ITM Polska 2014

Targi ITM Polska są wydarzeniem o skali międzynarodowej. Potwierdziły to liczne wystąpienia międzynarodowe, a także udział kilkuset wystawców z Polski i z zagranicy.

W tym roku na ITM Polska swoją ofertę zaprezentowali wystawcy z takich krajów, jak: Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Niemcy, Polska, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy. Wystąpienia narodowe (prawie 200 firm) miały Szwajcaria, land Badenii Wirtembergii, Tajwan, Chiny, a także Indie, z których w ramach India Show do Poznania przyjechała 100-osobowa delegacja, w której skład wchodzili czołowi indyjscy producenci

i decydenci polityczni. Po raz drugi na targach miało miejsce wystąpienie Grupy Polskie Centrum Narzędziowe, która skupia polskich producentów oraz importerów narzędzi. Tak jak co roku, imprezę podzielono na ekspozycje Mach-Tool, Metalforum, Surfex, Welding, Hape, Nauka dla Gospodarki. Forum Odlewnicze FOCAST odbywało się po raz pierwszy.

Na stoisku PFERD zastaliśmy Grzegorza Koczura, prezesa tej firmy (pierwszy od lewej)

 

Targi ITM Polska to dobra okazja, by zapoznać się z nowościami rynkowymi z zakresu produktów, usług i technologii przeznaczonych dla różnych gałęzi przemysłu. Swoje tegoroczne nowości na stoiskach w Poznaniu zaprezentowali m.in. Abplanalp, Boschert, GF Machining Solutions, LVD, Polteknik, Prima Power, Stigal, Trumpf, PFERD. W pawilonach można było zobaczyć najnowsze modele robotów przemysłowych, pras krawędziowych, wycinarek plazmowych, laserowych i wodnych, centrów obróbczych, tokarskich, elektroerozyjnych, optycznych systemów pomiarowych, głowic spawalniczych, nitownic pneumatycznych i stacjonarnych, wyciągarek łańcuchowych, gratowartek, czy ukosowarek. Nie zabrakło również najnowszych programów do zarządzania produkcją i gospodarką narzędziową czy nowych systemów do manualnego programowania obrabiarek CNC.

 

W tym roku już po raz dwunasty odbyło się Forum Inżynierskie, którego tematem przewodnim są „Innowacje w budowie mostów”. W ramach Forum na 3 czerwca zaplanowano cztery ciekawe panele: „Wsparcie innowacji w nowej perspektywie finansowej 2014-2020”, „Oferta nauki w zakresie innowacji w budownictwie mostowym”, „Zastosowane innowacje w budowie mostów oraz Inżynier budownictwa innowatorem”. Forum organizowane jest przez MTP oraz FSNT NOT. Drugiego dnia rozpoczęło się kilka kolejnych wydarzeń. M.in. seminarium Stowarzyszenia Stal Nierdzewna pt. „Stale nierdzewne w branży motoryzacyjnej i transporcie”. Tu można było dowiedzieć się o nowoczesnych rozwiązaniach dla transportu kolejowego oraz drogowego czy zastosowaniach i możliwościach stali nierdzewnych w branży samochodowej.

Od lewej: Dariusz Wilkos i Włodzimierz Brykman

 

Tego samego dnia odbyło się także seminarium „Azotowanie stali konstrukcyjnych i narzędziowych” organizowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjniej z Warszawy. Podczas seminarium można było zapoznać się z nowoczesnymi technologiami azotowania i przedyskutować problemy techniczne w procesach produkcyjnych i usługowych oraz wymienić doświadczenia z praktykami z przemysłu.

Mocna ekipa Pol-Weltu

 

4 czerwca odbyły się także warsztaty w ramach przestrzeni specjalnej „Poligon umiejętności”. Praktycy omawiali na nowe metody oczyszczania powierzchni, badania powłok czy nakładania różnych rodzajów farb.
Reasumując, ITM pokazały pewne ożywienie w przemyśle i ich przebieg zapowiada koniunkturę rynkową.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments