VII Ogólnopolska Konferencja Metabo

Metabo Polska w dniach 13-16 czerwca zaprosiło swoich największych partnerów handlowych do kołobrzeskiego Hotelu Aquarius na swoją VII ogólnopolską konferencję. W imprezie uczestniczyło blisko 150 osób, reprezentujących ok. 80 firm z całego kraju.

 

 

Część oficjalną konferencji otworzył Zygmunt Fila, prezes zarządu Metabo Polska. Podziękował gościom za przybycie, krótko przypomniał plan przebiegu konferencji i przedstawił zespół Metabo Polska biorący udział w spotkaniu.
Część merytoryczna pierwszego dnia konferencji składała się z trzech paneli dyskusyjnych, których tematem były analizy trendów rynku elektronarzędzi i wyników biznesowych Metabo Polska oraz przedstawienie ramowej strategii trzech istotnych

grup asortymentowych marki Metabo: narzędzi akumulatorowych, szlifierek kątowych i młotków elektropneumatycznych. Czwarty panel, który odbył się drugiego dnia spotkania, poświęcony był obowiązkom i prawnym konsekwencjom wynikającym z przepisów ochrony środowiska.

Zygmunt Fila, prezes zarządu Metabo Polska podczas swojego wystąpienia

Pierwszy panel poprowadził Zygmunt Fila. Na początku przedstawił dane dotyczące wielkości rynku elektronarzędzi oraz strukturę asortymentową. Przedstawił także analizy tendencji na rynku elektronarzędziowym w ostatnich trzech latach oraz jak na tym tle przedstawiała się dynamika sprzedaży elektronarzędzi Metabo. – Przez ostatnie trzy lata rośliśmy szybciej niż rynek – stwierdził Zygmunt Fila – ale, aby móc dalej dynamicznie się rozwijać, musimy skupić się na rozpowszechnianiu i wzroście sprzedaży narzędzi akumulatorowych, szlifierek kątowych i młotków pneumatycznych. Takie postawienie podstawowego celu dla Metabo Polska wynika zarówno ze struktury udziałów rynkowych poszczególnych rodzajów maszyn, jak i z względnie stałych trendów. W naszej strategii zakładamy konieczność wyróżnienia się od konkurencji, ale nie ceną lecz jakością serwisu czy szerokością oferty– powiedział Zygmunt Fila. – W tym celu kontynuujemy rozwój programu „Zero kosztów serwisowych”. Od trzech lat program ten obowiązuje w grupie wiertarko-wkrętarek akumulatorowych oraz młotów SDS-max. W związku z tym, że okazał się skuteczny, co widzimy po wynikach sprzedażowych, postanowiliśmy rozszerzyć go również o grupę młotowiertarek. Program „Zero kosztów serwisowych” obowiązuje przez rok, licząc od daty zakupu maszyny. Użytkownik ma w nim zapewnione: bezpłatne naprawy bez względu przyczynę powstania usterki, bezpłatną wymianę części eksploatacyjnych (np. szczotki, kable, uchwyty), bezpłatną robociznę związaną z naprawami i przeglądami maszyn oraz bezpłatny transport do i z Centralnego Serwisu Metabo. Stanowi to istotne uzupełnienie programu 3-letniej gwarancji XXL udzielanej na wszystkie elektronarzędzia Metabo, jak też w przypadku narzędzi bezprzewodowych – 3-letniej bezwzględnej gwarancji na akumulator. To bardzo ważne novum na rynku i jednocześnie wyjątkowa wartość dodana oferowana klientowi. Jesteśmy przekonani, iż atut programu „zero kosztów serwisowych” w znaczący sposób zdynamizuje tym razem również sprzedaż młotków.
Zygmunt Fila przypomniał także o konsekwentnych strategiach rozwoju sieci handlowej Metabo Polska, lojalności i wsparcia punktów handlowych oraz partnerskiej współpracy. Podsumowując swoje wystąpienie, zacytował Petera Druckera, klasyka zarządzania, mówiąc: – Jedynym celem biznesu jest stworzenie klienta,… ale według nas takiego klienta, który generuje zysk.

Paweł Dawidowicz  – business development manager i asystent zarządu w Metabo Polska

Drugi z paneli poświęcony był tematyce elektronarzędzi bezprzewodowych. Poprowadzili go Paweł Dawidowicz – business development manager i asystent zarządu w Metabo Polska, oraz Paweł Ozga – specjalista ds. szkoleń i pokazów w Metabo Polska. – Pod względem szerokości oferty i jej argumentów technicznych elektronarzędzia bezprzewodowe Metabo stanowią najwyższą „półkę”, nie boimy się z każdym z konkurentów stanąć w szranki i poddać nasze maszyny trudnym testom porównawczym – poinformował Paweł Dawidowicz. – Jesteśmy światowym liderem w tej dziedzinie: jako jedni z pierwszych w 2004 roku wprowadziliśmy na rynek elektronarzędziowy technologię akumulatorów litowo-jonowych. Jako pierwsi zaprojektowaliśmy i zaoferowaliśmy klientom małe, kompaktowe wkrętarki 4,8 V (dziś 10,8 V) o

bardzo szerokich możliwościach zastosowania. Cztery miesiące temu znów jako pierwsi wprowadzaliśmy baterie 18 V o pojemności 4,0 Ah przy zachowaniu identycznych gabarytów oraz wagi co baterii 3,0 Ah. Jeśli nowe akumulatory połączymy z już istniejącym system ładowania AirCooled oraz elektroniką montowaną w maszynach, to tworzy to wyjątkowy efekt synergii i niewątpliwie kolejny przełom w grupie „akumulatorówek” na rynku autorstwa Metabo. Przypomnę także, że użytkownikom narzędzi bezprzewodowych oferujemy rozwiązania systemowe, co oznacza, że tym samym akumulatorem mogą zasilać wiele różnych urządzeń tej samej klasy napięciowej. Jesteśmy nie tylko liderem w technologii zasilania akumulatorowego elektronarzędzi, rozwiązań dających klientom pewność pracy naszymi maszynami. Jednym z przykładów może być 3-letnia bezwzględna gwarancja na akumulator, która gwarantuje klientom, że w przypadku obniżenia sprawności baterii do 75% wymienimy go na nowy bez względu np. na liczbę i sposób ładowań. Jeśli dodamy do tego program „Zero kosztów serwisowych”, 3-letnią gwarancję XXL udzielaną na elektronarzędzia oraz atrakcyjną cenę to otrzymamy najlepszą ofertę na rynku. Jestem przekonany, że pozwoli nam kontynuować dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży tej grupy.
Paweł Ozga zademonstrował poszczególne klasy prądowe elektronarzędzi bezprzewodowych Metabo oraz ostatnie nowości: wyrzynarkę PowerMaxx ASE oraz pistolet do sylikonów PowerMaxx KP, jak również całą gamę elektromagnetycznych zespołów frezująco-wiercących. Odbyły się także testy akumulatorowej szlifierki kątowej Metabo W 18 LTX 125, którą uczestnicy konferencji uznali za bezkonkurencyjną. Mieli oni także okazję przetestować narzędzia akumulatorowe oraz światową nowość – akumulatorowy magnetyczny zespół frezująco-wiercący MAG 28 LTX 32.
Panel poświęcony szlifierkom kątowym i młotkom elektropneumatycznym poprowadził Robert Kurdyła, dyrektor handlowy Metabo Polska, oraz Arkadiusz Bartkiewicz i Tomasz Roszak, menedżerowie regionalni Metabo Polska. Robert Kurdyła rozpoczął prezentację od obszernego omówienia oferty szlifierek kątowych Metabo, a następne zaprezentował zmiany wprowadzone w grupie młotków elektropneumatycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe szlifierki WX 17 oferowane z tarczą 150 i 180 mm oraz młotki KHE 3250 i KHE 3251. – Grupę młotowiertarek objęliśmy także programem „Zero kosztów serwisowych” – poinformował Robert Kurdyła. – Dzięki temu znacznie wzrosła ich atrakcyjność rynkowa. Jestem pewien, że to w połączeniu z atrakcyjną promocją da nam znaczny wzrost sprzedaży w najbliższych miesiącach. Młotki stanowią jedną z większych grup w rynku elektronarzędzi, stąd też nasze zainteresowanie i podjęte działania – dodał jeden z menedżerów regionalnych. Warto tu wspomnieć, że ważnym punktem trzeciego panelu była prezentacja nowych wyrzynarek, podstawy mobilnej KSU 250 Mobile dla kapówek, jak też testy praktyczne nowych młotowiertarek.
Czwarty panel, poświęcony przepisom ochrony środowiska, poprowadziła Joanna Dawidowicz, kierownik magazynu i główny specjalista ds. logistyki w Metabo Polska. – Tematyka ochrony środowiska, należyte postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, a także ze zużytymi bateriami i akumulatorami stanowią ważny element w prawidłowym działaniu każdego  przedsiębiorstwa – przypomniała Joanna Dawidowicz. Głównym tematem czwartego panelu były obowiązki przedsiębiorców wynikające z ustaw: o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, bateriach i akumulatorach a także ustawa o odpadach – Nie wywiązywanie się z podstawowych obowiązków wynikających z ustaw ochrony środowiska może przysporzyć przedsiębiorcy wiele przykrych konsekwencji w postaci kar pieniężnych wynoszących od 5000 zł do 500.000 zł – zaznaczyła Joanna Dawidowicz.  Metabo
zawsze wspiera  swoich partnerów biznesowych i dlatego w zakresie ochrony środowiska zdecydowaliśmy się przeprowadzić kompleksowe szkolenie zakończone rozesłaniem szczegółowych materiałów informacyjnych – podsumowała Joanna Dawidowicz.
W wieczornej części pierwszego dnia konferencji, po spektaklu Teatru Polskiego ze Szczecina, podczas którego uczestnicy obejrzeli inscenizację sztuki Raya Cooneya pt. „Mayday”, odbyło się wręczenie wyróżnień partnerom handlowym. Za największy obrót w regionie w 2011 roku otrzymały je firmy: Centrum Techniczne KRAB, BETA Elektronarzędzia, Bosch Centrum Agares, JOKA Narzędzia, MATRIX (od 3 lat lider obrotu w Metabo), Centrum Pneumatyki Krzysztof Kardański, BOTAR, zaś za największą dynamikę sprzedaży w ub.r. – Kamiński, Salon Techniczny, TOWO, Fachman, 2K System, ZEM Serwis i TORA.
W drugim dniu spotkanie miało charakter integracyjny. Na świeżym powietrzu – w przymorskim lesie i na plaży – rozegrano wiele ciekawych konkursów sprawnościowych. Uczestnicy konferencji wzięli także udział w zawodach polegających na tuningowaniu małych fiatów, a następnie w wyścigach tych aut. Ponieważ były one pozbawione silników, musieli je zastąpić, czyli jak najszybciej przepchać auta na wyznaczonym odcinku. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Jednakże prawdziwą kulminacją zajęć integracyjnych była zabawa muzyczna „Metabo: Must be the Music …”. Najpierw w grupach pod okiem instruktorów uczono się śpiewać i grać znane przeboje rockowe. Konferencję zakończył koncert, w którym jako wykonawcy i gwiazdy wieczoru wystąpili prawie wszyscy jej uczestnicy.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments