Dociski kolankowe Bessey

Regulowane dociski kolankowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie montujemy elementy z metalu lub drewna. Mogą być wykorzystane na liniach przemysłowych, w stolarstwie, przy spawaniu i łączeniu konstrukcji stalowych czy też wytwarzaniu drzwi lub okien. Zaciski kolankowe Bessey wyróżnia szybkie i silne mocowanie przedmiotu oraz automatyczna regulacja zakresu rozwarcia.

 

 

 

Do wyboru mamy pionowy kolankowy zacisk Bessey (model STC-HH) do szybkiego i pewnego montażu obrabianych elementów o różnych wysokościach oraz poziomy (pchający – model STC-IHH) do mocowania przedmiotów o różnych długościach. Oba ściski są praktyczne i łatwe w obsłudze dzięki automatycznej regulacji

zakresu rozwarcia (tzw. dźwigni) i ręcznej regulacji siły docisku (maksymalnie do 2500 N). Dźwignia sprawia, że docisk kolankowy dopasowuje się automatycznie do wielkości obrabianego przedmiotu. Bezstopniowy zakres regulacji wynosi w przypadku docisków pionowych od 0 do 65 mm, a w poziomych – od 0 do 16 mm. Siła docisku zostaje prawie niezmieniona w całym zakresie pracy, dzięki czemu nie jest już wymagane czasochłonne ręczne ustawianie śruby dociskowej (nie wymaga regulacji oraz modyfikacji ustawień).

Drugie rozwiązanie zastosowane w konstrukcji zacisku pomaga precyzyjnie dopasować siłę nacisku za pomocą śruby nastawczej znajdującej się w złączu przegubowym. Siła docisku regulowana jest w zakresie do 2500 N w zależności od warunków stosowania. Dodatkowo duży ergonomiczny uchwyt z dwukomponentową rękojeścią zapewnia stabilne podparcie dla dłoni, a tym samym – pewne mocowanie.

Mocna i sztywna konstrukcja z wysokogatunkowej blachy gwarantuje wysoką żywotność docisku, a układ otworów w podstawie (rozstaw w milimetrach oraz calach) umożliwia mocowanie w każdych warunkach, np. na stole warsztatowym. Zaciski firmy Bessey znajdują szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle na liniach produkcyjnych, jak i w rzemiośle podczas prac spawalniczych oraz montażu elementów z metalu oraz drewna (więcej na www.agentools.pl).

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Agregaty malarskie Dedra HVLP: DED7413 i DED7410

Agregaty malarskie HVLP: DED7413 (0,7 kW) i DED7410 (0,6 kW) przeznaczone są do rozpylania farb, bejc, impregnatów do drewna, gruntów do elementów metalowych, emalii olejno-ftalowych, lżejszych farb ściennych typu emulsje lub emalie akrylowe czy lateksowe, którymi można malować techniką natryskową.

Agregaty Dedra DED7410 i DED7413 to urządzenia typu HVLP, czyli niskociśnieniowe. W takich agregatach wykorzystuje się określoną objętość powietrza o niskim ciśnieniu (0,15-0,35 barów) do podawania farby do dyszy i rozpylania na powierzchnię. Malowanie tą techniką daje możliwość zużycia mniejszej ilości farby w porównaniu

z malowaniem agregatami wysokociśnieniowymi, przy zachowaniu podobnej jakości nanoszonych powłok malarskich.
W przypadku prezentowanych urządzeń przepływ powietrza, który określa zdolność agregatów do malowania, wynosi: 1650 l/min (DED7413) i 700 l/min (DED7410). Regulacja kształtu strugi oraz ilości farby predysponuje te urządzenia do prac dekoracyjnych, sztukateryjnych, malowania stolarki okiennej, drzwi, parkanów, itp. Agregaty współpracują z dyszami, które różnią się średnicą ich otworów: 1, 1,5 i 1,8 mm. Farba podawana jest do pistoletu ze zbiornika o pojemności maksymalnie 1 litra, co wymusza konieczność stosowania przerw w pracy. Aby malowanie prawidłowo przebiegało, może być wymagane dodanie rozcieńczalnika potrzebnego do odpowiedniego rozrzedzenia farby w celu prawidłowego działania agregatu. Należy więc zawsze sprawdzić w informacjach podanych przez producenta, czy dana farba może być rozcieńczona i w jakiejproporcji.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu