Drema 2012
W dniach 27-30 marca br. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA oraz Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA.
Przez cztery dni targowe odwiedzający targi profesjonaliści mieli możliwość zapoznania się z ofertą znanych i cieszących się światową renomą marek. Goście uczestniczyli również w ciekawych wydarzeniach o charakterze branżowym. Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, konkurs Wyczarowane z Drewna czy też Poligon Umiejętności przyciągały wielu widzów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także Fabryka Mebli na Żywo, w której produkowano szafki kuchenne. W projekcie wzięło udział około 15 firm.
Targowa ekipa firmy Leica Geosystems
Podczas targów DREMA odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Hybrydowe technologie modyfikacji powierzchni narzędzi do obróbki drewna”, zorganizowana przez Instytut Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej Politechniki Koszalińskiej oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Podczas spotkania wymieniano informacje i prezentowano nowe rozwiązania i technologie z zakresu modyfikowanych powierzchniowo narzędzi do obróbki drewna, oferowanych przez instytucje badawcze i producentów. W konferencji wzięli udział naukowcy, doktoranci i studenci z instytucji badawczych, zajmujących się technologiami modyfikacji narzędzi do obróbki drewna oraz technologią obróbki drewna (m.in. ITD Poznań, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, SGGW Warszawa, Politechnika Gdańska), uczestnicy Polskiej Platformy Technologicznej Przemysłu Drzewnego, przedstawiciele Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS, Grupy Narzędzi EUMABOIS i światowych producentów narzędzi do obróbki drewna, właściciele zakładów, inżynierowie i praktycy z branży obróbki drewna oraz fabryk mebli.
Podczas targów FURNICA odbyła się wystawa specjalna poświęcona designowi mebli największych eksporterów mebli na rynek zachodni. Pierwszą wystawę z cyklu „Europejski design” poświęcono rynkowi niemieckiemu, ponieważ Niemcy są głównym odbiorcą polskich mebli. Do współpracy przy tworzeniu wystawy zaproszone zostały wiodące fabryki mebli z Polski eksportujące do Niemiec. Wystawie towarzyszyły warsztaty poświęcone tematyce design, podczas których dyskutowano o preferencjach zakupowych współczesnych klientów mebli.