Konferencja partnerów handlowych Makita Polska

7 czerwca br. w kołobrzeskim hotelu AQUARIUS SPA odbyła się konferencja partnerów handlowych Makity. Na tegoroczne spotkanie japoński koncern zaprosił 250 przedstawicieli ponad 120 firm, które dystrybuują jego elektronarzędzia i osprzęt w Polsce.

Tradycyjnie konferencję otworzył Artur Królikowski, dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o., witając partnerów handlowych i przedstawiając japońskich gości: Munetoshi Goto’a – dyrektora sprzedaży i członka zarządu korporacji Makita, Yasushi Fukaya’ę – dyrektora sprzedaży Makita Europa i członka zarządu korporacji Makita, Kiyoshi Kawamori’ego – dyrektora departamentu eksportu na Europę w Makita Japonia. Na konferencji nie zabrakło także Kenichi Ohara’y – dyrektora Generalnego Makita Polska i prezesa

zarządu Makita Sp. z o.o. Najpierw głos zabrał Munetoshi Goto: – Z wielkim honorem witam naszych polskich partnerów handlowych w okresie poprzedzającym 20-lecie Makity Polska. Mam też przyjemność zaanonsować, że wkrótce Makita będzie obchodziła jubileusz swojego 100-lecia. Dziękuję też wszystkim za mocne wsparcie dla naszego biznesu w Polsce. W 2013 r. Makita Polska ponownie zwiększyła swoje obroty, co ma też miejsce w br. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się układała wzorowo i w efekcie da jeszcze lepsze wyniki biznesowe.

Munetoshi Goto, dyrektor sprzedaży i członek zarządu korporacji Makita, podczas swojego wystąpienia

 

Następnie Zbigniew Kogut, regionalny koordynator sprzedaży, zaprezentował nowe maszyny sieciowe, akumulatorowe i spalinowe. Najpierw omówił młoty kombi SDS-max HR4003C/HR4013C oraz kujące HR5202C/HR5212C i poinformował, że modele HR4013C i HR5212C wyposażono w system (AVT) efektywnie obniżający wibracje. Potem przyszła kolej na nowe mieszarki: UT1200, UT1400, UT1401 i UT1600 oraz małe szlifierki kątowe z nowym systemem tłumienia wibracji SJSII, wzmocnioną obudową przekładni, unowocześnionym silnikiem i hamulcem tarczy. Zbigniew Kogut omówił także odkurzacze CV3211MX1 i CV3211HX1 z filtrami klasy M i H oraz ukośnicę LS0815FL. – W br. wprowadzamy także do naszej oferty agregaty prądotwórcze – poinformował prelegent. – Są to cztery modele wysoce zaawansowane technicznie pozwalające na zasilanie urządzeń elektronicznych. Następnie przedstawił zasady nazewnictwa baterii i narzędzi akumulatorowych oraz zaanonsował wprowadzenie przez Makitę akumulatorów o pojemności 4,0 Ah i maszyn nimi zasilanych oraz nowych elektronarzędzi bezprzewodowych z silnikami bezszczotkowymi (BL): wiertarko-wkrętarek DHP480/DDF480 i wyrzynarek DJV142/DJV181/DJV182Z. Swoją prezentację Zbigniew Kogut zakończył omówieniem nowych spalinowych przecinarek: EK8100 (2-suwowej) i EK7651H (4-suwowej).

Goście specjalni konferencji (od lewej): Yasushi Fukaya – dyrektor sprzedaży Makita Europa i członek zarządu korporacji Makita, i Kiyoshi Kawamori – dyrektor departamentu eksportu na Europę w Makita Japonia

 

Nowy osprzęt do elektronarzędzi zaprezentował Sławomir Gronuś – regionalny koordynator sprzedaży. Przedstawił zestawy bitów i nasadek Impact GOLD,  jak też zestawy otwornic, dłut i wierteł SDS-plus klasy Economy, walizkowy zestaw akcesoriów Economy, adaptery do młotów SDS-max służące do usuwania pyłu i urobku podczas wiercenia i kucia, specjalistyczne tarcze do pilarek akumulatorowych, jak również skrobaki, noże i brzeszczoty do elektronarzędzi wielofunkcyjnych wykorzystujących oscylację osiową, piły taśmowe do przecinarki akumulatorowej DPB181 oraz mobilny stół do ukośnic.

Prelegenci (od lewej): Zbigniew Kogut, Sławomir Gronuś i Michał Mucha

 

Na koniec pierwszej części konferencji Michał Mucha, regionalny koordynator sprzedaży, omówił nowe elektronarzędzia marki Maktec: przecinarkę MT242, przecinarkę diamentową MT413, dmuchawę MT403, piłę szablastą MT450 oraz system ładowarek i akumulatorów.

 

W drugiej części konferencji przeprowadzono zajęcia praktyczne i pokazy działania maszyn. Odbyły się one na placu przed hotelem AQUARIUS SPA. Makita przygotowała w tym celu 5 stanowisk. Na pierwszym Paweł Zając, demonstrator elektronarzędzi i maszyn Makita, prezentował m.in. młoty HR4011C/HR4013C oraz aktywny system tłumienia drgań (HR4013C), który znacznie obniża wibracje. Na drugim Piotr Szyma, specjalista ds.

importu, pokazywał maszyny bezprzewodowe i różne warianty ich zasilania za pomocą akumulatorów. Stanisław Brzuśnian, szef Centralnego Serwisu Makity, na trzecim stanowisku demonstrował bity Impact GOLD oraz wiertarko-wkrętarki DHP480 i wkrętarki udarowe BTD136 z silnikami bezszczotkowymi.

 

Ważnym elementem tej prezentacji praktycznej był pokaz działania funkcji T optymalizującej montaż wkrętów samowiercących, w którą wyposażone są wkrętarki udarowe Makita BTD136. Jej działanie polega na zmniejszeniu momentu dokręcenia w ostatniej fazie wkręcania, dzięki czemu nie dochodzi do ukręcenia łba wkrętu samowiercącego. Na czwartym stanowisku Piotr Jagliński, demonstrator elektronarzędzi i maszyn Makita, pokazywał działanie przecinarek spalinowych EK7651H, EK8100 wyposażonych w tarcze diamentowe Makita Cosmos oraz omawiał szczegółowo budowę i parametry tych tarcz. Na ostatnim ze stanowisk Michał Mucha prezentował narzędzia ogrodowe zasilane akumulatorami 10,8 V oraz ich zestawy. Podczas zajęć praktycznych partnerzy handlowi Makity mieli też okazję sprawdzić, jak nowe maszyny i osprzęt sprawują się w pracy. Wieczorem natomiast odbył się uroczysty bankiet w hotelowej restauracji, który zakończył kołobrzeską konferencję Makity.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wizyta Partnerów Luna Polska w Chinach

Pod koniec stycznia br. grupa partnerów handlowych wraz z pracownikami firmy Luna Polska uczestniczyła w tygodniowym wyjeździe do Chin. Głównym celem pobytu w Państwie Środka była wizyta w jednej z fabryk, w której produkowane są maszyny marki Luna, oraz zwiedzanie Pekinu i Szanghaju.

 

 

Wizyta rozpoczęła się od przyjazdu do Pekinu, w którym uczestnicy zwiedzili wiele atrakcji turystycznych stolicy Chin, m.in. plac Tian’anmen (plac Niebiańskiego Spokoju). Kolejnym punktem podróży był Wielki Chiński Mur, który przywitał uczestników wyjazdu niską temperaturą. Następnie partnerzy handlowi Luna Polska udali się z Pekinu do

Szanghaju szybką koleją, która swoją nazwę zawdzięcza prędkości, z jaką pokonują trasę pociągi, wynoszącą ponad 300 km/godz.

Głównym celem przyjazdu do Szanghaju, poza zwiedzaniem fascynujących miejsc, pięknych zabytków oraz futurystycznej architektury, była wizyta w jednej z fabryk, w której Luna Partnerzy mogli na własne oczy zapoznać się procesem powstawania m.in. tokarek i frezarek marki Luna oraz zaznajomić się z zasadami restrykcyjnej kontroli jakości. Na zakończenie spotkania odbyła się uroczysta kolacja z pracownikami oddziału Luna w Szanghaju, podczas której uczestnicy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz zasmakować dań tradycyjnej kuchni kantońskiej.

– Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję zaprezentować naszym partnerom handlowym proces powstawania maszyn pod marką Luna, będących w naszej ofercie. Dzięki temu nasi dystrybutorzy lepiej rozumieją specyfikę naszych produktów oraz na własne oczy przekonali się, jak dużą wagę przywiązujemy do jakości. Takie wyjazdy bez wątpienia służą budowaniu partnerskich relacji, które przekładają się na poziom współpracy – powiedział Bartłomiej Buchała, dyrektor zarządzający Luna Polska.
Wizyta w Chinach była kolejnym wspólnym wyjazdem z partnerami handlowymi Luna Polska w ramach programu Luna Partner. W przeszłości dystrybutorzy zwiedzali również biura oraz fabryki produkujące narzędzia marki Teng Tools na Tajwanie oraz siedzibę firmy Luna w Szwecji.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu