Wkrętaki BahcoFit

Pod znaną marką Bahco została wyprodukowana gama innowacyjnych wkrętaków o wspólnej nazwie BahcoFit. Ponieważ nowe wkrętaki są przeznaczone do różnorodnych zastosowań, do wszelkiego rodzaju prac i dla szerokiego grona profesjonalistów, towarzysząca ich promocji akcja marketingowa przebiega pod hasłem „Do wszystkiego, dla każdego”. Przyjrzymy się bliżej tej szerokiej ofercie profesjonalnych wkrętaków.

Marka Bahco należy do grupy SNA Europe. Jest to znaczący światowy producent narzędzi, którego fabryki znajdują się m.in. w Szwecji, Francji, Hiszpanii, Portugalii i Anglii. W katalogu wyrobów pod marką Bahco jest oferowane ponad 15 tys. pozycji. Omawiane wkrętaki są produkowane w

całości w Hiszpanii.

Wkrętaki BahcoFit charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem. W nowych, dwukomponentowych rękojeściach znajduje się 75% gumy, co umożliwia optymalny chwyt narzędzia, jego dopasowanie do dłoni montera oraz wysoki komfort pracy. Należy podkreślić, że w BahcoFit jest aż o 50% więcej gumy, niż w rękojeściach produkowanych do tej pory przez SNA Europe.

To zaledwie początek, jeśli chodzi o innowacyjność wkrętaków nowej serii. Czubek rękojeści został specjalnie wyprofilowany w celu zapobiegania urazom wewnętrznej części dłoni, którą dociskamy wkrętak w czasie pracy. Na rękojeści zostały wykonane pionowe rowki, dzięki którym minimalizuje się możliwość poślizgu narzędzia w dłoni. Jednocześnie pozwala to uzyskać maksymalny moment obrotowy. Miękki materiał rękojeści o żłobionej powierzchni i wysokim współczynniku tarcia umożliwia efektywną pracę nawet w sytuacji, gdy dłoń jest spocona lub zaolejona. Narzędzie jest wykonane bardzo estetycznie i utrzymane w tradycyjnej pomarańczowo-czarnej kolorystyce Bahco. Na ciemnym tle wyraźnie widać nazwę marki oraz trwały symbol końcówki grota wkrętaka. Dzięki temu wybór właściwego wkrętaka ze skrzynki narzędziowej jest łatwy. Na końcu rękojeści wykonano otwór, który umożliwia zawieszenie narzędzia na tablicy warsztatowej. Na wkrętakach do zadań precyzyjnych oznaczono optymalne położenie małego palca. Na rękojeści został również laserowo umieszczony rozmiar narzędzia. Podobne oznaczenie naniesione techniką laserową znajduje się również na klindze wkrętaka. Część metalowa została wykonana z wysokiej jakości stali narzędziowej. Zaś precyzyjnie obrobiony grot został poczerniony.

Wkrętaki BahcoFit można kupić pojedynczo lub w zestawach. Różnią się one od siebie kształtem grota, wielkością narzędzia i przeznaczeniem. Biorąc pod uwagę kształt grota, występują wkrętaki o końcówce płaskiej (dla wkrętów z rowkiem), a także przeznaczone do odkręcania łbów śrub lub wkrętów z nacięciem krzyżowym typu Philips (PH) lub Pozidriv (PZ). Inny rodzaj oferowanych wkrętaków to narzędzia z grotami typu Torx, Torx z otworem, oraz wkrętaki z kulistą końcówką imbusową. Kulista końcówka ułatwia wprowadzenie narzędzia do sześciokątnego gniazda wkrętu, a jednocześnie pozwala na pracę przy odchyleniu wkrętaka od osi o kąt do 30°. W zależności od wielkości wkrętu, a co za tym idzie od wielkości nacięcia gniazda na łbie wkrętu, poszczególne narzędzia mają odpowiednie wielkości grotów. Kolejne odmiany grotów są zakończone sześciokątnymi gniazdami do odkręcania nakrętek (w zakresie od 4 do 14). Są także końcówki typu Robertson o kształcie kwadratu. Tę szeroką ofertę wkrętaków uzupełniają dodatkowo przekłuwak, szydło oraz magnetyczny wkrętak do końcówek, a także elastyczny chwytak magnetyczny.

Części robocze tych narzędzi wykonano ze stopowej stali narzędziowej. Kształty wkrętaków o większych rozmiarach są kute matrycowo. Wszystkie części robocze przechodzą obróbkę cieplno-chemiczną poprawiającą ich właściwości mechaniczne. Metalowa powierzchnia jest pokryta powłoką antykorozyjną, natomiast groty wkrętaków są fosforyzowane i mają kolor czarny.

Wkrętaki przeznaczone dla elektryków są utrzymane w charakterystycznej kolorystyce czerwono-żółtej. Są także oznaczone symbolem bezpieczeństwa. Oznacza on, że narzędzia izolowane, przed dopuszczeniem do pracy pod napięciem do 1000 V dla prądu przemiennego lub do
1500 V dla prądu stałego, zostały dokładnie skontrolowane według ściśle określonej procedury bezpieczeństwa.


Zestawy wkrętaków BahcoFit oferowane są w estetycznych opakowaniach. Każde narzędzie ma w nich wyprofilowane gniazdo. Pudełka są dokładnie opisane, a specjalne okienko umożliwia obejrzenie i dotknięcie poszczególnych narzędzi. Najprostsze zestawy zawierają dwa wkrętaki (o grocie prostym i krzyżakowym). W większych zestawach pojawiają się wkrętaki o różnych kształtach grotów i rozmiarach. Można zakupić zestawy 4-, 5-, 6-, 7-, 8- lub 10-elementowe.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Klucze nasadowe (część V). Akcesoria do kluczy nasadowych: pokrętła

Same nasadki, bez całego szeregu dodatkowych elementów tworzących zestawy akcesoriów, byłyby narzędziami, których nie można byłoby wykorzystać w pełnym zakresie. Dopiero wraz z różnorodnymi pokrętłami, redukcjami i przegubami stanowią komplementarną całość.

Istotnym elementem współpracującym bezpośrednio z nasadką jest pokrętło. W zestawach można spotkać bardzo wiele różnych konstrukcji tego elementu. Najbardziej tradycyjne jest długie pokrętło w kształcie okrągłego pręta ze znajdującym się na nim przesuwanym zabierakiem. Pręt z obu końców jest tak ukształtowany, że zabierak jest zabezpieczony przed przypadkowym zsunięciem się. Ta konstrukcja pozwala operatorowi w sposób prosty, wręcz intuicyjny użyć właściwego momentu

dokręcającego (odkręcającego), przy wykorzystaniu odpowiedniej długości przesuwanego pręta. W razie potrzeby monter może również użyć siły dwóch rąk w czasie operacji dokręcania. Ten typ pokrętła jest często używany z różnej długości sztywnymi przedłużaczami. Niektórzy producenci oferują w swoich zestawach pokrętła z bardzo długim trzpieniem zakończonym przegubem. Długość takich teowych przegubowych pokręteł w zestawach 1/2” wynosi 500, a nawet 700 mm.

Inaczej wygląda rękojeść przegubowa. Jest często wykonywana zarówno w formie krótkiej, jak i długiej. Na jednym końcu rękojeści wykonany jest przegub krzyżakowy. Umożliwia on wychylenie rękojeści aż o kąt 180°. Dzięki temu można dokonać operacji dokręcania nawet w utrudnionych warunkach. Niekiedy przegub jest zaopatrzony w sprężynę, która pozwala zablokować go w pewnych położeniach. Bywają pokrętła z całą rękojeścią wykonaną z metalu (jest ona wówczas moletkowana), bywają również i takie, na których końcu zastosowane są ergonomiczne nakładki z tworzyw sztucznych lub gumy.

W najmniejszej grupie nasadek z zabierakiem 1/4” często oferowane są pokrętła z zabierakiem w kształcie przypominającym rękojeść wkrętaka. Takie pokrętła wykonywane są w różnych modyfikacjach: z trzpieniem sztywnym zakończonym zabierakiem, trzpieniem sztywnym zakończonym przegubem lub giętkim trzpieniem zakończonym zabierakiem. Dość popularnym pokrętłem jest również pokrętło w kształcie korby z rękojeścią metalową. Jego kształt umożliwia szybkie ręczne dokręcenie łączników gwintowych.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu