Festiwal firm w PAJMIE

W kwietniau br. w salonie firmy PAJM w Radomiu przy ul. Kierzkowskiej 2 odbył się dzień otwarty. Podczas imprezy można było zapoznać się z ofertą i przetestować narzędzia wielu marek. Organizatorzy przewidzieli także sporo atrakcji, w tym konkursy z cennymi nagrodami.

 

 

Właściciele PAJMU zaprosili do Radomia imponującą liczbę firm. Dzięki temu dzień otwarty radomskiego dystrybutora przerodził się w prawdziwy festiwal marek. Obecni byli przedstawiciele wielu znanych i cenionych producentów i importerów narzędzi, nie zabrakło takich firm, jak: Baier, Bosch, Black&Decker, Celma,

DeWalt, Fachowiec, Festool, Flex, Fogo, Hitachi, Honda, Lange Łukaszuk, Makita, Metabo, Oleo-Mac, Proline, Rubi, Stanley, Stihl, Topex i Victus. Radomscy użytkownicy narzędzi mieli okazję porozmawiać z nimi o interesujących ich produktach i uzyskać wiele informacji na ten temat. Nie zabrakło także okazji do wypróbowania narzędzi w praktyce. Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudziło także losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez organizatorów. – Bardzo się cieszę, że zdecydowaliśmy się na organizację tej imprezy, zwłaszcza że dotychczas w naszym mieście nie było tradycji przygotowywania tego typu spotkań. Zarówno przedstawiciele firm, z którymi współpracujemy, jak i nasi klienci wypowiadali się bardzo pozytywnie na temat tego typu inicjatyw, dlatego już zapadła decyzja o organizacji podobnego spotkania również w przyszłym roku – powiedział Paweł Kaźmierczak, właściciel firmy.

Pierwszy salon narzędziowy PAJM powstał w Wierzbicy w 2005 r., ale początek działalności przedsiębiorstwa datuje się dużo wcześniej. Właściciel firmy pierwsze szlify w handlu zdobywał już w latach 90., pracując w firmie ojca, która zajmowała się sprzedażą części do ciągników, narzędzi spalinowych i kosiarek. Potem przyszedł czas na samodzielną działalność.  – Dzięki pracy w firmie ojca poznałem dość dobrze część asortymentu, którym chciałem się zająć. Jednak postanowiłem skupić się na sprzedaży narzędzi, bo to mnie w jakiś sposób fascynowało. Uznałem też, że mam wystarczającą wiedzę, by podołać temu zadaniu, ale równocześnie chciałem kontynuować rozpoczętą drogę w sprzedaży kosiarek, pilarek i kos  – wspomina Paweł Kaźmierczak. Firma PAJM powstała 1998 roku i na początku sprzedaż prowadzona była na giełdach i targowiskach. Potem powstał sklep w Wierzbicy. Wynajęty lokal ma 120 m kw. powierzchni w sklepie oraz 200 m kw. powierzchni magazynowej i znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji przy trasie przelotowej. Różnorodność asortymentu i wysoka jakość obsługi sprawiły, że PAJM dość szybko zdobył grono lojalnych klientów. Po dwóch latach firma rozpoczęła także sprzedaż internetową. W maju 2010 r. został otwarty salon w Radomiu. – Dość długo szukaliśmy odpowiedniego budynku, ale nie chcieliśmy być ograniczeni wynajęciem, szukaliśmy lokalu, który moglibyśmy kupić.  Ten obiekt wydał nam się idealny na nasze potrzeby – ma 370 m. kw. powierzchni oraz duży parking – mówi Agnieszka Kaźmierczak, właścicielka firmy.

Swoją ofertę PAJM kieruje do klientów indywidualnych i niewielkich przedsiębiorstw, ale obsługuje również duże zakłady, a także klientów hurtowych. Atutem firmy jest bardzo szeroki asortyment, duży wybór marek i dostępność produktów właściwie od ręki. Większość zamówień jest realizowana tego samego dnia. – Od początku mieliśmy duży asortyment marek. Postawiłem na to, żeby klient miał jak największy wybór.  My oczywiście staramy się podpowiadać, pomóc w doborze odpowiedniego narzędzia, ale klient ma możliwość kupienia maszyny tej marki, do której jest przywiązany – podkreśla właściciel firmy. Poza dwoma salonami sprzedaży PAJM posiada duży magazyn narzędzi oraz części zamiennych, prowadzi również wypożyczalnię sprzętu oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny większości marek ze swojej oferty. Klienci na preferencyjnych warunkach, lub całkowicie nieodpłatnie, mają możliwość korzystania z kilkudziesięciu maszyn zastępczych, w ramach usług serwisowych, jak również na w/w warunkach mogą one służyć do testów przed ich zakupem.

Właściciele PAJMU kładą duży nacisk na szkolenia pracowników, ich oczkiem w głowie jest również solidność obsługi i wykonywanych napraw. Stosunki zespołu firmy PAJM z klientami, jak mówią właściciele, to przede wszystkim relacje partnerskie, co przekłada się na zaufanie klientów do przedsiębiorstwa. Te wszystkie działania pozwalają firmie bardzo dynamicznie się rozwijać i zdobywają jej coraz większe grono klientów.

Właściciele i pracownicy nie osiadają jednak na laurach. W najbliższym czasie chcą mocno rozwinąć asotryment w sklepie internetowym www.pajm.pl, bo aktualnie jest tam ok. 10% faktycznie oferowanego sprzętu. W planach jest wprowadzenie comiesięcznych, bardzo atrakcyjnych akcji promocyjnych, a także rozbudowa radomskiego obiektu.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Bosch Rexroth stawia na efektywność energetyczną, bezpieczeństwo maszyn i Przemysł 4.0.

Firma Bosch Rexroth stawia w 2015 roku na 3 technologiczne trendy rynkowe: efektywność energetyczną, bezpieczeństwo maszyn i Przemysł 4.0.

– W obszarze efektywności energetycznej zwanej Rexroth 4EE (Rexroth for Energy Efficiency) pracujemy intensywnie nie tylko nad efektywnymi produktami, ale również nad systemowymi rozwiązaniami umożliwiającymi redukcję zapotrzebowania na energię – informuje Tomasz Ilkow, dyrektor generalny Bosch Rexroth Sp. z o.o. – Przykładami takich rozwiązań są oprogramowania Smart Energy Mode, jak również nasze nowe rozwiązanie napędów dla maszyn mobilnych EDIS, dzięki któremu podczas eksploatacji maszyny można zaoszczędzić 10 procent paliwa.

Godne uwagi jest również nasze zaangażowanie w szeroko pojęte bezpieczeństwo maszyn. Wyzwaniem dla nas jest nie tylko wypełnienie norm, ale także tworzenie nowych koncepcji stref bezpieczeństwa w jednym ciągu napędu. Aspekty bezpieczeństwa są również istotne w maszynach mobilnych. Wraz z Toyota Material Handling opracowaliśmy projekt wózka widłowego, którego operacyjne parametry, takie jak przyspieszenie czy hamowanie, uwzględniają transportowane w danym momencie masy.

Tomasz Ilkow, dyrektor generalny Bosch Rexroth Sp. z o.o.

Z kolei w toczącej się właśnie rewolucji przemysłowej, zwanej koncepcją Przemysłu 4.0, firma Bosch Rexroth odgrywa rolę prekursora technologii o uniwersalnym zastosowaniu. – Jesteśmy przekonani, że połączenie produkcji przemysłowej z wirtualnym światem technologii informacyjnych wyznacza przyszłość w wielu procesach produkcyjnych przyszłych dekad – stwierdza Tomasz Ilkow. – Dlatego intensywnie pracujemy nad tym, aby wszystkie nasze technologie były wkrótce kompatybilne z koncepcją Przemysłu 4.0. Wymagania tej koncepcji to zdecentralizowane inteligentne sterowanie, automatyczne działanie, otwarte standardy komunikacji, szybkie połączenia w sieci i rozpoznawanie interpelacji w czasie rzeczywistym. Komunikacja oparta na otwartych standardach w połączeniu z cyfrowymi technologiami spełniają te wymagania. Bosch Rexroth jest pierwszym producentem systemów sterownia, które połączyły świat automatyki z informatyką.


Aby móc zaprezentować koncepcję Przemysłu 4.0 w praktyce, jak również aby zdobyć cenne doświadczenia dla przyszłego jej rozwoju, firma Bosch Rexroth uruchomiła pilotażową linię montażową zgodną z koncepcją Przemysłu 4.0 we własnej fabryce w Homburgu. Linia wykorzystuje system zdalnej identyfikacji radiowej. Inteligentne tagi RFID rozpoznają wariant produktu i przekazują linii informację o potrzebnych materiałach i procesach. Na każdej stacji roboczej tagi są odczytywane, a informacje dla pracownika wyświetlają się na ekranie. W ten sposób można skrócić cykl produkcji i zapewnić jak najbardziej efektywne gospodarowanie zasobami. – Dzięki zastosowaniu koncepcji 4.0 osiągnęliśmy 10% wzrost wydajności oraz 30% redukcję zapasów – ocenia Tomasz Ilkow.

Jednym z najnowszych rozwiązań zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0 oferowanych przez firmę Bosch Rexroth jest modułowy agregat hydrauliczny ABPAC. Urządzenie to rejestruje wszystkie stany robocze, analizuje je i w razie zużycia przekazuje konkretne zalecenia. Rewolucyjne jest to, że za pośrednictwem otwartych interfejsów technicy serwisowi mogą niezależnie od miejsca i czasu odczytywać informacje o stanie agregatu bezpośrednio na smartfonie, tablecie czy też PC.


Uhonorowana licznymi nagrodami technologia Open Core Engineering stanowi bazę dla koncepcji 4.0, umożliwiając producentom maszyn korzystanie ze standardowych urządzeń sterujących oraz samodzielne opracowywanie innowacyjnych funkcji przez bezpośredni dostęp do rdzenia sterownika. Oferowany przez firmę Bosch Rexroth interfejs umożliwia producentom maszyn niezależne programowanie systemów sterowania w wielu różnych językach programowania wysokiego poziomu. Jednocześnie mogą oni uruchamiać innowacyjne funkcje jako programy użytkownika na urządzeniach zewnętrznych, takich jak smartfony i komputery PC. Nowe funkcje — działające na przykład jako aplikacje macierzyste zainstalowane na urządzeniach inteligentnych — nie tylko odczytują dane, ale także zapisują je w sterowniku. Dzięki temu producenci OEM po raz pierwszy mogą w łatwy sposób i bez pomocy ze strony producenta sterownika wyróżnić się na tle konkurencji za pośrednictwem indywidualnych funkcji programowych, lepiej chronić swoją wiedzę specjalistyczną i w ekonomiczny sposób spełniać wymagania klientów, którym zależy na rozwiązaniach dostosowanych do ich indywidualnych

potrzeb.

Następnym przełomowym rozwiązaniem godnym uwagi jest system Sytronix umożliwiający napęd pomp hydraulicznych o stałej jak i zmiennej objętości roboczej, silnikami elektrycznymi o regulowanych obrotach. – Zastosowanie takich napędów umożliwia zmniejszenie zapotrzebowania na energię oraz znaczne zredukowanie poziomu hałasu wytwarzanego przez maszynę – informuje Tomasz Ilkow. – Główne oszczędności osiągnięte są przez odpowiednie zaprogramowanie cyklu pracy pompy w czasie wolnych ruchów lub biegu jałowego maszyny. W zależności od aplikacji i zapotrzebowania oferujemy trzy rozwiązanianapędów.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu