Wykrywacz przewodów i profili Bosch GMS 120

Sprawdzony i dobrze znany większości użytkowników wykrywacz Bosch DMF 10 Zoom zostaje zastąpiony znacznie nowocześniejszym i jeszcze skuteczniejszym lokalizatorem Bosch GMS 120. Jako jedni z pierwszych mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska temu urządzeniu.

 

Bosch GMS 120 to podręczny wykrywacz do lokalizowania w ścianach (pod tynkiem, glazurą, terakotą, boazerią) elementów trzech głównych typów obiektów – wykonanych z metali (ferromagnetyków i metali nieżelaznych – np. miedź, maksymalna głębokość wykrywania 12 cm), profili z drewna i aluminium (ok. 4 cm) oraz przewodów elektrycznych pod napięciem prądu o częstotliwości

50/60 Hz (5 cm). Elektrycy, montażyści i inni fachowcy budowlani łatwo, szybko i z dużą precyzją określą położenie i przebieg większości instalacji podtynkowych.

Wykrywacz Bosch GMS 120 został wyposażony w bardzo skuteczny i precyzyjny sensor, który współpracuje z oprogramowaniem interpretującym wyniki pomiarów. Warto tutaj podkreślić, że prezentowane urządzenie nie wymaga przed rozpoczęciem pracy przeprowadzenia ręcznej kalibracji. Dzięki temu wyszukiwanie środków profili (drewnianych i aluminiowych) jest bardzo wygodne i dokładne. Użytkownik nie musi już po każdym „przejeździe” urządzeniem nad profilem wykonywać ręcznej kalibracji. Specjalny sensor umieszczony z tyłu obudowy rozpoznaje, że detektor jest przyłożony do ściany i automatycznie dopasowuje czułość narzędzia. Dzięki temu lokalizowanie krawędzi i środka obiektu odbywa się dużo szybciej, znacznie dokładniej i praktycznie bez ryzyka popełnienia błędu przez użytkownika.

Informacje o wykryciu obiektu pojawiają na panelu sterowania wykrywacza aż w trzech postaciach. Pierwsze to komunikaty dźwiękowe – sygnał przerywany uruchamia się w momencie zbliżania się do obiektu i przechodzi w ciągły, gdy sensor wykrywacza znajduje się dokładnie nad obiektem. Drugi rodzaj informacji pochodzi ze specjalnego pierścienia sygnalizacyjnego LED. Świeci on trzema kolorami – zielonym (brak obiektów), pomarańczowym (blisko obiektu) i czerwonym (nad obiektem). Trzeci typ komunikatów pojawia się na dużym, podświetlanym ekranie LCD. Znajdziemy na nim, oprócz ikon symbolizujących materiał, z jakiego wykonany jest zlokalizowany przedmiot, także dwie skale: bezwzględną i względną. Ta druga aktywuje się automatycznie po zarejestrowaniu przez wykrywacz najsilniejszego sygnału i służy do bardzo precyzyjnego określania położenia obiektu. Jeśli urządzenie pracuje w trybie profile lub metale, na ekranie pojawia się także komunikat o położeniu środka szukanego znalezionego obiektu.

Obsługa wykrywacza Bosch GMS 120 jest dziecinnie łatwa. Użytkownik za pomocą 6 klawiszy włącza urządzenie, wybiera jeden z trzech dostępnych trybów pracy, włącza/wyłącza sygnały dźwiękowe, aktywuje podświetlenie ekranu.

Największymi zaletami wykrywacza Bosch GMS 120 jest praktycznie bezobsługowe lokalizowanie profili dzięki zastosowaniu funkcji automatycznej kalibracji. Świetnie sprawdza się także dynamiczna zmiana skali, która podnosi precyzję lokalizowania. Instrument ten dzięki tym dwóm użytecznym właściwościom jest świetną propozycją dla specjalistów zajmujących się szeroko pojętymi pracami remontowymi. Szczególnie w starych budynkach wiercenie, kucie i prace montażowe mogą być szczególnie niebezpieczne. Aby uniknąć zagrożenia życia i zdrowia, warto wyposażyć się w niedrogi i niezawodny lokalizator Bosch GMS 120.

 

 

Dane techniczne wykrywacza przewodów i profili Bosch GMS 120

Wykrywane materiały

ferromagnetyki, metale nieżelazne, drewno, przewody pod napięciem

Maksymalna głębokość wykrywania profile drewniane/ferromagnetyki/metale nieżelazne/przewody pod napięciem

38/120/80/50 mm

Podświetlany ekran

+

Waga

0,27 kg

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar

wpDiscuz