BUDMA 2015

W dniach od 10 do 13 marca 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

BUDMIE towarzyszyły Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-Tech, Targi Branży Szklarskiej GLASS oraz Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne. W tym roku w Poznaniu swoją najnowszą ofertę zaprezentowało ponad 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów, w tym firmy z polskiej i europejskiej czołówki. Wśród nich znaleźli się m.in. uznani producenci okien, drzwi, pokryć i akcesoriów dachowych, chemii budowlanej czy narzędzi. Podczas targów w Poznaniu pokazano

doskonałe jakościowo i funkcjonalnie materiały, odpowiednio dopasowane do potrzeb systemy i technologie.

Podczas BUDMY działał m.in. Klub Premier. Tu prezentowano nowości, które po raz pierwszy można było zobaczyć w Poznaniu. Naszym zdaniem na szczególne zainteresowanie zasługiwały te, które uhonorowano prestiżową nagrodą targową, czyli Złotym Medalem MTP. Przyznano go, co koniecznie warto tu odnotować, innowacyjnemu młotowi wyburzeniowemu Hitachi H 90SG.

 To jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy targów. Na specjalnych przestrzeniach zaprezentowano designerskie „perły” z oferty wystawców. Prezentacje te w ramach projektu Strada di Architettura były przeznaczone głównie dla architektów i projektantów.

Jedną z ważniejszych atrakcji targów BUDMA była Strefa Testów. Tutaj każdy fachowiec mógł osobiście przekonać się o najważniejszych zaletach prezentowanych produktów: materiałów, urządzeń czy narzędzi. Te ostatnie do Strefy Testów dostarczyły Festool i Hitachi.

Jak wiadomo, ważną klientelę BUDMY stanowią architekci. Dla nich w br. przygotowano wiele specjalnych events. Np. przy ścisłej współpracy z Izbą Architektów RP kontynuowany był projekt Forum Architektury, podczas którego odbyła się m.in. debata architektoniczna z udziałem zagranicznych gości. Jej tematem były „Wzajemne Inspiracje. Europejscy Architekci w Polsce. Sukcesy i Porażki”. Zaś projekt Strada di Architettura odsłonił najciekawsze propozycje produktowe wyróżniające się szczególnym designem, a jednocześnie zachowujące najwyższą jakość wykonania.

 

Targi to oczywiście miejsce spotkań biznesowych, gdzie najważniejsza jest możliwość bezpośredniego spotkania z wystawcami. To tutaj bowiem nawiązuje się nowe kontakty, ale także podtrzymuje się relacje partnerskie. Dobrym miejscem na to, oprócz stoisk, są konferencje i specjalne imprezy. I tutaj tegoroczna BUDMA wyszła naprzeciw oczekiwaniom. Cztery targowe dni wypełniono debatami i konferencjami traktującymi o najważniejszej problematyce w branży budowlanej. Na szczególną uwagę, naszym zdaniem, zasługiwały Dni Inżyniera Budownictwa, podczas których dyskutowano m.in. na temat nowelizacji ustawy Prawo Budowlane.
Narzędzi w br. na Budmie było znacznie mniej niż w ubiegłym roku i poprzednich latach. Odnotowaliśmy obecność Hitachi Power Tools Polska, Stanley Black & Decker Polska, GT Corporation, Geoservu, Kubali i Grupy Topex.

 

Na koniec wypadać zapytać, jaki efekt gospodarczy w br. wyda BUDMA. Jeśli chodzi o branżę budowlaną, trudno nam tu prognozować. Zapewne będzie miała pozytywny wpływ na koniunkturę w budownictwie. Można więc tylko spierać się o siłę tego wpływu. Natomiast jeśli chodzi o branżę narzędziową, to można z dużą pewnością stwierdzić, że efekt ten będzie marny z powodu małej frekwencji na targach firm z tego segmentu rynku.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ogólnopolska konferencja SNA Europe – Poland w Juracie

Autor: pins

W dniach 6–8 czerwca, w hotelu Jurata na Półwyspie Helskim, odbyła się konferencja firmy SNA Europe – Poland. Wzięło w niej udział 80 dystrybutorów narzędzi ręcznych i pił taśmowych Bahco.
W tym roku tematem przewodnim spotkania było 130-lecie powstania marki Bahco. Gospodarzem konferencji był Piotr Nowak – dyrektor zarządzający i członek zarządu SNA Europe – Poland Sp. z o.o., odpowiedzialny za rynek polski, słowacki i czeski. Wystąpienie Piotra Nowaka rozpoczęło się wymowną myślą Henry’ego Fondy – „Połączenie sił to początek. Pozostanie razem to postęp. Wspólna praca to sukces”. Tymi słowami zaprosił gości do historii, jaką niesie za sobą

firma i marka Bahco, dziś wiodąca marka SNA Europe.

– Firma Bahco, której założyciel Johan Petter Johansson wynalazł pierwszy klucz nastawny, powstała w Szwecji w 1886 r. W latach 70 i 80 XX w. dołączyły do niej narzędziowe marki Oberg (pilniki), Lindström (precyzyjne szczypce dla elektroników) i Belzer-Dowidat (niemieckie profesjonalne narzędzia ręczne). W 1990 r. Bahco zostało przejęte przez firmę Sandvik Saws, która wcześniej wykupiła marki pił taśmowych, Viking-Sagar w 1922 r. i Milford w 1966 r., oraz francuską markę narzędzi dla ogrodników Deville (1985 r.). W 1999 r. firma Sandvik Saws sprzedała swój dział narzędziowy amerykańskiemu koncernowi Snap-on. W 2005 r. w wyniku połączenia Bahco i zakupionej przez Snap-on w 1995 r. firmy EUROTOOLS SA, grupującej hiszpańskie marki narzędziowe Irimo, Palmera, Acesa i Irazola, powstała firma SNA Europe – poinformował Piotr Nowak. – Polski oddział firmy Snap-on jako Bahco Tools został utworzony w 2001 r., a w 2005 przyjął nazwę SNA Europe – Poland.

_MG_7490

Piotr Nowak poinformował także o systemie produkcji i logistyki w SNA Europe: – Wszystkie swoje narzędzia i piły taśmowe wytwarzamy w Europie, gdzie mamy 10 fabryk (w Szwecji, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i na Białorusi), oraz w Ameryce Południowej (w Argentynie). Dysponujemy czterema centrami logistycznymi – trzy z nich zlokalizowane są w Europie (w Szwecji, Holandii i Hiszpanii), zaś jedno w Ameryce Południowej (Argentyna). Podstawowe nasze działania są skupione na produkcji i dystrybucji wysokiej jakości narzędzi ręcznych klasy przemysłowej (Bahco), rzemieślniczej (Irimo), pił taśmowych (Bahco) oraz narzędzi przeznaczonych dla sadownictwa oraz pielęgnacji zieleni (Bahco) – konkludował Piotr Nowak.

_MG_7511

Ważnym momentem podczas wystąpienia Piotra Nowaka było wręczenie statuetek Złotego Kolibra – symbolu wytrwałości, lojalności i niestrudzoności. Nagrody te otrzymali pracownicy za 20-letnią współpracę z SNA Europe – Poland: Mariola Grzęda, kierownik Działu Obsługi Klienta, i Tomasz Otręba, kierownik ds. produktu i rozwoju sprzedaży pił taśmowych w Polsce. W dalszej części konferencji nowości w asortymencie pił taśmowych Bahco omówił Tomasz Otręba: – Wprowadzimy niebawem piły taśmowe Easy-Cut do lekkich przenośnych przecinarek przewodowych i bezprzewodowych, które zdobywają coraz większą popularność na polskim rynku. Będą też taśmy o szerokości 13 mm pakowane pojedynczo w folię i dostępne z półki. Opracowaliśmy też piły taśmowe Wavyback, które mają zmniejszone opory cięcia. Dzięki wykonaniu na ich grzbiecie specjalnego pofalowania skróciliśmy odcinek, na którym taśma tnie materiał. Jej praca przypomina przemienne cięcie piłą ręczną raz z jednej, raz z drugiej strony materiału. Dzięki temu zmniejszyliśmy siły działające na taśmę w czasie obróbki i zwiększyliśmy żywotność narzędzia. Wprowadzimy też niebawem nowe taśmy High Performance Cutting (HPC), które mogą być stosowane w nowoczesnych przecinarkach o dużej szybkości cięcia. W ich produkcji wykorzystujemy najnowsze technologie metalurgii proszkowej i węglików spiekanych – stwierdził Tomasz Otręba. Zapowiedział też wprowadzenie taśmy do drewna Sandflex Cobra 3851 – PRX o zwiększonej wydajności, żywotności i wytrzymałości na pękanie. – W naszym asortymencie

znajdzie też taśma Sandflex PHG 9000 wykonana w technologii metalurgii proszkowej, przeznaczona do cięcia stali i stopów trudno obrabialnych, np. stali narzędziowych, nierdzewnych, tytanu etc. Charakteryzuje się dużą wydajnością i żywotnością – poinformował Tomasz Otręba. Na zakończenie swojego wystąpienia Tomasz Otręba przedstawił komputerowy program Bandcalc służący do doboru pił taśmowych i optymalizacji ich parametrów cięcia.

_MG_7551

O nowościach narzędziowych marki Bahco opowiedział Remigiusz Sylwestrzak, kierownik produktu i regionalny kierownik sprzedaży w SNA Europe – Poland. Zaprezentował wkrętaki Bahco FIT i ERGO Slim oraz wkrętaki Bahco ERGO do pobijania, narzędzia pneumatyczne serii BTC, narzędzia nieiskrzące, płatnice z linii produktowych Superior, ProfCut i PrizeCut, nasadki i zestawy z linii 7800 (22 zestawy produkowane w USA), ściągacze i części zamienne do nich, poziomice z linii 416 o długościach 400–2000 mm. Omówił też nową wersję programu komputerowego na tablety pozwalającego konfigurować Bahco Ergo Tool Management System (BETMS), czyli tzw. wózki narzędziowe.

_MG_7554

Następnie Tomasz Orlikowski, kierownik ds. produktu i rozwoju sprzedaży kluczy nastawnych, omówił asortyment narzędzi dynamometrycznych Bahco. – Klucze dynamometryczne są coraz powszechniej stosowane, a my od wielu lat jesteśmy czołowym ich dostawcą, gdyż produkowane przez nas tego typu narzędzia charakteryzują się wysoką jakością i zaawansowaniem technicznym – powiedział Tomasz Orlikowski. – Skupiamy się obecnie na narzędziach elektronicznych, które coraz częściej zastępują mechaniczne, a w produkcji są już standardowo używane, gdyż umożliwiają dokumentację komputerową jakości montażu. W Polsce dysponujemy mobilnym stanowiskiem kalibracyjnym, które pozwala nam na sprawdzanie dokładności kluczy u klientów.

Głównym zadaniem Tomasza Orlikowskiego jest kalibracja kluczy produkowanych przez SNA Europe. Dzięki temu firma oferuje pełny serwis kalibracyjny w Polsce i daje pewność klientom, że narzędzia dynamometryczne pracują prawidłowo.

 

Część merytoryczną konferencji zakończyła prezentacja Tomasza Suplewskiego, specjalisty ds. rozwoju sprzedaży narzędzi do ogrodnictwa i pielęgnacji zieleni w SNA Europe. Przedstawił on ofertę m.in. nowych akumulatorowych narzędzi Bahco przeznaczonych do pielęgnacji terenów zielonych, na których obowiązuje zakaz używania urządzeń emitujących hałas. Pierwszy dzień konferencji SNA Europe zwieńczył bankiet, w trakcie którego, poza zabawą do rana, przeprowadzono wiele atrakcyjnych konkursów. Zwycięzców nagrodzono atrakcyjnymi upominkami. Drugiego dnia spotkania uczestnicy zwiedzili Fokarium w Helu. Odbyli również rejsy dużymi i szybkimi łodziami typu R.I.B., jakich używają do wykonywania swoich zadań komandosi z FORMOZY i GROM-u. Po emocjonujących doświadczeniach goście odbyli relaksacyjną podróż statkiem po Zatoce Gdańskiej. Pogoda była słoneczna i ciepła, co dodatkowo zapraszało wszystkich do wypoczynku. Konferencja zakończyła się kolacją przy grillu i wspaniałą zabawą przy szantach.

_MG_7694 _MG_7754 _MG_7700_MG_7761

/>_MG_7767_MG_7770

_MG_7574

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu