Trzy marki – jeden cel: najlepsze rozwiązania dla przemysłu i rzemiosła
HiKOKI, Carat i Metabo podczas Berlin Partner Conference wspólnie zaprezentowały najważniejsze produkty z oferty elektronarzędzi Grupy Koki Holdings.
Trzy marki pod jednym dachem
Podczas Berlin Partner Conference Grupa Koki Holdings po raz pierwszy pod jednym dachem zaprezentowała elektronarzędzia i akcesoria trzech swoich marek: Metabo, HiKOKI i Carat. W wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc dealerów z całej Europy, w tym 55 z Polski. – Każda z naszych marek ma kilkudziesięcioletnią historię opartą na wartościach i indywidualnych atutach, które są mocno zakorzenione w ich DNA – wyjaśnił Henning Jansen, CEO Metabo i COO Koki Holdings Europe, odpowiedzialny za
działania Grupy na terenie Europy i markę Metabo na całym świecie. – Dzięki temu z tych trzech światów możemy wybrać i połączyć to, co najlepsze. Spaja je równie jedna motywacja: ciągłe poszukiwanie rozwiązań ułatwiających pracę tym, którzy budują nasz świat. Wszyscy wspólnie dążymy do jak najlepszych wyników. Odzwierciedleniem tej idei jest motto naszej Berlin Partner Conference: #TOGETHER – ręka w rękę z handlem i rzemiosłem.
Znaczący wzrost sprzedaży produktów marki Metabo
Połączenie marek Metabo, HiKOKI i Carat jest dobrze odbierane przez profesjonalnych użytkowników z rzemiosła i przemysłu. Świadczą o tym twarde dane liczbowe. – Jednakże rosnące koszty energii, wysoka inflacja i obawy o recesję w gospodarce ciążą na obecnej sytuacji koniunkturalnej – wyjaśnił Henning Jansen. – W efekcie w pierwszym kwartale 2022 roku wzrost osłabł w porównaniu z poprzednimi kwartałami. Dlatego w obecnej sytuacji z powodu wielu niewiadomych bardzo trudno jest prognozować wyniki dla bieżącego roku finansowego. Spodziewamy się więc ogólnie słabszego wzrostu, jednak nie jesteśmy w tej chwili w stanie przewidzieć dokładnych wartości.
Dwa czołowe na świecie systemy akumulatorowe
Według Henninga Jansena w tym roku głównym czynnikiem wzrostu pozostanie nadal technologia akumulatorowa. Jak wiadomo, zarówno HiKOKI, jak i Metabo opracowały bezprzewodowe systemy zasilania, które należą do najlepszych na świecie. HiKOKI korzysta z systemu MultiVolt. Dzięki tej technologii akumulatory mogą zasilać zarówno urządzenia 18-woltowe przeznaczone do zastosowań wymagających mniejszej mocy, jak i 36-woltowe wykorzystywane do cięższych prac. – Ta elastyczność jest niezwykła. HiKOKI może się pochwalić długą tradycją producenta elektronarzędzi dla sektora budowlanego, gdzie wymagania dotyczące parametrów sprzętu są zazwyczaj szczególnie wysokie. Dlatego technologia MultiVolt w przypadku marki HiKOKI jest bardzo sensowna – wyjaśnił Henning Jansen.
CAS w pierwszej trójce najważniejszych na świecie systemów akumulatorowych
W segmencie elektronarzędzi akumulatorowych Metabo stawia na Cordless System Alliance (skr. CAS). Ten pierwszy na świecie sojusz między producentami elektronarzędzi został w 2018 roku zainicjowany przez Metabo. CAS zrzesza obecnie ponad 30 producentów oferujących łącznie ponad 300 urządzeń, z których wszystkie mogą być zasilane wymiennie akumulatorami należącymi do jednego systemu. – CAS to system o najszerszej ofercie produktowej na rynku. Program Metabo obejmuje wszystkie powszechnie stosowane typy urządzeń oraz dodatkowo rozwiązania specjalne dla naszych głównych grup docelowych, takich jak branża metalowa, budowlana i renowacyjna. Wielu z partnerów CAS oferuje dla swoich grup docelowych specjalistyczne maszyny, które poszczególnym branżom zapewniają dużą produktywność i jakość pracy. Dzięki temu CAS jest numerem 1. w kategorii korzyści dla klienta. Do końca roku sojusz obejmie 35 partnerów, a spodziewamy się, że do końca 2023 roku liczba ta wzrośnie do 50. Naszym jasnym celem jest, aby dzięki CAS znaleźć się w pierwszej trójce systemów akumulatorowych na świecie – zapowiedział Henning Jansen.
Ogrom innowacji za sprawą 200 nowych urządzeń
Nie tylko w przypadku CAS można się spodziewać dalszego wzrostu. Również trzy marki należące do Koki Holdings stworzyły warunki do dalszego rozwoju dzięki niespotykanej w branży ofensywie innowacyjnej. – W Grupie
Koki tylko w 2022 roku wprowadzimy na rynek 200 nowych urządzeń, z których większość można już zobaczyć tutaj w Berlinie – powiedział dr Andreas Siemer, Vice President Product Management w Koki Holdings. Andreas Siemer posłużył się kilkoma przykładami, aby pokazać, że HiKOKI i Metabo nie tylko dodały pojedyncze produkty, ale także odświeżyły i rozszerzyły całe ich gamy. Ich przykładem są grupy takich maszyn, jak gwoździarki i młoty HiKOKI oraz szlifierki kątowe oraz młoty Metabo, a także rozszerzony asortyment pilarek do cięcia kątowego i ukośnego.Wielka różnorodność produktów i rozwiązań systemowych
Nadine Lillich, Vice President Marketing & Communication w Koki Holdings, określiła, jak trzy marki prezentują się na rynku: – Metabo, Carat i HiKOKI to barwny, niepowtarzalny świat marek o ogromnej różnorodności rozwiązań produktowych i systemowych. Jak określiła Nadine Lillich, HiKOKI ze swoją ponad 70-letnią historią skupia się przede wszystkim na japońskim rzemiośle słynącym z dokładności i na dążeniu do perfekcji w każdym szczególe. Znajduje to również odzwierciedlenie w haśle „Driven by Technology”. W Carat liczy się przede wszystkim materiał, jakim jest diament – podstawa precyzyjnej obróbki najtwardszych surowców. Z kolei Metabo, szczycące się prawie 100-letnią historią, jest synonimem sztuki inżynieryjnej rodem ze Szwabii oraz ogromnej pasji wszystkich pracowników firmy. – Można to podsumować jednym zdaniem: Made by Metabo oznacza Made by Heart – stwierdziła Nadine Lillich.
Prezentacje produktów i innowacji
Berlin Partner Conference miała dwa główne panele: teoretyczny i praktyczny. Podczas pierwszego z nich na stacjach tematycznych zaprezentowano nowości produktowe marek Metabo, Carat i HiKOKI oraz zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania. Dealerzy z Europy zapoznali się m.in. z narzędziami diamentowymi Carat, akumulatorowymi elektronarzędziami HiKOKi przeznaczonymi dla branży budowlanej i instalacyjnej (młotami udarowymi, młotowiertarkami, gwoździarkami, giętarko-przecinarkami do prętów zbrojeniowych, mieszarkami, zagłębiarką, pilarką do elementów metalowych, kluczami udarowymi, szlifierkami kątowymi itd.), jak też z szeroką ofertą elektronarzędzi bezprzewodowych Metabo (szlifierkami kątowymi, frezarkami krawędziowymi i do spoin, kluczami udarowymi, 3-biegowymi wiertarko-wkrętarkami, nitownicami, wkrętarkami do suchej zabudowy, pilarkami szablastymi, smarownicami, sprzętem ogrodowym, ukośnicami itd.). Ważnymi tematami panelu teoretycznego były systemy zasilania akumulatorowego: CAS oraz MultiVolt. Pokazano ich możliwości i bardzo szeroki zakres zastosowań. W przypadku CAS szczegółowo omówiono wiele jego istotnych aplikacji na przykładzie nie tylko sprzętu produkowanego przez Metabo, ale także innych członków systemu, m.in. Maffela, Gesipy, ROKAMAT itd.
Z kolei podczas panelu praktycznego każdy z uczestników konferencji na specjalnie przygotowanych stanowiskach testowych mógł samemu sprawdzić, jak pracuje zaprezentowany sprzęt i zastosowane w nim innowacje. W trakcie tej części spotkania z markami Metabo, HiKOKI i Carat rozegrano także konkursy sprawnościowe. Konferencję zakończył uroczysty bankiet, na którym uhonorowano nagrodami zwycięzców konkursów i podsumowano jej wyniki.
Reasumując, podczas Berlin Partner Conference Grupa Koki Holdings zaprezentowała się jako atrakcyjny partner dla europejskich dystrybutorów elektronarzędzi i sprzętu przeznaczonego dla budownictwa oraz przemysłu. Pokazała, że ma bardzo szeroką ofertę produktową i jest jednym z czołowych graczy na globalnym rynku elektronarzędzi oraz liderem technologii akumulatorowych kreującym nowe trendy produktowe.