny kraj partnerski targów – zaprezentowała się jako lider w zakresie innowacji i ważny partner gospodarczy Niemiec – podkreślił Wolfram von Fritsch. Kolejna edycja targów HANNOVER MESSE odbędzie się w dniach 23-27 kwietnia 2012 r.

 

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Społeczna i środowiskowa odpowiedzialność Leroy Merlin

Leroy Merlin Polska poinformował o swoich celach społeczno-środowiskowych, które chce osiągnąć w najbliższych latach, w dokumencie „Ludzie i środowisko. Ambicje ESG do 2026 roku”. Firma prezentuje w nim swoje osiągnięcia, konkretne dane i plany oraz pozytywne działania, które mają wpływ na pracowników, klientów, partnerów, a także środowisko, społeczności lokalne i biznes.

Naturalny sposób działania

W Leroy Merlin Polska środowiskowa i społeczna odpowiedzialność biznesu jest naturalnym i codziennym sposobem działania wynikającym z kultury organizacyjnej. W materiale z ambicjami ESG (ang. Environment, Society,

Governance) można znaleźć mierzalne cele społeczne i środowiskowe, w tym klimatyczne, oraz przegląd dotychczasowych aktywności Leroy Merlin Polska w tym obszarze.

Odpowiedzialność za środowisko czy ludzi musi być wpisana w codzienny biznes i przynosić wymierne efekty. Do tego potrzebne są jasne priorytety na najbliższe lata – zawsze w ścisłym związku z naszym biznesem, pracownikami, klientami, dostawcami, lokalnymi społecznościami. Oto przegląd naszych ambicji ESG na kolejne lata. Przed nami oczywiście wiele pracy, zwłaszcza w obszarze klimatycznym, ale działamy. W naszej ekipie mamy energię do pozytywnych zmian – zielone logo zobowiązuje! – powiedział Krzysztof Kordulewski, dyrektor generalny Leroy Merlin Polska.

Z kolei Jacek Hutyra, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju/ESG, stwierdził: – Wybraliśmy kluczowe obszary naszego wpływu środowiskowo-społecznego na najbliższe lata: te, gdzie musimy działać najszybciej lub mamy najlepsze atuty. Priorytety środowiskowe to: zdecydowana redukcja emisji gazów cieplarnianych; rozwój oferty łączącej oszczędność z mniejszym wpływem środowiskowym oraz ekonomia cyrkularna. W obszarze społecznym – obok bycia najlepszym pracodawcą oraz aktywnego współtworzenia społeczności lokalnych wokół naszych sklepów – chcemy rozwijać nasz atut: Fundację Leroy Merlin.

Priorytety ESG w Leroy Merlin Polska

ESG obok środowiska, czyli E jak Environment, to również wpływ społeczny (S – Society) oraz odpowiedzialne zarządzanie (G – Governance). W tych obszarach priorytety na najbliższe lata dla Leroy Merlin Polska to przede wszystkim:
A. Środowisko
• walka ze zmianami klimatu – redukcja emisji gazów cieplarnianych szczególnie tych związanych z produktami,
• rozwój sprzedaży rozwiązań łączących oszczędności z redukcją wpływu na środowisko – dzięki segmentowi Oszczędny Dom i pod parasolem Robi Klimat,
• przygotowanie rozwiązań ekonomii cyrkularnej – dbałość o dłuższe i lepsze drugie życie produktów, wykorzystanie zasobów naturalnych.
B. Ludzie
• dbałość o pracowników, zgodnie z ideą #HumanFirst,
• aktywne współtworzenie lokalnych społeczności, dzięki zaangażowaniu ekip sklepowych w całej Polsce,
• pomaganie po sąsiedzku w ramach Fundacji Leroy Merlin.
C. Zarządzanie
• działanie zgodnie z mierzalnymi celami i śledzenie postępów w ich realizacji,
• prowadzenie dialogu z otoczeniem, czyli pracownikami, klientami, partnerami, akcjonariuszami i społecznościami lokalnymi,
• edukacja przy pomocy różnorodnych narzędzi i skuteczne dotarcie do odbiorców wewnętrznych i zewnętrznych,
• rzetelna komunikacja na temat pozytywnego wpływu, w oparciu o etykę i zgodność.

Te priorytety dotyczą przyszłości Leroy Merlin Polska i angażują do działania nie tylko osoby pracujące w firmie, ale także te, które kupują produkty i usługi dostępne w sklepach stacjonarnych czy w sklepie internetowym oraz partnerów biznesowych i społecznych.

W ESG chodzi właśnie o przyszłość biznesu i pozytywny wpływ na otoczenie wewnętrzne i zewnętrze – pracowników, klientów, dostawców, a także środowisko i społeczności lokalne. Odpowiedzialność społeczna i środowiskowa jest konieczna po to, żebyśmy za 5, 10 czy 15 lat mieli co, komu i z kim sprzedawać. Dziękuję szerokiej grupie osób z naszej firmy za zaangażowanie i efektywną współpracę przy tworzeniu tego materiału – praca zespołowa, inspirowanie się nawzajem i wprowadzanie pozytywnych rozwiązań to klucz do pozytywnych zmian naszego otoczenia, tego bliższego i dalszego – konkluduje Jacek Hutyra.

HB (opr. mat. Leroy MerlinPolska)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu