Dociski kolankowe Bessey

Regulowane dociski kolankowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie montujemy elementy z metalu lub drewna. Mogą być wykorzystane na liniach przemysłowych, w stolarstwie, przy spawaniu i łączeniu konstrukcji stalowych czy też wytwarzaniu drzwi lub okien. Zaciski kolankowe Bessey wyróżnia szybkie i silne mocowanie przedmiotu oraz automatyczna regulacja zakresu rozwarcia.

 

 

 

Do wyboru mamy pionowy kolankowy zacisk Bessey (model STC-HH) do szybkiego i pewnego montażu obrabianych elementów o różnych wysokościach oraz poziomy (pchający – model STC-IHH) do mocowania przedmiotów o różnych długościach. Oba ściski są praktyczne i łatwe w obsłudze dzięki automatycznej regulacji

zakresu rozwarcia (tzw. dźwigni) i ręcznej regulacji siły docisku (maksymalnie do 2500 N). Dźwignia sprawia, że docisk kolankowy dopasowuje się automatycznie do wielkości obrabianego przedmiotu. Bezstopniowy zakres regulacji wynosi w przypadku docisków pionowych od 0 do 65 mm, a w poziomych – od 0 do 16 mm. Siła docisku zostaje prawie niezmieniona w całym zakresie pracy, dzięki czemu nie jest już wymagane czasochłonne ręczne ustawianie śruby dociskowej (nie wymaga regulacji oraz modyfikacji ustawień).

Drugie rozwiązanie zastosowane w konstrukcji zacisku pomaga precyzyjnie dopasować siłę nacisku za pomocą śruby nastawczej znajdującej się w złączu przegubowym. Siła docisku regulowana jest w zakresie do 2500 N w zależności od warunków stosowania. Dodatkowo duży ergonomiczny uchwyt z dwukomponentową rękojeścią zapewnia stabilne podparcie dla dłoni, a tym samym – pewne mocowanie.

Mocna i sztywna konstrukcja z wysokogatunkowej blachy gwarantuje wysoką żywotność docisku, a układ otworów w podstawie (rozstaw w milimetrach oraz calach) umożliwia mocowanie w każdych warunkach, np. na stole warsztatowym. Zaciski firmy Bessey znajdują szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle na liniach produkcyjnych, jak i w rzemiośle podczas prac spawalniczych oraz montażu elementów z metalu oraz drewna (więcej na www.agentools.pl).

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Obuwie robocze YATO PUNO SB

Kodeks pracy wyraźnie mówi, że pracodawca jest obowiązany dostarczyć pracownikowi nieodpłatnie środki ochrony indywidualnej zabezpieczające przed działaniem niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia czynników występujących w środowisku pracy.

Chyba jest mało takich profesji – szczególnie w produkcji – gdzie stopy pracowników nie byłyby narażone na przeróżne kontuzje. Żeby chronić tę część ciała, warto zawsze nosić właściwe obuwie robocze, które w dużym stopniu jest w stanie zabezpieczyć nas przed skutkami większości wypadków.


YATO PUNO SB to półbuty sięgające przed kostkę. Przeznaczone są więc do stosowania w miejscach, gdzie stopy pracowników nie są

narażone na ewentualne zwichnięcia lub skręcenia (np. warsztaty z w miarę płaską nawierzchnią). Najważniejszymi elementami butów YATO są stalowy podnosek i poliuretanowa podeszwa. Ten pierwszy chroni palce u stóp przed urazem i jest w stanie wytrzymać uderzenia (np. młotkiem) z energią 200 J i zgniecenia (np. paletą opuszczaną przez wózek widłowy) do 15 kN.

Z kolei te drugi element – podeszwa – zapewnia ochronę przed poślizgiem a w konsekwencji upadkiem. Jest to istotne podczas pracy w miejscach, gdzie panuje duża wilgoć. Charakteryzuje się także odpornością na działanie środków chemicznych np. olejów przez co obuwie świetnie nadaje się do używania w warsztatach samochodowych. I w końcu – podeszwa jest elektrostatyczna, czyli nie „elektryzuje” się i przez to nie powoduje iskrzenia. Jest więc bezpieczna przy pracy w środowiskach łatwopalnych (np. stacje paliw). Wszystkie te elementy sprawiają, że obuwie robocze YATO PUNO SB zapewnia ochronę kategorii SB zgodnie z normą EN20345.

Oprócz samych wartości ochronnych, obuwie musi być wygodne. Pracownik spędza w nich co najmniej 8 godzin dziennie i często pokonuje kilometry, wykonując swoją pracę. Czasy sztywnych jak stal butów obcierających pięty i uciskających palce, wykonanych z najgorszych materiałów, już dawno minęły. Teraźniejsze obuwie ochronne jest nie tylko wygodne, ale także estetyczne. Prezentowany model YATO PUNO SB ma chociażby cholewkę wykonana z miękkiej skóry licowej, która nie obciera okolic kostki, a wnętrze butów wyściełane jest miękkim materiałem. Z kolei miękka podeszwa z poliuretanu amortyzuje chodzenie po twardych i nierównych nawierzchniach, eliminując ból spodniej części stóp. Całości tego obrazu dopełnia „soczysta” czerwono-pomarańczowa kolorystyka, która może rozweselać często smutny i szary „krajobraz” warsztatów i placów budowy.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu