EUROTOOL 2014

14-16 października odbyły się w Krakowie targi EUROTOOL i Blach-Tech-Expo.

Tegoroczny EUROTOOL odbył się w nowym Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Na odwiedzających zainteresowanych znalezieniem podwykonawcy lub partnera oczekiwały dwie duże hale wypełnione maszynami oraz prezentacjami oferty usługowej przedsiębiorstw, przestronne lobby, restauracja, modułowe pokoje spotkań i konferencyjne oraz pojemny parking. Tegoroczny EUROTOOL był rekordowy, bo jego powierzchnia wystawiennicza wzrosła o 40%, wzięło w nim udział ponad 400 producentów i dystrybutorów z Polski oraz z zagranicy. Nie zabrakło też handlowo-przemysłowych misji zagranicznych. Na targach zorganizowano największą w Polsce strefę kooperacji, nowy

salon Automatyki i Robotyki oraz kongres CAX Innovation. Po raz czwarty w trakcie krakowskiej imprezy zorganizowano Salon Kooperacji Przemysłowej, czyli największe w Polsce spotkanie kooperantów z zakresu obróbki skrawaniem i plastycznej.

 

Na czas trwania Eurotoolu i Blach-Tech-Expo do hali wystawienniczej przeniesiono smoka wawelskiego. Odbyło się to w ramach akcji Targów w Krakowie i wystawców. Nie był to jednak oryginał smoka, a replika znanej krakowskiej rzeźby. Jest ona dziełem wystawców tegorocznych Targów EUROTOOL. Firma SCANTECH wykonała trójwymiarowy skan oryginalnej rzeźby i przygotowała projekt, na podstawie którego specjaliści z AEP Ajan Engineering Polska wykonali wierną replikę. Pomagała przy tym firma Remal Sp. z o.o. z Konina, która przeprowadziła spawanie i obróbkę skrawaniem elementów rzeźby. Projekt współfinansowały Targi w Krakowie. – Z powodu dużej wagi trójwymiarowej bryły Smoka trzeba było zmienić koncepcję repliki – mówi Łukasz Zawada z AEP Ajan Engineering Polska. – Wspólnie postanowiliśmy wykonać ją jako płaskorzeźbę i dlatego smoka podziwiać będziemy tylko z profilu. Replika została wykonana z wysokiej jakości aluminium odpornego na warunki atmosferyczne i mającego grubość 30 mm. Zostanie zlicytowana – jak zapewniają organizatorzy akcji – podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostra rywalizacja Mistrzostwa Polski Drwali 2013

Drwale z całej Polski spotkali się 14 i 15 września w Kielcach, aby walczyć o tytuł najlepszego w  swoim fachu. Mistrzostwa, zorganizowane na terenach wystawienniczych Targów Kielce, zgromadziły czołowych polskich zawodników wyłonionych w kilku imprezach eliminacyjnych na terenie kraju,  cieszyły się również powodzeniem wśród publiczności. Głównym sponsorem zawodów i fundatorem nagród była Makita.

Organizatorami zawodów, które spełniają wymogi International Association Logging Championships, były Lasy Państwowe oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego. Mistrzostwa zorganizowane według regulaminu IALC (International Association Logging Championships) objęły pięć konkurencji: ścinkę, zmianę łańcucha tnącego, przerzynkę złożoną, przerzynkę precyzyjną  oraz okrzesywanie. O tytuł

Mistrza Polskich Drwali rywalizowało 30 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy swoją reprezentantkę w tych typowo męskich zmaganiach miała płeć piękna. Jej przedstawicielką była Julia Królik.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: U24 – tzw. kategoria junior (do lat 24) oraz Profi – powyżej 24 roku życia. Wśród seniorów niepokonany okazał się po raz kolejny Jacek Stochniałek z Drużyny Drwali Makita, który zarówno w codziennej pracy, jak i podczas zawodów używa pilarki marki Dolmar. Na 2. miejscu, po zaciętej walce, uplasował się Grzegorz Indyk. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Roman Szala z Drużyny Drwali Makita, startujący na pilarce Makita DCS7901. Najlepszym juniorem (zawodnicy poniżej 24 lat) okazał się Kamil Szarmach z teamu Makity, pracujący pilarką Makita DCS7901. Drugie miejsce zajął Adam Wawrzak. Na trzecim miejscu uplasował się Adam Dobreńko. Przyznano też nagrody w poszczególnych konkurencjach. Trzej najlepsi zawodnicy w kategorii seniorów i pierwszy w kategorii juniorów pojadą na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata Drwali, które odbędą się w Szwajcarii.

 

W Mistrzostwach Polski Drwali 2013 brała udział cała drużyna Makity: Jacek Stochniałek, Roman Szala, Tomasz Kowol, Kamil Szarmach. Należy podkreślić doskonałe wyniki zarówno drużyny, jak i poszczególnych zawodników. Zwłaszcza Jacek Stochniałek potwierdził swój prymat w zawodach, po raz czwarty sięgając po tytuł mistrza Polski drwali. Doskonały wynik i tytuł mistrza do lat 24 osiągnął również Kamil Szarmach, któremu w liczbie zdobytych punktów udało się wyprzedzić nawet Jacka Stochniałka. Natomiast słowa uznania i jednocześnie współczucia należą się Tomaszowi Kowolowi, który przed ostatnią konkurencją, czyli okrzesywaniem, był na miejscu medalowym. Niestety, podczas konkurencji okrzesywania spadł mu łańcuch, co uniemożliwiło mu utrzymanie wysokiej pozycji. Warto tu wspomnieć, że w mistrzostwach wzięli też udział Piotr Oman oraz Zachariasz Mąkosa, reprezentanci Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, którzy startowali na pilarkach Makity. – Cieszymy się, że zawodnicy osiągający najlepsze wyniki w tego rodzaju zawodach korzystają z maszyn marki Makita i Dolmar. Potwierdza to ich wysoką jakość i efektywność – skomentował wydarzenie Przemysław Dudziak, regionalny dyrektor sprzedaży Makita Sp z o.o.

Mistrzostwa uatrakcyjniły pokazy tańca Harwestera – czyli praca specjalistycznej maszyny dla leśnictwa firmy GEMO-FTS w rytm muzyki. Ponadto odbyły się pokazy rzeźbienia w drewnie organizowane przez sponsora Mistrzostw Polski Drwali firmę MAKITA oraz przygotowane przez KRUS i PIP liczne konkursy z zakresu bezpieczeństwa obróbki drewna. Na zwycięzców tych zmagań czekały cenne nagrody. W sobotę 14 września z fanami spotkał się ambasador Lasów Państwowych, aktor Paweł Królikowski.

/>

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu