WIDEOTEST WIERTEŁ DO METALU EGA HSS-CO

Wiertl_EGA_HSS-CO-800

Spiralne wiertła do metalu EGA HSS-CO wytworzono ze stali szybkotnącej HSS o podwyższonej wydajności skrawania z 5% dodatkiem kobaltu, który zwiększa ich twardość oraz odporność na tępienie i wysoką temperaturę. Testowane narzędzia wykonano według normy DIN 338. Mają one ścin modyfikowany geometrycznie według normy DIN 1412 C (tzw. szlif 2-ścinowy).      

WIDEOTEST TARCZY DIAMENTOWEJ DRAUMET X-TYPE

Draumet_X-type-5v

Tarcze diamentowe Draumet X-type przeznaczono do obróbki twardych materiałów: glazury, ceramiki, gresu, spieczonych kafli, porcelany oraz marmuru. Narzędzia mają wzmocniony i wyciszony korpus typu sandwich. Dzięki temu można było zastosować w nich bardzo wąski segment tnący (1,2 mm dla tarcz 115 i 125 mm oraz 1,8 mm dla 230-milmetrowych).    

WIDEOTEST TARCZ KORUNDOWYCH DO CIĘCIA I SZLIFOWANIA MARKI JUFISTO

Jufisto_tarcz_korund-600

Na testy do redakcyjnego warsztatu trafiły ściernice korundowe do cięcia stali Jufisto JU-TMF-1120, JU-TMF-1210, JU-TIF-1210 i do jej szlifowania JU-TGD-1260. Dostępne są one w średnicach od 115 do 400 mm i przeznaczone do stosowania ze szlifierkami kątowymi napędzanymi elektrycznie lub sprzężonym powietrzem (115-230 mm) oraz z przecinarkami (300-400 mm).  

WIDEOTEST 2-OSTRZOWYCH WIERTEŁ SDS-PLUS STALCO PERFECT V3

Stalco_Perfect_wiertl_SDS-plus-8000

W konstrukcji głowic 2-ostrzowych wierteł SDS-plus Stalco Perfect V3 wykorzystano proste rozwiązanie, które zwiększa siłę kruszenia tych narzędzi. Są nim dwa agresywnie wyprofilowane ostrza węglikowe. Każde z nich ma zaostrzony wierzchołek kruszący znajdujący się przy krawędziach wierteł. Jest też ostro wyprofilowany i wzmocniony szpic centrujący.      

WIDEOTEST BRZESZCZOTÓW SEGMENTOWYCH YATO YT-34680

YATO_YT-34680-4878780

Ze względu na swoją okrągłość brzeszczoty segmentowe YATO YT-34680 przeznaczone są do wykonywania cięć prostych za pomocą oscylacyjnych elektronarzędzi wielofunkcyjnych, jak też do docinania (skracania) niewielkich elementów oraz do niektórych rodzajów cięcia wgłębnego, np. wycinania kołków czy gwoździ łączących płyty meblowe lub drewniane.    

WIDEOTEST WIERTEŁ UDAROWYCH JUFISTO STANDARD, PRODRILL I GRANIT

Jufisto_wiertl_udar-8v000

Wiertła udarowe Jufisto Standard, Prodrill i Granit zostały wykonane według normy DIN ISO 5468. Mają 2-zwojne spirale o profilu dostosowanym do ich przeznaczenia materiałowego i operacyjnego. Wiertła Standard i Beton przeznaczono do udarowego wiercenia w niezbyt twardym betonie, murze, cegłach, zaś Granit – do twardego betonu i granitu. Wiertła Standard są klasy popularnej, zaś Prodrill […]