Frezy trepanacyjne od Fabryki Narzędzi GLOB

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele narzędzi przeznaczonych do wykonywania otworów w stali. Do najbardziej popularnych należą frezy trepanacyjne – nowoczesne, wysokowydajne wiertła najczęściej stosowane w wiertarkach ze stopą elektromagnetyczną, a także w obrabiarkach CNC. Narzędzia te sprawdzają się nie tylko w prostych pracach warsztatowych, ale też w warunkach przemysłowych, gdzie mamy do czynienia z wielokrotną powtarzalnością otworów.

Fabryka Narzędzi GLOB Sp. z o.o. w ofercie posiada duży wybór wiertarek ze stopą elektromagnetyczną. Aby zaopatrywać swoich klientów w kompleksowe rozwiązania do wykonywania otworów w stali, poza samymi narzędziami oferuje również gamę akcesoriów, w tym wysokiej jakości

wiertła trepanacyjne.
Frezy trepanacyjne popularnie, nazywane wiertłami koronowymi lub wiertłami rurowymi, w ostatnim czasie stały się alternatywą dla tradycyjnych pełnych wierteł krętych. Niestety, w wielu warsztatach nie są jeszcze stosowane ze względu na odmienne przyzwyczajenia operatorów bądź z obawy braku umiejętności ich prawidłowego stosowania. Nic bardziej mylnego. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja frezów wpływa na szybsze i sprawniejsze ukończenie procesu wiercenia, niż w przypadku stosowania wierteł spiralnych. Komfort wiercenia jest tak wysoki, że zaskoczy nie tylko zwykłego majsterkowicza, ale również doświadczonego operatora, który na co dzień posługuje się tego typu narzędziami.

Kilkukrotnie krótszy czas wiercenia
Frezy trepanacyjne z powodu swojej specyficznej budowy oraz zastosowanych w ich produkcji materiałów bardzo dobrze sprawdzają się podczas wykonywania otworów przelotowych w blachach stalowych i różnego rodzaju kształtownikach. Atutem tych narzędzi jest brak konieczności wstępnego nawiercania otworu. Należy jednak pamiętać o stosowaniu pilota prowadzącego, który usuwa pozostałość wierconego materiału z wnętrza narzędzia oraz dodatkowo ustala środek otworu. Zastosowanie innowacyjnych technik produkcyjnych pozwala nawet na kilkukrotnie szybsze i dokładniejsze wywiercenie w stali otworu, który jest na tyle gładki, że nie wymaga dalszej obróbki. W przypadku wierteł koronowych istotne jest to, że skrawanie materiału odbywa się tylko po obwodzie (frezy w środku są puste), a nie na całkowitej średnicy wiercenia, tak jak ma to miejsce w wiertłach spiralnych. Wszystko po to, aby jak najbardziej zoptymalizować pobór mocy elektronarzędzia oraz zmniejszyć jego nacisk na obrabiany materiał. Przez takie rozwiązanie dbamy o silnik wiertarki i nie dopuszczamy do jego nadmiernego zużycia. Kolejną istotną rzeczą mającą wpływ na pracę freza jest specjalnie zaprojektowana geometria ostrza. Unikalny kształt zęba oraz odpowiednia jego twardość wpływa na wydłużenie żywotności i wydajności oraz zabezpiecza przed jego wykruszeniem. Odpowiednie rowki spiralne szybko i sprawnie odprowadzają powstałe podczas wiercenia wióry. Staranny proces hartowania wpływa na poprawę elastyczności korpusu, frezu, eliminując zbędne wibracje powstałe podczas wiercenia. Dzięki zachowaniu wysokich standardów produkcyjnych frezy niezwykle łatwo radzą sobie nawet z najbardziej trudno obrabialnym materiałem.


Bogata oferta frezów trepanacyjnych Fabryki Narzędzi GLOB
Fabryka Narzędzi GLOB oferuje dwie linie wierteł trepanacyjnych wykonanych ze stali szybkotnącej HSS i po jednej linii produktowej wierteł z ostrzem z węglika spiekanego standardowych TCT i do szyn kolejowych. Wiertła PREMIUM HSS zostały wykonane ze stali szybkotnącej z domieszką aluminium. Ostrza wykonywane w technologii szlifowania zapewniają nie tylko bardzo dobre parametry skrawania i wysoką trwałość, ale również szybciej odprowadzają ciepło z narzędzia, znacząco wpływając na wydłużenie żywotności wiertła trepanacyjnego. Wiertła PREMIUM HSS dostępne są w dwóch długościach roboczych 25 i 50 mm, w zakresie średnic od 12 do 100 mm wzwyż ze stopniowaniem co 1 mm.

Do produkcji standardowych wierteł HSS zastosowano wysokiej jakości stal szybkotnącą. Wiertła HSS GLOB charakteryzują się starannym wykonaniem, bardzo dobrymi parametrami skrawającymi oraz wysoką twardością ostrzy. Dodatkowo oferowane wiertła trepanacyjne GLOB HSS mają jeden z najlepszych na rynku stosunek jakości do ceny, co dla wielu klientów jest istotnym czynnikiem wyboru narzędzia, jak również stosowania danej technologii wiercenia. Wiertła te najczęściej zalecane są do blachy stalowej, żeliwa, metali nieżelaznych i lekkich. Wiertła HSS GLOB dostępne

są w dwóch długościach roboczych 30 i 50 mm, w zakresie średnic od 12 do 100 mm wzwyż ze stopniowaniem co 1 mm.

W przypadku wierteł trepanacyjnych HSS oferowanych przez Fabrykę Narzędzi GLOB duży nacisk położony został na trwałość narzędzi. Zastosowanie składników stopowych takich jak kobalt i chrom, wpływa na wydłużenie żywotności ostrzy nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Do wiercenia otworów w materiałach o podwyższonej twardości oraz w materiałach trudno obrabialnych Fabryka Narzędzi GLOB oferuje wiertła trapanacyjne z ostrzami z węglików spiekanych TCT. Odpowiedni kąt linii śrubowej wykonanej na wiertle wpływa na sposób formowania się wióra i tym samym na szybkość wiercenia. Wiertła TCT mogą być stosowane do materiałów typu HARDOX oraz stali nierdzewnych. Są one bardziej odporne na ukruszenie ostrza niż wiertła HSS podczas ich prawidłowej eksploatacji. Zalecane są również do wiercenia otworów o dużych średnicach. Dostępne są dwie długości robocze w zależności od grubości wierconego materiału: 30 i 50 mm.

W najnowszej linii produktowej oferowanej przez firmę GLOB, a przeznaczonej do wiercenia otworów w szynach kolejowych, zastosowane zostały wiertła TCT, natomiast zupełnie zmieniony jest kształt i kąt pochylenia rowków odprowadzających wióry. Parametry dobrane zostały tak, aby gwarantować optymalne wiercenie na specjalnych wiertarkach do szyn kolejowych. W przypadku tych wierteł dostępna jest tylko jedna długość robocza 25 mm.

Możliwość doboru różnych długości pozwala na jak najbardziej optymalne dopasowanie narzędzia do grubości obrabianego materiału. Frezy posiadają standardowe mocowania typu Weldon 19 mm (3/4″) lub Weldon 32 mm (1-1/4″, dla średnic powyżej 60 mm), które umożliwiają szybkie i stabilne zamontowanie wszędzie tam, gdzie występuje odpowiednie do tego gniazdo mocujące.

Należy pamiętać o stosowaniu chłodziwa podczas wiercenia. Ze względu na temperaturę, jaka powstaje podczas wiercenia, środek chłodząco-smarujący znacząco wydłuża żywotność samego narzędzia, jednocześnie zmniejszając opory skrawania. W przypadku, kiedy nie możemy wykorzystać zintegrowanego z wiertarką systemu chłodzenia, zalecane jest stosowanie zewnętrznego środka chłodzącego (np. w formie sprayu). Więcej szczegółów i dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.fnglob.pl lub pod nr. tel. 33 816 57 24.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments