Ogólnopolska konferencja Makity

Na tegoroczną konferencję Makita zaprosiła swoich partnerów handlowych do Dźwirzyna. Spotkanie odbyło się w hotelu HAVET Resort & Spa w dniach 26-27 maja br. W imprezie wzięło udział ponad 150 przedstawicieli dystrybutorów japońskiej marki w Polsce.

 


Konferencję rozpoczął Artur Królikowski, dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o., witając serdecznie wszystkich jej uczestników i informując o programie spotkania. W dalszej części wystąpienia Artur Królikowski omówił wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw oraz ubiegłoroczną sytuację na rynku elektronarzędzi. Japoński koncern odnotował w Polsce w 2011 r. kilkuprocentowy wzrost sprzedaży w segmencie elektronarzędzi i

kilkunastoprocentowy wzrost w segmencie akcesoriów. – Mimo nie najlepszej sytuacji na rynku, a co za tym idzie sporych wahań popytu, nasza spółka utrzymała tendencję wzrostową w sprzedaży swoich marek: Makita, Dolmar oraz Maktec. Ten kilkuprocentowy wzrost uznajemy za sukces, biorąc pod uwagę fakt, że wielu producentów narzędzi odnotowało w ubiegłym roku duże spadki obrotów – stwierdził Artur Królikowski.

Od lewej: Artur Królikowski – dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o, Hiroshi Hoshino – asystent prezesa Makita Sp .z o.o.,

Kenichi Ohara – prezes Makita Polska Sp. z o.o., i Przemysław Dudziak – regionalny dyrektor sprzeaży Makita Sp. z o.o.


Ważnym punktem spotkania była prezentacja nowości produktowych. Obszernie przedstawili je regionalni koordynatorzy sprzedaży: Zbigniew Kogut i Sławomir Gronuś. Z oferty marki Makita zaprezentowali m.in. nowe młoto-wiertarki (HR2300 i HR2600) oraz młoto-wiertarki z funkcją kucia (HR2610/T, HR2611F/FT), pilarkę LH1200FL, która łączy w sobie funkcje pilarki stołowej i ukośnicy, tarczowe pilarki ręczne (HS6100, HS7100 i HS7101), frezarkę do rowków (PJ7000) i frezarko-wycinarkę (RT0700CX2). Omawianie elektronarzędzi akumulatorowych rozpoczęto od przedstawienia piły posuwowej JR100DZ/DWE i wiertarko-wkrętarki udarowej HP330DWE. Zaprezentowano także: 2-biegową wiertarko-wkrętarkę udarową BHP446RFE, frezarki do rowków (BPJ140Z i BPJ180Z/RFE), odbiornik radiowy BMR050, młoto-wiertarkę SDS-plus BHR243RFE, wkrętarkę BFS451RFE, pilarkę tarczową BHS630Z/RFE, latarkę BML800 oraz młoto-wiertarki SDS-plus z opcją kucia (BHR262RDE, BHR262Z2C, HR262TDWBE). Sporo uwagi poświęcono również akumulatorowym narzędziom wielofunkcyjnym oraz zestawom COMBO, a także gwoździarce pneumatycznej Makita AN902. Podczas prezentacji nie zabrakło również nowości z oferty marki Maktec: wiertarek udarowych (MT870X1, MT811, MT812), akumulatorowych wiertarko-wkrętarek udarowych (MT960E, MT961E), szlifierki oscylacyjnej MT923 oraz dmuchawy MT400. Możliwości robocze prezentowanych narzędzi partnerzy handlowi sprawdzali podczas części praktycznej konferencji.

Jak wiadomo, Makita wspiera w Polsce sportową rywalizację drwali, sponsorując zarówno zawody, jak i zawodników. Jest również głównym sponsorem najlepszej w Polsce drużyny drwali. Tę część aktywności japońskiego koncernu w Polsce omówił Sławomir Gronuś, pełniący funkcję opiekuna firmowej drużyny drwali. Najpierw przedstawił partnerom handlowym zawodników reprezentujących barwy Makity na wielu polskich i międzynarodowych zawodach: Jacka Stochniałka, Tomasza Kowola, Romana Szalę, Kamila Szarmacha. – Podczas zmagań konkursowych zawodnicy muszą nie tylko wykonać swoje zadanie w jak najkrótszym czasie, ale również wykazać się bardzo dużą precyzją operowania piłą łańcuchową – podkreślił Słowomir Gronuś. – Jednakże aby osiągnąć sukces, poza niezwykłymi umiejętnościami, potrzebują odpowiedniego sprzętu. Zapewnienie im najlepszych maszyn i osprzętu oraz wsparcia organizacyjno-logistycznego to nasze zadanie. Przypomnijmy, zawodnicy z teamu japońskiego koncernu startują na piłach łańcuchowych Makita 7901 oraz Dolmar PS 7900 HS i wielokrotnie już na nich wygrywali w Mistrzostwach Polski. Zawody te dzięki ich udziałowi zyskują coraz większy prestiż, a profesjonalne pilarki łańcuchowe Makita i Dolmar są coraz bardziej cenione przez polskich drwali. W ubiegłym roku Roman Szala wygrał XII Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej, a Jacek Stochniałek zajął drugie miejsce w kategorii otwartej w Europejskich Zawodach Drwali, które odbyły się w Tucholi. – Zawody te przyniosły nam również dwa pierwsze miejsca w kategorii narodowej, a zajęli je odpowiednio Jacek Stochniałek i Kamil Szarmach –

przypomniał Sławomir Goronuś. – Z Mistrzostw Polski Drwali organizowanych przez SPL nasi zawodnicy również wrócili z medalami. Złoto wywalczył Jacek Stochniałek, a brąz Tomasz Kowol.

Makita nie tylko wspiera zawodników-drwali, ale również kierowcę rajdowego Radosława Typę z Radex Rally Teamu, o którym opowiedział Artur Królikowski: – Radosław Typa rozpoczął swoją karierę kierowcy rajdowego w 2001 r., startując w zawodach okręgowych na fiacie 126p. Konsekwencja, upór i przede wszystkim dobre wyniki pozwoliły mu szybko rozpocząć rywalizację w zawodach wyższej rangi, w tym w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W chwili obecnej Radosław Typa ma na swoim koncie udział w dużej liczbie rajdów odbywających się w Polsce i poza granicami kraju. W wielu z nich zajmował czołowe miejsca. Młody sportowiec był również gościem majowej konferencji. Podczas zajęć praktycznych miłośnicy sportów samochodowych mogli zapytać go o interesujące ich kwestie dotyczące dyscypliny, którą uprawia, jak również przyjrzeć się z bliska rajdowemu mitsubishi, które zaprezentował na placu hotelowym.

Konferencję zakończył uroczysty bankiet, którego wiodącym tematem była kultura i kuchnia Japonii. Uczestnicy spotkania mogli więc nie tylko zapoznać się ze sztukami walki i ich filozofią wywodzącą się z buddyzmu zen, ale także spróbować tradycyjnych japońskich trunków – sake i morelowego wina – oraz skosztować sushi. Organizatorzy dla swoich gości przygotowali także ekspresowy kurs robienia sushi, który spotkał się z dużym zainteresowaniem.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

LŁ i PSP na Budmie 2016

W LŁ decyzja o wzięciu udziału w tegorocznej BUDMIE w Poznaniu (2‒5 lutego) została podjęta błyskawicznie. Wrocławska firma, zaproszona do współudziału w targach przez Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy (PSP), zaprezentuje się w hali 3A na stoisku 114.

W specjalnej ofercie Lange Łukaszuk znajdą się: (1) opalarki Steinel do obróbki wykładzin PCV, (2) listwy wibracyjne Hervisa do układania jastrychów i betonu, (3) odkurzacze Starmix przeznaczone do przygotowania podłóg do obróbki, (4) mieszarki stacjonarne i ręczne Collomix do przygotowania mas samopoziomujących oraz zapraw jastrychowych/betonowych, (5) maszyny Schwamborn (nowość w ofercie LŁ) czyli frezarki i

szlifierki do betonu, (6) łaty posadzkarskie SOLA i (7) przedłużacze AS Schwabe oraz oświetlenie miejscapracy.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

25. edycja targów BUDMA 2016

Na tegorocznej Budmie można było zobaczyć setki nowości produktowych i rozwiązań technologicznych prezentowanych przez około 800 wystawców z kilkudziesięciu krajów, w tym wiele rynkowych premier, najnowsze trendy, przestrzenie specjalne, a do tego cztery dni pokazów, wykładów i prezentacji.


Zwiedzający mogli zapoznać się m.in. z 23 produktami nagrodzonymi Złotym Medalem MTP, np. wyróżnionymi nim innowacyjnymi młotami SDS-max Hitachi. To prestiżowe wyróżnienie stanowi przede wszystkim potwierdzenie innowacyjności i wysokiej jakości produktu. Z kolei w ramach Klubu Premier BUDMA zaprezentowane zostały absolutne nowości rynkowe, produkty, które po raz pierwszy zobaczyliśmy

właśnie w trakcie targów BUDMA.
W czasie czterech targowych dni tereny ekspozycyjne BUDMY odwiedziło niemal 45.000 osób. Byli wśród nich architekci, kupcy, fachowcy i inwestorzy, czyli przedstawiciele najważniejszych grup profesjonalistów, którym dedykowana była ekspozycja i program konferencyjny. Targi zostały objęte patronatem honorowym przez ministra infrastruktury i budownictwa oraz Izbę Architektów RP. Partnerem merytorycznym bloku targów był Związek Polskie Okna i Drzwi oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa.


25 lat BUDMY

25 lat minęło od pierwszej edycji targów. Tegoroczne spotkanie branży było zatem doskonałą okazją do wyróżnienia tych firm, które przez wiele lat miały ogromny udział w tworzeniu BUDMY. Wśród tego elitarnego grona znalazło się aż 35 firm, które uhonorowane zostały okolicznościowymi statuetkami i osobistymi podziękowaniami prezesów zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wyróżnienie otrzymały firmy: Balex Metal, Bamar-Pol, Bud-Masz, Budmat, Construsoft, D.R.E., Dietrich’s Polska, Drutex, Fakro, Frezwid, Hörmann, Inter-Lers, Izodom 2000, Izolacja Jarocin, Klebchemie, Krat-Met, Maad, Marchewka, Mazanek, Mol, Paneltech, Perfopol, Polpack, Pol-Plan, Pol-Skone, Pozbud, Procad, Protekt, Pro-Vent, Pruszyński, Röben, Steico, Terma, Uniwersal oraz Wiązary Burkietowicz.


Architektura na BUDMIE

Tradycyjnie już targi BUDMA były miejscem spotkań architektów i projektantów, dla których przygotowano szereg ciekawych i inspirujących wydarzeń. W ramach Forum ARCHITEKTURY i projektu Strada di Architettura targowi goście mieli okazję spotkać się z najwybitniejszymi architektami młodego pokolenia. Już drugiego dnia targów Sala Ziemi w pawilonie nr 15 zapełniła się słuchaczami, którzy przybyli na spotkanie z Robertem Koniecznym. – Nie spodziewałem się aż tak dużej skali tego wydarzenia – od takich słów rozpoczął swój wykład Robert Konieczny, jeden z najbardziej utytułowanych polskich architektów. – Po raz pierwszy jestem na targach BUDMA i muszę przyznać, że robią ogromne wrażenie, tak samo jak liczba osób, która przyszła na mój wykład.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Dariuszem Hermanem reprezentującym koszalińskie studio projektowe HS99 oraz Tomaszem Koniorem z pracowni Konior Studio. Architekci mieli okazję wziąć udział także w debacie traktującej o bardziej przyjaznej dla mieszkańców przestrzeni publicznej w Polsce.


W trakcie targów rozstrzygnięta została druga edycja konkursu Szkice Architektoniczne. Tegorocznym tematem były „Trzy kolory w przestrzeni”, a spośród ponad 70 nadesłanych prac jury wyróżniło 10 szkiców. Miejsca na podium zdobyli: Roman Gliwa z Politechniki Śląskiej, Marta Świderska z Politechniki Gdańskiej oraz Paulina Stachura z Politechniki Krakowskiej. Niespodziankę dla adeptów sztuki architektonicznej przygotował także Karol Fiedor z CDF Architekci, który po swojej prezentacji zaprosił ich do zwiedzania swojej pracowni.


Szczególną gratką dla architektów okazała się także gra miejska „Operacja di Quadro”, po raz pierwszy dołączona do programu wydarzeń targów BUDMA. Po zakończeniu targowego dnia w środę ponad 40 osób wzięło udział w ekscytującej i wymagającej grze w okolicach poznańskiego Starego Rynku.

BUDMA merytoryczna

Program targów BUDMA przyzwyczaił nas już do bogatej zawartości merytorycznych spotkań, konferencji i wykładów. Nie inaczej było i w tegorocznej edycji. Odbyły się m.in.: Dni Inżyniera Budownictwa

(dwudniowe spotkanie poruszyło takie tematy jak zmiany w regulacjach prawnych dotyczących procesu budowlanego czy także wymagań w zakresie energooszczędności w budownictwie), VII Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego, konferencja „Nowoczesna stal”, Forum Zielonej Infrastruktury DAFA i inne.


Monteriada, mistrzostwa, pokazy i turnieje

W ramach interaktywnego spotkania z monterami, dystrybutorami stolarki oraz odbiorcami końcowymi zaprezentowane zostały dobre praktyki montażowe, realizowane podczas specjalnych pokazów dobrego montażu drzwi, okien, bram i osłon z wykorzystaniem nowoczesnych systemów montażowych, mocowań oraz narzędzi dostarczonych przez firmy uczestniczące w MONTERIADZIE. Wydarzenie to było nie tylko świetną okazją do zapoznania się z nowoczesnymi produktami i technikami montażu na żywo, lecz także możliwością nawiązania bezcennych kontaktów i wymiany doświadczeń.
Przestrzeń specjalna zorganizowana została przez Związek Polskie Okna i Drzwi przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz Instytutem Techniki Budowlanej. Partnerami wydarzenia byli: AiB, Fakro, Hörmann, Entra, Klimas, Pinus, Porta Drzwi, Stolbud Koronea, Soudal oraz Stanley Black&Decker.
W br. w Poznaniu mieliśmy okazję zobaczyć najlepszych z najlepszych fachowców. Przez cztery targowe dni prowadzone były bowiem prestiżowe konkursy: Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy, VIII Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, III Mistrzostwa Polski Montażu Wykładzin i II Mistrzostwa Polski w Łupaniu Drewna. Oprócz zmagań konkursowych każdy ze zwiedzających miał okazję zobaczyć m.in. także profesjonalne pokazy nowych technik montażu okładzin ceramicznych czy skorzystać z porad i szkoleń organizowanych przez współpracujące z targami BUDMA stowarzyszenia.


Narzędzia na BUDMIE

Nie było ich za dużo, ale za to wystawiały się firmy ważne i cenione na rynku narzędziowym. Mieliśmy więc Festool Polska, Hitachi Power Tools Polska, Klingspora, Geoserv, LŁ (dawne Lange Łukaszuk), AW Narzędzia itd. Wystawcy z branży narzędziowej byli bardzo zadowoleni, bo zwiedzający dopisali i stoiska nie świeciły pustkami. Wszyscy byli zdania, że tegoroczne targi BUDMA są zapowiedzią dobrej koniunktury rynkowej.
Naszym zdaniem BUDMA i odzyskała dawny wigor. W tym roku tę poznańską imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych. Powodem tego jest bardzo duża frekwencja zwiedzających i dobre przygotowanie firm wystawców dotargów.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu