Ogólnopolska konferencja Makity

Na tegoroczną konferencję Makita zaprosiła swoich partnerów handlowych do Dźwirzyna. Spotkanie odbyło się w hotelu HAVET Resort & Spa w dniach 26-27 maja br. W imprezie wzięło udział ponad 150 przedstawicieli dystrybutorów japońskiej marki w Polsce.

 


Konferencję rozpoczął Artur Królikowski, dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o., witając serdecznie wszystkich jej uczestników i informując o programie spotkania. W dalszej części wystąpienia Artur Królikowski omówił wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw oraz ubiegłoroczną sytuację na rynku elektronarzędzi. Japoński koncern odnotował w Polsce w 2011 r. kilkuprocentowy wzrost sprzedaży w segmencie elektronarzędzi i

kilkunastoprocentowy wzrost w segmencie akcesoriów. – Mimo nie najlepszej sytuacji na rynku, a co za tym idzie sporych wahań popytu, nasza spółka utrzymała tendencję wzrostową w sprzedaży swoich marek: Makita, Dolmar oraz Maktec. Ten kilkuprocentowy wzrost uznajemy za sukces, biorąc pod uwagę fakt, że wielu producentów narzędzi odnotowało w ubiegłym roku duże spadki obrotów – stwierdził Artur Królikowski.

Od lewej: Artur Królikowski – dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o, Hiroshi Hoshino – asystent prezesa Makita Sp .z o.o.,

Kenichi Ohara – prezes Makita Polska Sp. z o.o., i Przemysław Dudziak – regionalny dyrektor sprzeaży Makita Sp. z o.o.


Ważnym punktem spotkania była prezentacja nowości produktowych. Obszernie przedstawili je regionalni koordynatorzy sprzedaży: Zbigniew Kogut i Sławomir Gronuś. Z oferty marki Makita zaprezentowali m.in. nowe młoto-wiertarki (HR2300 i HR2600) oraz młoto-wiertarki z funkcją kucia (HR2610/T, HR2611F/FT), pilarkę LH1200FL, która łączy w sobie funkcje pilarki stołowej i ukośnicy, tarczowe pilarki ręczne (HS6100, HS7100 i HS7101), frezarkę do rowków (PJ7000) i frezarko-wycinarkę (RT0700CX2). Omawianie elektronarzędzi akumulatorowych rozpoczęto od przedstawienia piły posuwowej JR100DZ/DWE i wiertarko-wkrętarki udarowej HP330DWE. Zaprezentowano także: 2-biegową wiertarko-wkrętarkę udarową BHP446RFE, frezarki do rowków (BPJ140Z i BPJ180Z/RFE), odbiornik radiowy BMR050, młoto-wiertarkę SDS-plus BHR243RFE, wkrętarkę BFS451RFE, pilarkę tarczową BHS630Z/RFE, latarkę BML800 oraz młoto-wiertarki SDS-plus z opcją kucia (BHR262RDE, BHR262Z2C, HR262TDWBE). Sporo uwagi poświęcono również akumulatorowym narzędziom wielofunkcyjnym oraz zestawom COMBO, a także gwoździarce pneumatycznej Makita AN902. Podczas prezentacji nie zabrakło również nowości z oferty marki Maktec: wiertarek udarowych (MT870X1, MT811, MT812), akumulatorowych wiertarko-wkrętarek udarowych (MT960E, MT961E), szlifierki oscylacyjnej MT923 oraz dmuchawy MT400. Możliwości robocze prezentowanych narzędzi partnerzy handlowi sprawdzali podczas części praktycznej konferencji.

Jak wiadomo, Makita wspiera w Polsce sportową rywalizację drwali, sponsorując zarówno zawody, jak i zawodników. Jest również głównym sponsorem najlepszej w Polsce drużyny drwali. Tę część aktywności japońskiego koncernu w Polsce omówił Sławomir Gronuś, pełniący funkcję opiekuna firmowej drużyny drwali. Najpierw przedstawił partnerom handlowym zawodników reprezentujących barwy Makity na wielu polskich i międzynarodowych zawodach: Jacka Stochniałka, Tomasza Kowola, Romana Szalę, Kamila Szarmacha. – Podczas zmagań konkursowych zawodnicy muszą nie tylko wykonać swoje zadanie w jak najkrótszym czasie, ale również wykazać się bardzo dużą precyzją operowania piłą łańcuchową – podkreślił Słowomir Gronuś. – Jednakże aby osiągnąć sukces, poza niezwykłymi umiejętnościami, potrzebują odpowiedniego sprzętu. Zapewnienie im najlepszych maszyn i osprzętu oraz wsparcia organizacyjno-logistycznego to nasze zadanie. Przypomnijmy, zawodnicy z teamu japońskiego koncernu startują na piłach łańcuchowych Makita 7901 oraz Dolmar PS 7900 HS i wielokrotnie już na nich wygrywali w Mistrzostwach Polski. Zawody te dzięki ich udziałowi zyskują coraz większy prestiż, a profesjonalne pilarki łańcuchowe Makita i Dolmar są coraz bardziej cenione przez polskich drwali. W ubiegłym roku Roman Szala wygrał XII Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej, a Jacek Stochniałek zajął drugie miejsce w kategorii otwartej w Europejskich Zawodach Drwali, które odbyły się w Tucholi. – Zawody te przyniosły nam również dwa pierwsze miejsca w kategorii narodowej, a zajęli je odpowiednio Jacek Stochniałek i Kamil Szarmach –

przypomniał Sławomir Goronuś. – Z Mistrzostw Polski Drwali organizowanych przez SPL nasi zawodnicy również wrócili z medalami. Złoto wywalczył Jacek Stochniałek, a brąz Tomasz Kowol.

Makita nie tylko wspiera zawodników-drwali, ale również kierowcę rajdowego Radosława Typę z Radex Rally Teamu, o którym opowiedział Artur Królikowski: – Radosław Typa rozpoczął swoją karierę kierowcy rajdowego w 2001 r., startując w zawodach okręgowych na fiacie 126p. Konsekwencja, upór i przede wszystkim dobre wyniki pozwoliły mu szybko rozpocząć rywalizację w zawodach wyższej rangi, w tym w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W chwili obecnej Radosław Typa ma na swoim koncie udział w dużej liczbie rajdów odbywających się w Polsce i poza granicami kraju. W wielu z nich zajmował czołowe miejsca. Młody sportowiec był również gościem majowej konferencji. Podczas zajęć praktycznych miłośnicy sportów samochodowych mogli zapytać go o interesujące ich kwestie dotyczące dyscypliny, którą uprawia, jak również przyjrzeć się z bliska rajdowemu mitsubishi, które zaprezentował na placu hotelowym.

Konferencję zakończył uroczysty bankiet, którego wiodącym tematem była kultura i kuchnia Japonii. Uczestnicy spotkania mogli więc nie tylko zapoznać się ze sztukami walki i ich filozofią wywodzącą się z buddyzmu zen, ale także spróbować tradycyjnych japońskich trunków – sake i morelowego wina – oraz skosztować sushi. Organizatorzy dla swoich gości przygotowali także ekspresowy kurs robienia sushi, który spotkał się z dużym zainteresowaniem.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

INNOFORM 2017

Przed majowym weekendem zakończyła się 1. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, do czego przyczyniła się niewątpliwie bardzo atrakcyjna, specjalistyczna oferta wystawców, premiery maszyn i prezentacja innowacyjnych technologii.

Innoform-int-3

Na INNOFORMie swoją ofertę przedstawiło 150 firm m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Włoch i Szwajcarii, reprezentujących ponad 250 producentów narzędzi oraz urządzeń z całego świata.  Impreza wypełniła lukę na rynku targowych spotkań branży narzędziowo-przetwórczej i przykuła uwagę nie tylko przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego. W

Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym pojawili się bowiem zwiedzający z najdalszych zakątków świata, m.in. Chin czy Indii.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza, zorganizowana przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz jego członków. Uczestniczący w niej specjaliści podkreślali bardzo wysoki poziom merytoryczny wykładów oraz niezwykle interesujący zakres tematyczny. Ważnym elementem targów była Giełda Kooperacyjna przygotowana przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Podczas niej przeprowadzono 70 spotkań między 45 uczestnikami z Polski, Niemiec, Czech i Estonii.

 

Wrażenia z udziału w imprezie przerosły moje oczekiwania. Mam na myśli jakość rozmów tutaj odbytych, przygotowanie klientów do tychże rozmów. Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się aż tak fachowych zwiedzających. Przychodzą z konkretnym problemem i tutaj znajdują jego rozwiązanie. Na pewno będziemy obecni na Targach INNOFORM w przyszłym roku – powiedział Gedeon Hoffmann z firmy KNARR Vertrieb Gmbh.

Innoform-int-1

Województwo kujawsko-pomorskie uznawane jest za polską dolinę narzędziową, w której funkcjonuje wiele firm produkujących narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz firm, zajmujących się przetwórstwem tychże tworzyw. – Sam pomysł stworzenia takich targów zrodził się już wcześniej, brakowało miejsca na ich organizację. Wróciliśmy do tematu po oddaniu do użytku hali targowej. Na północy Polski takiej imprezy do tej pory nie było. Przebieg targów pokazał, że trafiliśmy w dziesiątkę. Bardzo pomogło nam know-how Targów w Krakowie. Mieliśmy wysokie wymagania, które krakowska firma spełniła. Sama oferta współorganizacji wystawy, przedłożona na samym początku współpracy przez Targi w Krakowie, zawierająca m.in. program promocji wydarzenia, wywarła na nas duże wrażenie. Przygotowano ją bardzo profesjonalnie, wszystko było dopięte na ostatni guzik, co przełożyło się na tak dobry efekt – tak podsumowała Innoform Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2018 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ul. Gdańskiej 187.

opr.HB

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

BUSINESS CENTRE CLUB I PROF. STANISŁAW GOMUŁKA O WZROŚCIE GOSPODARCZYM

Opublikowane niedawno przez Główny Urząd Statystyczny  dane o sytuacji gospodarczej w pierwszych trzech kwartałach br. potwierdzają ocenę, że mamy do czynienia z nadspodziewanie silnym spowolnieniem wzrostu  gospodarczego.

 

Świadczą o tym najlepiej dane dotyczące wyrównanych sezonowo zmian kwartalnych PKB. Otóż suma takich zmian w 2015 r. wynosiła 4,3 proc. – o tyle wzrósł poziom PKB w trakcie ubiegłego roku, przy czym w pierwszych trzech kwartałach przyrost PKB wyniósł 3 proc. W pierwszych trzech kwartałach br. przyrost PKB wyniósł tylko 0,9 proc. Głównym powodem spowolnienia wzrostu gospodarczego był spadek inwestycji w środki trwałe. W trzecim kwartale br. inwestycje te były niższe niż rok

temu o 7,7 proc. Ważną przyczyną spowolnienia aktywności gospodarczej był także fakt, że import rósł dużo szybciej niż eksport. Oznacza to, że rosnący dość szybko popyt konsumpcyjny (m.in. efekt programu 500+) ogranicza eksport i pobudza import. Tego rodzaju konsekwencje były prognozowane przez ekonomistów NBP, więc ostatnie dane GUS-u tę prognozę potwierdzają.

informationsnummer: is02043685 Mehr Leistung für kürzere Schmelzzeiten – Siemens modernisiert Energieversorgung für Lichtbogenofen bei EWK Der Siemens-Bereich Industrial Solutions and Services (I&S) hat von der Edel-stahl Witten-Krefeld GmbH (EWK) den Auftrag erhalten, die komplette Energie-versorgung des Elektrolichtbogenofens in Witten zu modernisieren. Das Projekt umfasst die Lieferung und Installation eines der weltweit größten Ofentrans-formatoren für den Direktanschluss an das 110-Kilovolt-Hochspannungsnetz sowie der Nebenanlagen. Die neue Energieversorgung soll Anfang 2005 in Betrieb genommen werden. Der Auftrag hat ein Volumen von rund drei Mio. EUR. More power, shorter melting times – Siemens modernizes power supply system for electric arc furnace at EWK The Siemens Industrial Solutions and Services (I&S) Group was recently assigned by Edelstahl Witten-Krefeld GmbH (EWK) to modernize the complete power supply system for its electric arc furnace in Witten. The project comprises the supply and installation of one of the world's largest furnace transformers for direct connection to the 110 kilovolt high-voltage system as well as all ancillary systems. The new power supply system is scheduled to go into operation at the beginning of 2005. The order is worth around EUR 3 million.

Najbardziej intrygujący jest duży spadek inwestycji w środki trwałe. Nie mamy jeszcze oficjalnych informacji GUS-u o tym, czy spadek dotyczy głównie inwestycji publicznych (rządowych oraz samorządowych), czy także inwestycji prywatnych (krajowych oraz zagranicznych). Wicepremier Morawiecki w ostatnich dniach spekulował, że odpowiedzialne za spadek są samorządy, a jego zdaniem inwestycje prywatne nie spadają. Nieoficjalne, a więc wstępne, dane GUS-u tej oceny premiera Morawieckiego nie potwierdzają. Inwestycje publiczne były w III kw. niższe niż rok temu o ok. 15 proc. Ponieważ ich udział w całości inwestycji wynosi około 20 proc., więc gdyby nie było spadku inwestycji prywatnych, to spadek całości inwestycji wynosiłby tylko 3 proc. Ponieważ jednak wyniósł on 7,7 proc., oznacza to, że inwestycje prywatne musiały się skurczyć o ok. 5 proc.

b1b_90_wyk-1

Na początku roku ministrowie rozwoju zapowiadali, że już w drugiej połowie br. nastąpi duża poprawa w absorpcji środków unijnych i duży wzrost inwestycji publicznych. Tak się dotąd nie stało. W odniesieniu do inwestycji prywatnych nasilają się powody osłabienia działalności inwestycyjnej, takie jak niepewność w kwestiach podatkowych i prawnych oraz wzrost presji biurokratycznej i represyjnej państwa.

prof. StanisławGomułka
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu