BUDMA 2015

W dniach od 10 do 13 marca 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

BUDMIE towarzyszyły Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-Tech, Targi Branży Szklarskiej GLASS oraz Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne. W tym roku w Poznaniu swoją najnowszą ofertę zaprezentowało ponad 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów, w tym firmy z polskiej i europejskiej czołówki. Wśród nich znaleźli się m.in. uznani producenci okien, drzwi, pokryć i akcesoriów dachowych, chemii budowlanej czy narzędzi. Podczas targów w Poznaniu pokazano

doskonałe jakościowo i funkcjonalnie materiały, odpowiednio dopasowane do potrzeb systemy i technologie.

Podczas BUDMY działał m.in. Klub Premier. Tu prezentowano nowości, które po raz pierwszy można było zobaczyć w Poznaniu. Naszym zdaniem na szczególne zainteresowanie zasługiwały te, które uhonorowano prestiżową nagrodą targową, czyli Złotym Medalem MTP. Przyznano go, co koniecznie warto tu odnotować, innowacyjnemu młotowi wyburzeniowemu Hitachi H 90SG.

 To jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy targów. Na specjalnych przestrzeniach zaprezentowano designerskie „perły” z oferty wystawców. Prezentacje te w ramach projektu Strada di Architettura były przeznaczone głównie dla architektów i projektantów.

Jedną z ważniejszych atrakcji targów BUDMA była Strefa Testów. Tutaj każdy fachowiec mógł osobiście przekonać się o najważniejszych zaletach prezentowanych produktów: materiałów, urządzeń czy narzędzi. Te ostatnie do Strefy Testów dostarczyły Festool i Hitachi.

Jak wiadomo, ważną klientelę BUDMY stanowią architekci. Dla nich w br. przygotowano wiele specjalnych events. Np. przy ścisłej współpracy z Izbą Architektów RP kontynuowany był projekt Forum Architektury, podczas którego odbyła się m.in. debata architektoniczna z udziałem zagranicznych gości. Jej tematem były „Wzajemne Inspiracje. Europejscy Architekci w Polsce. Sukcesy i Porażki”. Zaś projekt Strada di Architettura odsłonił najciekawsze propozycje produktowe wyróżniające się szczególnym designem, a jednocześnie zachowujące najwyższą jakość wykonania.

 

Targi to oczywiście miejsce spotkań biznesowych, gdzie najważniejsza jest możliwość bezpośredniego spotkania z wystawcami. To tutaj bowiem nawiązuje się nowe kontakty, ale także podtrzymuje się relacje partnerskie. Dobrym miejscem na to, oprócz stoisk, są konferencje i specjalne imprezy. I tutaj tegoroczna BUDMA wyszła naprzeciw oczekiwaniom. Cztery targowe dni wypełniono debatami i konferencjami traktującymi o najważniejszej problematyce w branży budowlanej. Na szczególną uwagę, naszym zdaniem, zasługiwały Dni Inżyniera Budownictwa, podczas których dyskutowano m.in. na temat nowelizacji ustawy Prawo Budowlane.
Narzędzi w br. na Budmie było znacznie mniej niż w ubiegłym roku i poprzednich latach. Odnotowaliśmy obecność Hitachi Power Tools Polska, Stanley Black & Decker Polska, GT Corporation, Geoservu, Kubali i Grupy Topex.

 

Na koniec wypadać zapytać, jaki efekt gospodarczy w br. wyda BUDMA. Jeśli chodzi o branżę budowlaną, trudno nam tu prognozować. Zapewne będzie miała pozytywny wpływ na koniunkturę w budownictwie. Można więc tylko spierać się o siłę tego wpływu. Natomiast jeśli chodzi o branżę narzędziową, to można z dużą pewnością stwierdzić, że efekt ten będzie marny z powodu małej frekwencji na targach firm z tego segmentu rynku.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

MAKITA: REWOLUCJA AKUMULATOROWA TRWA

Makita to światowy lider z ponad 100-letnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży: elektronarzędzi, urządzeń pneumatycznych oraz narzędzi ogrodowych (akumulatorowych, elektrycznych oraz spalinowych). Przez cały ten okres pamięta o odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, a jego ochronę traktuje za jeden z kluczowych kierunków swojej działalności.

Od wielu lat Makita konsekwentnie realizuje również plany nieustannego ulepszania swoich technologii, tak aby zminimalizować ich niekorzystny wpływ na przyrodę. Do produkcji urządzeń wybiera najlepsze materiały i eliminuje z procesu substancje, które mogłyby stanowić zagrożenie

dla środowiska. Jako cel długofalowy postawiła sobie oszczędzanie energii oraz redukcję emisji CO2. Zgodnie z tymi założeniami Makita robi kolejny ważny krok w przyszłość i rozstaje się z technologią spalinową. Już od 2022 roku zakończy produkcję i stosowanie silników spalinowych w swoich narzędziach, tym samym wspierając gospodarkę naturalną i dbając o przyszłość naszą, naszych bliskich i kolejnych pokoleń.


Rozumiejąc rosnącą świadomość globalnych problemów związanych z ochroną środowiska oraz coraz większe zapotrzebowanie na wygodne, bezprzewodowe produkty, Makita nadal będzie inwestować w rozwój technologii akumulatorowych, czego efektem obecnie są prężnie rozwijające się rodziny maszyn CXT, LXT oraz najnowsza, innowacyjna technologia XGT. Rozwijając technologie akumulatorowe nieprzerwanie dąży do zaspokojenia rosnących wymagań użytkowników, począwszy od lekkich prac w domu i ogrodzie, poprzez wykorzystanie maszyn w warsztatach, na budowach oraz we wszechstronnym utrzymaniu zieleni, a skończywszy na zastosowaniu w przemyśle ciężkim. Jesteśmy dumni, że nasza firma bierze udział w globalnych zmianach, których celem jest ochrona i odnowa środowiska naturalnego naszej planety (więcej na: www.makita.pl)

Naszym zdaniem, to ważne etycznie i jednocześnie bardzo odważne biznesowo posunięcie japońskiego koncernu. To rewolucja technologiczna o bardzo dużych konsekwencjach dla rynku profesjonalnych urządzeń ogrodowych stosowanych także w rolnictwie i leśnictwie, a szczególnie dla segmentu pilarek łańcuchowych dla przemysłu leśnego, w którym Makita należy do wąskiego grona liderów światowych. Czekamy więc na nowe rewolucyjne urządzenia, które zredukują do zera emisję CO2 i zapewnią wysoką produktywność prac ogrodowych oraz leśnych.

opr. HB (mat. Makita)

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu