Szczypce KNIPEX do obejm z uchem

Obejmy z uszami stosuje się w wielu dziedzinach gospodarki do łączenia przewodów paliwowych, gazowych, sprężonego powietrza, układów chłodzenia silników itp. Ich mocowanie musi być pewne i łatwe dla montażystów oraz serwisantów, aby nie dochodziło do rozszczelnienia instalacji czy układów maszyn. Dlatego Knipex zaoferował specjalne szczypce do obejm z uchem oznaczone jako 10 98 1220 i 10 99 1220.
Szwajcarska firma Oetiker, która jest wynalazcą i producentem obejm z uszami służących do łączenia różnego rodzaju przewodów, bardzo wiele uwagi w swoich materiałach informacyjnych poświęca prawidłowemu zamocowaniu tych elementów. Jej zdaniem użycie odpowiedniego narzędzia jest

tego podstawowym warunkiem. Dlatego niemiecka firma Knipex opracowała dwa modele specjalistycznych szczypiec przeznaczonych do mocowania takich obejm. Mają one uniwersalne zastosowanie, co oznacza, że można zaciskać nimi uszy obejm używanych przy osłonach gumowych przegubów, przewodach układu chłodzącego i paliwowego, w systemach sprężonego powietrza oraz kompresorach itp.
 
Konstrukcja prezentowanych szczypiec Knipex oparta jest na budowie klasycznych obcęgów. Gdy się jednak dokładnie przyjrzymy tym narzędziom, zauważymy, że mają one znacznie smuklejszą główkę, aby można było pracować nimi w trudno dostępnych miejscach. Szczęki tych narzędzi skonstruowano tak, aby nie powodowały uszkodzeń uszu obejm. Szczypce 10 98 1220 mają wyłącznie szczęki czołowe, zaś 10 99 1220 – czołowe i boczne powierzchnie zgniatające.



Szczypce KNIPEX do obejm z uchem wykonano ze specjalnej stali narzędziowej, kutej i hartowanej olejowo. Mają one wykończenie fosforanowane (czarne), a ich rękojeści są powlekane tworzywem sztucznym. Szczypce do obejm z uszami, podobnie jak wszystkie narzędzia produkcji Knipex, odznaczają się wysoką jakością wykonania i trwałością.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBCINAKI DO RUR HÖGERT TECHNIK

Gdy wykonujemy instalację centralnego ogrzewania, każda rura miedziana lub aluminiowa musi być obcięta dokładnie pod kątem prostym, a przy tym nie mogą pozostać żadne zadry ani ostre krawędzie. To trudne dla narzędzi zadanie z powodzeniem wykonamy specjalistycznymi obcinakami do rur Högert Technik HT1P612 i HT1P613.

Obcinaki, jak sama nazwa wskazuje, służą do szybkiego, wygodnego i bezzadziorowego cięcia rur. Narzędzia te charakteryzują się kilkoma istotnymi właściwościami, które dają im przewagę nad tradycyjnym brzeszczotem: nóż obcinaka łagodnie ingeruje w obrabiany materiał i

nie wytwarza bardzo ostrych krawędzi, zadr czy wiórów; cięcie obcinakiem nie zmienia właściwości przestrzennych rury (wewnętrznego światła), co ma duże znaczenie przy łączeniu elementów instalacji za pomocą kolanek czy muf (odnosi się to głównie do rur wykonanych z miękkich i plastycznych materiałów: miedzi czy aluminium), które pod wpływem niekontrolowanego nacisku brzeszczotu czy przecinaka mogą ulec odkształceniu i uniemożliwić prawidłowe połączenie z innymi elementami instalacji; obcinaki ze względu na gabaryty oraz sposób pracy mogą być używane w ograniczonej przestrzeni roboczej; są też idealnym narzędziem do obróbki łamliwych ścianek plastikowych rur kanalizacyjnych. W swojej ofercie marka Högert Technik posiada dwa modele obcinaków do rur: HT1P612 i HT1P613. Mają one klasyczną konstrukcję z u-kształtnym korpusem i ramieniem służącym do ich obracania podczas cięcia. Wyposażono je w wymienny obrotowy nóż krążkowy ze stali szybkotnącej. Zamontowany jest on na ruchomym bolcu z gwintem, który służy do regulacji jego docisku do powierzchni rury oraz rozstawu narzędzia. Pozycję noża ustawia się płynnie, obracając śrubę regulacyjną pokrętłem znajdującym się w końcu ramienia obcinaków. Na przeciwległym końcu ich korpusu są dwie obrotowe rolki dociskowe. Omawiane obcinaki przeznaczone są do obróbki rur z miękkich metali (aluminium, miedź) o średnicach 6–35 mm (model HT1P612) i 6–42 mm (HT1P613).

Prezentowane narzędzia wyposażone są też w wysuwany nóż do gratowania. Ich obsługa sprowadza się do włożenia rury pomiędzy nóż i rolki, dociśnięcia go za pomocą śruby regulacyjnej i wykonania kilku obrotów wokół obrabianego materiału. Czynność ta trwa zaledwie kilka sekund. Następnie nożem, o ile to konieczne, usuwamy grat po cięciu. Nieocenionym walorem obcinaków Högert Technik, oprócz wygody i łatwości pracy, są ich niewielkie rozmiary. Mieszczą się z w kieszeni spodni i są do tego lekkie, gdyż ich korpus wykonano z aluminium.

pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu