System Ratio z ABRABORO

ABRABORO to węgierski dystrybutor wielu markowych narzędzi i akcesoriów, podbijający kolejne rynki europejskie. W Polsce markę reprezentuje spółka Lange Łukaszuk. Dystrybucja obejmuje m.in. uniwersalne szczotki techniczne, charakteryzujące się doskonałą relacją jakości i ceny, ściernice na trzpieniu, piły, frezy do drewna oraz przede wszystkim wszelkiego rodzaju wiertła.

 

 

Program wierteł marki Abraboro można podzielić na cztery kategorie: wiertła do drewna, metalu, betonu i kamienia, w tym udarowe w systemach SDS-Plus i SDS-Max. Oprócz wierteł oferta obejmuje również różnego rodzaju akcesoria towarzyszące, m.in. uchwyty, adaptery, przedłużki, czy pogłębiacze.

Jednym z najciekawszych „wynalazków” w ofercie Abraboro jest

system wierteł skręcanych, znany pod nazwą „System Ratio”. Pozwala on na łączenie ze sobą poszczególnych elementów w zależności od potrzeb: głowicę wiertarską Star Cutter, koronkę wiertarską Ratio Quick, wiertło udarowe Y-Cutter Ergo i wiertło do zbrojeń Rebar Cutter, jak również nawiertak, spiralę transportową, przedłużacz i adaptery.

Zależnie od średnicy i pożądanej głębokości wierconego otworu. Można dzięki stabilnemu połączeniu gwintowemu poszczególnych elementów złożyć perfekcyjne narzędzie. Precyzyjnie wykonany specjalny gwint typu Ratio zespala w bezpieczny sposób poszczególne elementy narzędzia w jedną całość i umożliwia zarazem łatwy i szybki demontaż. Dzięki systemowi Ratio osiągnięto w praktyce niezwykłe długości narzędzia, rzędu 1480 mm, zaś rozpiętość średnicy wierconego otworu wynosi od 12 do 150 mm. System ten sprawdza się doskonale podczas wiercenia w betonie i kamieniu. Stąd duże zainteresowanie nim ze strony branż instalacyjnych, w tym szczególnie ze strony profesjonalnych elektroinstalatorów.

System Ratio obejmuje m.in ciekawy podsystem wierteł do zbrojeń, oferowanych pod nazwą Rebar Cutter. Zakres oferowanych średnic wiercenia wynosi 12-30 mm. Wiertła Rebar Cutter bardzo szybko wiercą udarowo przez zbrojenie o grubości do 10 mm. Każdy z dostępnych wymiarów nakręca się na adapter SDS-plus lub SDS-max (łączenie w ramach systemu Ratio), co pozwala użyć go z młotowiertarkami. Metoda postępowania z tymi wiertłami wygląda następująco: gdy natrafiliśmy na zbrojenie wiertłem SDS-plus, zmieniamy je na odpowiedniego rozmiaru wiertło Rebar Cutter, którym przewiercamy się przez zbrojenie (praca w trybie udarowym), po czym dalej pracujemy w betonie wiertłem SDS-plus.

Charakterystyczne dla tych wierteł jest to, że wiercenie poprzez zbrojenie odbywa się w trybie udarowym. Jeśli do wiercenia w betonie używamy młotowiertarki z włączonym udarem, oznacza to brak konieczności jakiegokolwiek przełączania maszyny na inny tryb pracy. Podsystem Rebar Cutter i generalnie cały system RATIO dają duże oszczędności cennego czasu czasu pracy.

 

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar

wpDiscuz