Bezpieczeństwo pracy na wysokości (cz. III)

Firma FARAONE jest liderem w produkcji drabin, podnośników koszowych oraz rusztowań przejezdnych. Oferuje szeroki zakres atestowanych rozwiązań dla każdego zastosowania w każdym sektorze i kategorii. Produkty wytwarzane przez FARAONE są godne z obowiązującymi normami: drabiny spełniają wymagania normy EN131, a rusztowania przejezdne normę EN 1004. Zgodność rusztowań z normą EN1004 potwierdził badaniem ISPESL.

 

 

Natomiast platformy ruchome przejezdne FARAONE są wykonane według przepisów ujętych w normie EN280 oraz posiadają atest nadany przez jednostki uprawnione do certyfikacji CE. Certyfikacja CE nie ma

zastosowania dla drabin i rusztowań przejezdnych. Wszystkie urządzenia stosowane w pracach na wysokości odznaczają się największym możliwym bezpieczeństwem. Bezpieczeństwo i efektywność pracy stanowią dla FARAONE integralną część misji spółki. W celu zwiększenia bezpieczeństwa pracy z drabinami i rusztowaniami przejezdnymi, FARAONE opracowała i wdrożyła szereg patentów.

Aby zapewnić maksymalną stabilność i komfort drabiny, szczebel powinien być wystarczająco głęboki i powinien mieć nachylenie umożliwiające wygodne wspinanie. Norma wymaga, by drabiny wyposażone w szczebel miały szerokośc większą lub równą 20mm i mniejszą niż 80mm. Drabiny wyposażone w stopnie umożliwiające bardziej komfortową pracę muszą mieć szerokośc większą lub równą 80mm. FARAONE oferuje szeroki asortyment szczebli o szerokości 8 cm, 15 cm i 30 cm, o nachyleniu 60 i 45º. Im bardziej nachylona jest drabina, tym łatwiej się na nią wspiąć.

Powszechnie stosowane wielofunkcyjne drabiny teleskopowe są bardzo wygodne dzięki ich uniwersalności. Mogą być stosowane jako drabiny opierane, drabiny dwustronne lub drabiny schodowe. Drabiny takie standardowo wyposażane są w szczeble o szerokości od 20mm do 35mm i nie posiadają pałąka ochronnego. Dlatego FARAONE, dążąc do zaoferowania maksymalnego możliwego bezpieczeństwa, opatentowała pałąk ochronny ze stopniem o głębokości 15cm, który znacznie zwiększa komfort użytkowania jednocześnie zwiększając możliwą i zgodną z przepisami wysokośc pracy.

W celu zagwarantowania długotrwałej stabilności drabiny, system mocujący powinien być taki, że drabina nie będzie się poruszała. Zwykle do mocowania szczebli w drabinach dwustronnych wykorzystywane są nity.

Wszystkie elementy konstrukcyjne istotne dla ludzkiego bezpieczeństwa muszą posiadać właściwości, które w sytuacji przeciążenia powodują ich wyginanie, ale nie złamanie. Niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń zostaje zminimalizowane, jeżeli element drabiny nie ulegnie złamaniu, a tylko wygięciu. Wystarczy wówczas jedynie wymienić uszkodzony element, a drabina będzie dalej spełniała z powodzeniem swoje funkcje. W przypadku zastosowania elementów nieporowatych, wykonanych z odlewów aluminiowych, które mogą ulec nagłemu złamaniu, powstaje ryzyko poważnych obrażeń operatora. W związku z tym przeguby z odlewanego aluminium dostępne na rynku zostały przez FARAONE zastąpione przegubami stalowymi. Wszystkie produkty FARAONE są wyposażone w elementy gwarantujące bezpieczeństwo.

Rozporządzenie co do użytkowania drabin wymaga, aby drabina opierana była przymocowana przed jej użytkowaniem. FARAONE utrzymuje, że pierwszym krokiem dla zaoferowania operatorowi największego możliwego bezpieczeństwa jest maksymalnie antypoślizgowa podstawa. Dlatego firma ta opatentowała dużą 2-komponentową podstawę z wytłaczanego aluminium i miękkiego, antypoślizgowego PVC. Ten system gwarantuje bezpieczne i dostateczne oparcie, zapewniając najlepszą możliwą stabilność dla każdego typu drabiny. Ponadto FARAONE oferuje w standardzie pasy do zakotwienia drabiny w miejscu oparcia dla drabin przedłużanych, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie gwarantujące komfortową i bezpieczną pracę.

FARAONE opracowało swoje przenośne rusztowania w taki sposób, by stały się naturalnie bezpieczne. Podstawa rusztowań ma formę zamkniętą, co umożliwia szybki i bezpieczny montaż podstawowego modułu. Jest to niemożliwe w tradycyjnych rusztowaniach stalowych, w których podstawa waży 40 kg, podczas gdy waga tej podstawy wykonanej z aluminium to tylko 12 kg. Aluminium jest nie tylko lekkie, ale też wysoko wytrzymałe. Aluminiowe rusztowanie FARAONE posiada około 50% mniej elementów niż tradycyjne rusztowanie stalowe. Użytkowanie rusztowań FARAONE oszczędza czas i pieniądze, zapewniając przy tym najlepsze cechy bezpieczeństwa w kategorii. Przenośne rusztowania FARAONE to jedyne rusztowania zatwierdzone przez ISPESL

oraz zgodne z Normami EN1004, co umożliwia zastosowanie ich bez zakotwienia.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments