STANLEY Konsumenckim Liderem Jakości 2013

Stanley został wybrany przez konsumentów najlepszą marką pod względem jakości w kategorii „Narzędzia ręczne” i zajął pierwsze miejsce w konkursie Konsumencki Lider Jakości 2013 w tej kategorii.

 

 

Marka Stanley otrzymała Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości 2013 w kategorii „Narzędzia ręczne”. Głosowało na nią 39% konsumentów biorących udział w ogólnopolskim badaniu. Docenili oni narzędzia ręczne Stanley za wysoką jakość, precyzję wykonania, szeroki asortyment, dobrą dostępność, wytrzymałość oraz długą gwarancję. W tym roku jest to już trzecie, po Złotym Laurze Konsumenta oraz Laurze Konsumenta Grand Prix, wyróżnienie potwierdzające doskonałą jakość narzędzi Stanley.

Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, Stanley wciąż jest liderem w dziedzinie innowacji narzędzi ręcznych i elektronarzędzi. Firma posiada w ofercie kilkadziesiąt tysięcy produktów, a marka Stanley kojarzy się z najbardziej innowacyjnymi i użytecznymi narzędziami. Są one projektowane z uwzględnieniem wiedzy o potrzebach i oczekiwaniach użytkowników, jak też wyników ekstremalnych testów sprawdzających ich faktyczną wartość praktyczną.

Konfrontowanie nowatorskich koncepcji z oczekiwaniami użytkowników odbywa się na całym świecie, również w Polsce. To właśnie dzięki takim spotkaniom zrealizowanym w naszym kraju marka Stanley wprowadziła do oferty noże XTHT0-10502 z podwójnymi ostrzami (trapezowym i hakowym) oraz dłuto Stanley FMHT0-16067 z dodatkową, boczną krawędzią tnącą. Kolejne nowości opracowane dzięki poznaniu potrzeb polskich konsumentów powstaną już niebawem, gdyż w czerwcu 2013 r. odbyła się kolejna seria konsultacji rynkowych.

Przypomnijmy, Konsumencki Lider Jakości 2013 to ogólnopolski program konsumencki, prowadzony przez Redakcję Strefy Gospodarki, dodatku do Dziennika Gazety Prawnej. Jego celem jest wyłonienie najlepszych, w opinii konsumentów, marek i firm dostępnych oraz funkcjonujących na polskim rynku.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test młotka elektropneumatycznego Kress BMH 1000

Przyzwyczailiśmy się, że większość młotków SDS-plus to narzędzia jednobiegowe. Na rynku pojawiła się już maszyna z dwoma przełożeniami, które pozwalają wykonywać precyzyjne wiercenia w twardym materiale

 

 

 

Młotek elektropneumatyczny Kress BMH 1000 to klasyczna konstrukcja pistoletowa. Narzędzie to należy do klasy młotków 2-kilogramowych. Sprzęt został wyposażony w nowoczesny silnik szczotkowy o mocy 1000 W. To dość spora jednostka napędowa jak na tę wielkość młotka. Pewnym novum w zakresie konstrukcji mechanicznej prezentowanego narzędzia jest oczywiście zastosowanie dwubiegowej przekładni. W większości tego typu maszyn producenci stosują przekładnie jednobiegowe, wychodząc z założenia, że większość prac, jakie będzie wykonywał młotek, to wiercenie z udarem. Jednakże bardzo potrzebna jest duża prędkość obrotowa np. do pracy bezudarowej.

 

 

 

Na I biegu młotek ma obroty 125-875 min-1, a na II – 250-2000 min-1. Oznacza to, że pierwsze przełożenie dostosowane jest do pracy udarowej, a drugie – do bezdarowej. W układzie napędowym zastosowano oczywiście mechanizm udaru elektropneumatycznego, który przy maksymalnych obrotach silnika generuje 0-4700 uderzeń/min . Parametry pracy jednostki napędowej reguluje się płynnie za pomocą włącznika spustowego, który ma dodatkowo pokrętło do wstępnej regulacji obrotów. Urządzenie wyposażono też w elektronikę stabilizującą parametry pracy pod zmiennym obciążeniem, jak też zapewniającą ochronę antyprzeciążeniową. Kierunek obrotów ustawia się poprzez zmianę położenia szczotkotrzymaczy.

Parametry mechaniczne młotka są wystarczające, aby wykonywać wymagające wiercenia w betonie (do 26 mm, optymalny zakres wiercenia 4-16 mm), w stali (do 16 mm) i drewnie (do 50 mm). Maszyną można również wykonywać lekkie podkuwanie. Przełączniki trybu pracy i wyboru przełożenia znajdują się na górze oraz w bocznej części obudowy młotka.

 

class="MsoNormal" style="text-align: justify;"> 

 

Jak wspomnieliśmy na początku, młotowiertarka Kress BMH 1000 to klasyczna konstrukcja pistoletowa. Silnik, mechanizm udarowy, przekładnię i wrzeciono ułożono w jednej linii. Producent zastosował tu klasyczny uchwyt SDS-plus.

W zakresie ergonomii obsługi młotek Kress BMH 1000 jest wykonany bardzo porządnie jak większość jego firmowych braci. Sprzęt jest chociażby zasilany systemowym kablem o długości 4 m. Mocuje się go do narzędzia za pomocą zunifikowanej w obrębie sprzętu Kress zatrzaskowej wtyczki. Oznacza to, że jednym kablem zasilającym można obsłużyć wszystkie elektronarzędzia niemieckiego producenta.

Pistoletowy uchwyt został pokryty antypoślizgową okładziną, która zapewnia pewny chwyt. Z kolei boczna rękojeść pomocnicza mocowana jest do kołnierza głowicy za pomocą „ząbkowego” połączenia, które zapobiega obróceniu się tego uchwytu w trakcie obciążającego wiercenia.

 

 

 

Podczas redakcyjnych testów wykonaliśmy cztery podstawowe próby. Najpierw wykonaliśmy otwory przelotowe w betonowym krawężniku o grubości 110 mm (beton B45), wykorzystując do tego 4-ostrzowe wiertła SDS-plus i bieg młotowiertarki. Wiertłem 16 mm (średnica mieszcząca się w optymalnym zakresie pracy, czas wiercenia) osiągnęliśmy czas 14,92 s, a wiertłem 20 mm (średnica o 4 mm większa od maksymalnej średnicy optymalnego zakresu pracy) – 28,79 s. Uzyskane wyniki oceniamy jako bardzo dobre. Efektywność podkuwania sprawdziliśmy (I bieg), wbijając gwóźdź 8 x 150 mm w belkę sosnową. Zadanie wykonaliśmy w 13,4 s. W teście sprawdzającym efektywność wiercenia bezudarowego wykonaliśmy otwór przelotowy o długości 8 cm i średnicy 32 mm w elemencie z drewna sosnowego, używając wiertła 3-ostrzowego i II biegu. Operacja ta zajęła nam tylko 3,15 s. Testy redakcyjne pokazały, że lekka pistoletowa młotowiertarka Kress BMH 1000 to bardzo uniwersalne narzędzie – sprawdzi się na budowie w cięższych i średnio wymagających zadaniach udarowych i bezudarowych, zapewniając nam przy tym dużą efektywność pracy. Gdy porównamy ją do klasycznych wiertarek udarowych o zbliżonej mocy, to okazuje się, że dorównuje im w wierceniu bezudarowym i znacznie przewyższa w udarowym, a dodatkowo ma funkcję podkuwania, której – jak wiadomo – wiertarki udarowe nie mają.

 

 

Dane techniczne młotka elektropneumatycznego Kress BMH 1000

Obroty I/II bieg

125-875/250-2000 min-1

Maks. liczba udarów

4700 min-1

Energia pojedynczego udaru

2,6 J

Maks. średnica wiercenia w betonie/stali/drewnie (mm)

26/16/50

Optymalny zakres wiercenia w betonie

4-16 mm

Waga

2,8kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu