Wiosenne szkolenia A&M Elektronarzędzia

Wiosną br. firma A&M Elektronarzędzia zorganizowała w Boszkowie i dwukrotnie w Zdunach serię regionalnych spotkań dla przedstawicieli firm partnerskich. Wiosenne i jesienne cykle szkoleniowe A&M Elektronarzędzia stały się już tradycją.

 

 

Każdej wiosny i jesieni A&M Elektronarzędzia organizuje cykle szkoleń regionalnych dla przedstawicieli swoich partnerów handlowych. Aby każdy z nich mógł przybyć na spotkanie i jeszcze tego samego dnia wrócić do domu, prowadzone są one w różnych regionach kraju. Podczas wiosennej edycji szkoleń nowości z oferty Milwaukee poznali przedstawiciele ponad 60 firm.

Tegoroczne szkolenia poprowadzili: Jerzy Ejtel – dyrektor generalny A&M Elektronarzędzia,

Alicja Glinkowska – manager ds. akcesoriów, oraz Sławomir Nowacki – doradca techniczny. Spotkania rozpoczynały się krótką prezentacją dotyczącą rozwoju Grupy TTI i obecnej sytuacji firmy na rynku: – Dzięki kontynuacji strategii znaczących inwestycji w badania, rozwój oraz w nowe produkty w ciągu ostatnich 4 lat TTI utrzymuje w Europie w dalszym ciągu dwucyfrowy wzrost sprzedaży. W ciągu ostatnich 4 lat marka Milwaukee wprowadziła ponad 400 nowych produktów. Inwestujemy nie tylko w nowe produkty, możemy się pochwalić również zupełnie nowym centrum szkoleniowym w naszej niemieckiej centrali. Ten rok jest ponownie okresem powiększania udziałów rynkowych marki Milwaukee w Polsce. W szczególności narzędzia akumulatorowe charakteryzują się największą dynamiką wzrostu sprzedaży, bo aż 3-krotną. Cały czas jesteśmy najszybciej rosnącą firmą produkującą elektronarzędzia na świecie – podkreślił Jerzy Ejtel. W dalszej części spotkań zaprezentowano nowości wprowadzane na rynek w 2014 r. Pokazane zostały m.in narzędzia aku FUEL rodziny M18 oraz M12, skonstruowane w oparciu o silniki bezszczotkowe.

 

– Ten rok to kolejnych 14 nowych maszyn w klasie 18 V oraz 9 nowych elektronarzędzi klasy 12 V. Każde urządzenie aku FUEL zawiera 3 kluczowe elementy: bezszczotkowy silnik POWERSTATE™, baterie RED LITHIUM-ION™ i sterowanie REDLINK PLUS System Intelligence™ – poinformował Jerzy Ejtel. – Elektronarzędzia z tą technologią przekraczają oczekiwania użytkowników: mają kompaktowe rozmiary, do dwóch razy większą moc i dłuższy czas pracy i do dziesięciu razy wyższą żywotność w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami. Bezszczotkowy silnik POWERSTATE™ jest bardzo energooszczędny dzięki wyeliminowaniu strat energii na komutatorze. Zastosowano w nim najwyższej jakości przemysłowe neomagnesy ferrytowe oraz zoptymalizowano konstrukcję pod kątem efektywności chłodzenia oraz sterowalności parametrami momentu i obrotów. Warto też wspomnieć, że akumulatory RED LITHIUM-ION™ działają bez zaniku mocy w ekstremalnych warunkach atmosferycznych: od -18°C do 50°C. Elektronika REDLINK PLUS™ zapewnia naszym elektronarzędziom ochronę antyprzeciążeniową i wyłącza je w wypadku dużego obciążenia w ciągu 0,5 s, jak też ma zaawansowane cyfrowe funkcje zwiększania wydajności w zależności od zastosowań.

Wszystkie maszyny goście mogli obejrzeć podczas części praktycznej spotkania, które poprowadził Sławomir Nowacki przy wsparciu przedstawicieli handlowych. Każdy z uczestników mógł też wypróbować prezentowane urządzenia w czasie pracy. Spotkanie zakończył Jerzy Ejtel, dyrektor generalny A&M Elektronarzędzia, dziękując wszystkim za przybycie i wyrażając nadzieję, że wiedzę zdobytą w czasie szkolenia będą mieli okazję wykorzystywać często podczas pracy ze swoimi klientami.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Targi KAMIEŃ ponownie w sercu branży

8 listopada br. zakończyły się Targi KAMIEŃ 2014, które po pięciu latach wróciły do Wrocławia. Trzy dni intensywnych spotkań biznesowych to efekt wielomiesięcznych przygotowań zarówno ze strony organizatora, jak i wystawców.

Już od pierwszego dnia Targi KAMIEŃ ruszyły pełną parą – ok. 4,5 tys. zwiedzających odwiedziło stoiska 130 wystawców z Polski i z zagranicy. Zatem przez wszystkie dni targowe Hala Stulecia wypełniona była przedstawicielami branży kamieniarskiej z Polski, Włoch, Niemiec, Francji, Rosji, Litwy, Czech, Hiszpanii czy Ukrainy. – W tym roku we Wrocławiu można było spotkać stałych bywalców, pojawili się również ci, których brakowało na targach

branży kamieniarskiej w kilku ostatnich latach – poinformowała Marzena Kantor, dyrektor Geoservice-Christi. – Nie zabrakło również firm debiutujących, wśród nich należy wymienić laboratorium Zkusebna Kamene a Kameniva z Czech i producenta bloków granitowych Unikom – Prom z Ukrainy.

Uzupełnieniem biznesowych spotkań na stoiskach był bogaty program wydarzeń towarzyszących targom „KAMIEŃ i edukacja”. Współtwórcy programu – specjaliści z branży oraz wykładowcy i absolwenci Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej – przygotowali porządną dawkę praktycznej wiedzy, która okazała się interesująca nie tylko dla profesjonalistów. Prezentacje absolwentów Politechniki Wrocławskiej na temat analizy efektywności cięcia kamienia czy badania odporności na poślizg przyciągnęły liczne grono słuchaczy. Podobnie było z konsultacjami dotyczącymi zawiłości norm kamieniarskich przeprowadzonymi przez Michała Firleja ze Stone Consulting czy z tajnikami systemów kotwienia, w które wprowadził uczestników Sławomir Mazurek ze Studia JASA.

Na targach po raz pierwszy swoje umiejętności prezentowali „uczniowie Michała Anioła” z Technikum Sztukatorstwa i Kamieniarstwa Artystycznego w Sandomierzu. Zaprezentowali oni przepiękne mozaiki i rzeźby. Dzięki kunsztowi doświadczonego rzeźbiarza Jerzego Zyska zwiedzający mogli podziwiać proces tworzenia dzieła z surowej bryły kamienia. Niecodziennym punktem programu dla amatorów mocnych wrażeń były niewątpliwie pokazy wybuchu wulkanu poprzedzone warsztatami geologicznymi „Czy skała może mieć pH’a?”.

Podczas ostatniego dnia targów KAMIEŃ zainteresowani mogli skorzystać z fachowego bezpłatnego doradztwa Pogotowia Projektowego w zakresie aranżacji wnętrz lub wybrać się na multimedialną wycieczkę „Cuda w kamieniu” i poznać nowe oblicze Wrocławia. Dla miłośników pięknych ozdób z kamienia gratką była tradycyjnie towarzysząca Targom Giełda Minerałów i Biżuterii. Podziwiano na niej m.in. nietypową biżuterię z granitu.

Powrót targów branży kamieniarskiej do Wrocławia okazał się niewątpliwym sukcesem. Pierwsze wrażenia wystawców, licznych zwiedzających i organizatora były bardzo pozytywne – impreza z miejsca zyskała miano udanej i dynamicznej. – Powroty zawsze wiążą się z wieloma różnymi emocjami – konkludowała Krystyna Banaszczyk, prezes Geoservice-Christi. – Cieszę się, że powrót targów KAMIEŃ do Wrocławia wywołał tak wiele pozytywnych emocji i liczną frekwencję. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na kolejne jesienne spotkanie branży na targach KAMIEŃ2015.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu