TEST AKUMULATOROWEJ WKRĘTARKI UDAROWEJ POWER UP 78960

Akumulatorowa wkrętarka udarowa Power Up 78960 miała premierę pod koniec ubiegłego roku. W redakcyjnym warsztacie sprawdziliśmy, jakie prace możemy nią wykonać szybko i sprawnie.

PowerUp_78960-2

Power Up 78960 to wkrętarka udarowa przeznaczona dla majsterkowiczów. Wyposażono ją w 2-polowy silnik prądu stałego, który generuje od 0 do 2300 obr./min i podczas udarowego wkręcania wytwarza maksymalny moment obrotowy o wartości 90 Nm. W testowanym urządzeniu zastosowano kowadełkowy mechanizm udarowy, który włącza się w momencie zwiększonego zapotrzebowania na wyższy moment obrotowy, czyli, mówiąc prościej,

gdy podczas wkręcania wkrętarka natrafi opór. Dzięki temu aplikuje ona udary tak, aby proces wkręcania przebiegał szybko i sprawnie. Parametry pracy wkrętarki – obroty, częstotliwość udarów oraz wartość momentu obrotowego – reguluje się za pomocą włącznika spustowego.

Power Up 78960 czerpie energię z nowoczesnego akumulatora litowo-jonowego o napięciu 12 V i pojemności 2 Ah. Montuje się go w rękojeści urządzenia. Wkrętarka wyposażona jest też w diodowy wskaźnik stanu baterii, który pozwala dokładnie zaplanować moment jej ładowania. Służy do tego kompaktowa ładowarka. Akumulator podłącza się do niej za pomocą kabelka ze złączem gniazdowym. Rozwiązanie to zaczerpnięte jest wprost z telefonów komórkowych i bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie mamy bowiem dużej ładowarki, która w domowej szafce niepotrzebnie zajęłaby sporo miejsca: wkrętarka wraz z ładowarką zmieści się w małej kieszeni spodni i niewielkiej szufladzie. Narzędzie więc łatwo przenosić i przechowywać.

PowerUp_78960-3

Power Up 78960 wyposażono w 6-kątny gniazdowy uchwyt narzędziowy 1/4”. Osprzęt montuje się przez wciśnięcie go w gniazdo, a demontaż wymaga jedynie odciągnięcia tulei blokującej. Miejsce pracy wkrętarki oświetla dioda LED. Za pewny chwyt i wygodne operowanie odpowiadają antypoślizgowe okładziny, znajdujące się na elementach chwytnych urządzenia. Testowana wkrętarka Power Up objęta jest 2-letnią gwarancją.
Podczas redakcyjnych testów najpierw zamontowaliśmy wkręt samowiercący 6 x 30 mm w płaskowniku stalowym o grubości 5 mm. Zadanie to zajęło nam 23,85 s. Następnie w belce sosnowej zamocowaliśmy wkręt 6 x 140 mm. Operacja trwała 6,91 s. Jak widać, Power Up 78960 bardzo sprawnie radzi sobie z montażem dość sporych wkrętów. Oznacza to, że narzędzie będzie pomocne w pracach, w których wymagany jest dość duży moment obrotowy.

PowerUp_78960-1

Reasumując, wkrętarka udarowa Power Up 78960 podczas redakcyjnych testów pokazała, że jak na kieszonkowe urządzenie dysponuje dużym zapasem mocy, co pozwala wykonywać nią wymagające energetycznie zadania.

pins

Dane techniczne akumulatorowej wkrętarki udarowej Power Up 78960

Maks. moment obrotowy90 Nm
Prędkość obrotowa bez obciążenia0-2300 min-1
Uchwyt6-kątny 1/4”
Typ akumulatora/napięcie/pojemnośćLi-Ion/12 V/2 Ah
Waga0,8 kg

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments