EMO Hannover 2011

Targi EMO, międzynarodowa impreza z zakresu obróbki metalu, odbędą się w roku 2011 w Niemczech. W dniach 19-24 września producenci z całego świata zaprezentują w Hanowerze nowe technologie pod hasłem „Obrabiarki i nie tylko”. Będzie to najważniejsze spotkanie specjalistów z branży i dostawców rozwiązań z managerami i osobami odpowiedzialnymi za zakupy z sektorów rynku będących głównymi odbiorcami obrabiarek.

 

 

Targi EMO Hannover wyróżnia duży odsetek wystawców i zwiedzających z zagranicy, bogata oferta prezentowanych rozwiązań, liczba premierowych innowacji, ogromne zainteresowanie imprezą wśród osób decyzyjnych oraz jakość wystawców-liderów rynku.

Christoph Miller, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za organizację targów EMO w Związku Niemieckich Fabryk Obrabiarek (Verein Deutscher Werkzeugmaschinen-fabriken) stwierdził: – To ważne forum branżowe sektora obróbki metalu da impuls do nowych inwestycji i potwierdzi ożywienie na rynku. Będzie to też doskonała okazja do pokazania, że kryzys z lat 2009-10 definitywnie się już zakończył.

Żadne inne targi tej branży odbywające się w Europie, Ameryce czy Azji nie cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem wśród międzynarodowej publiczności i nie przyciągają tylu zagranicznych wystawców, co EMO Hannover. Na poprzednią edycję imprezy w roku 2007 aż co trzeci z 166.500 gości przyjechał spoza Niemiec. Wśród wystawców znalazły się firmy ze wszystkich krajów, w których produkowane są obrabiarki. Swe stoiska miało 2100 przedsiębiorstw z 42 państw; ponad 60% z nich stanowiły podmioty zagraniczne.

Na EMO prezentowane są innowacje z zakresu technik produkcyjnych stosowanych w całym łańcuchu wytwórczym: od obrabiarek poprzez systemy do kompleksowych linii produkcyjnych. W centrum uwagi znajdą się maszyny do obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej, systemy produkcyjne, narzędzia precyzyjne, techniki pomiarowe, zautomatyzowany przepływ materiałów, technologie CAx, technologie napędów i sterowania oraz osprzęt.

Tematyka targów została dobrana tak, by była interesująca dla przedstawicieli branży z całego świata. – Dzięki wizycie na jednej imprezie targowej zdobędą oni orientację w aktualnej ofercie rynkowej – stwierdziłł Christoph Miller. – Spotkają też międzynarodowej rangi liderów branży i będą mogli samodzielnie porównać oferowane przez nich renomowane produkty oraz technologie.

Na poprzedniej edycji EMO Hannover stoiska i prezentacje wystawców zajęły powierzchnię ponad 180.000 m kw. netto (czyli około 291.900 m kw. brutto). Organizatorzy zadbają o to, by na EMO 2011 znalazły się wyłącznie obszary interesujące dla odbiorców i były pokazane kompetencje producentów obrabiarek. Jasny podział na obszary tematyczne według typów i grup maszyn ułatwi orientację i pozwoli zwiedzającym w prosty sposób dotrzeć dokładnie do tych rozwiązań, które ich interesują.

Od swojej inauguracji w 1975 roku EMO Hannover jest najważniejszym forum innowacji z zakresu technik produkcyjnych. Od tamtych czasów konkurencja na rynku znacząco zwiększyła się, a cykl tworzenia nowych rozwiązań bardzo skrócił, jednak EMO Hannover nadal jest platformą prezentacji najnowszych technologii przez producentów. To tu po raz pierwszy pokazywane są światowe premiery produktowe i wyznaczane trendy na nadchodzące lata. Optymalizacja i integracja poszczególnych procesów, takich jak: wiercenie, cięcie, frezowanie, szlifowanie, zazębianie czy kształtowanie blach, oraz nowe technologie służące usprawnieniu łańcucha produkcyjnego to centralne tematy targów. W Hanowerze pokazywane są zarówno całościowe koncepcje, jak i projekty przygotowane dla różnych firm mających specyficzne potrzeby oraz wymagania.

W jakim kierunku zmierza rozwój innowacji w sektorze obróbki blach? Nowe technologie służą budowie kompaktowych maszyn o mniejszych gabarytach, zmniejszaniu kosztów rozwoju nowych produktów, wspomaganiu procesów produkcyjnych przez inteligentne oprogramowanie itd. Przewagę konkurencyjną zdobywają obecnie ci producenci, którzy do sprzedawanych obrabiarek oferują wartość dodaną w postaci usług, np. projektowanie i optymalizację procesów czy szkolenia. – Dlatego motto EMO Hannover 2011 brzmi: „Obrabiarki i nie tylko” – wyjaśnił Christoph Miller. – Wystawcy z pewnością zaskoczą nas bogactwem oferty usług i nowych technologii, które zaprezentują na targach EMO Hannover.

Targi EMO wyróżnia duży odsetek specjalistów

z branży wśród zwiedzających i wystawców. Jako wiodące światowe targi z zakresu obróbki metalu impreza ta adresowana jest do przedstawicieli wielu różnych gałęzi przemysłu. Do Hanoweru przyjeżdżają osoby ze wszystkich branż wykorzystujących obrabiarki: samochodowej, lotniczej i lotów kosmicznych, elektrotechnicznej, budowy maszyn i urządzeń, urządzeń precyzyjnych i optyki, obróbki metalu i techniki medycznej. Gośćmi targów są głównie osoby decyzyjne, które planują inwestycje w obrabiarki. – Według danych z ankiet przeprowadzanych wśród zwiedzających aż czterech na pięciu gości przyjeżdżających na EMO to osoby upoważnione do dokonywania zakupów inwestycyjnych na rzecz swojej firmy – powiedział Christoph Miller. Wśród osób spoza Niemiec odsetek osób decyzyjnych wyniósł aż 86%. Dlatego w czasie trwania EMO 2007 złożono zamówienia o łącznej wartości 4 mld euro, a po imprezie do wystawców wpłynęło wiele kolejnych zleceń. W czwartym kwartale roku 2007 odnotowano najwyższy wzrost liczby zamówień na międzynarodowym rynku obrabiarek w ciągu całego okresu dobrej koniunktury.

Żadna impreza nie może pochwalić się takim potencjałem możliwości dla zwiedzających, co targi EMO Hannover. Wysoka rozpoznawalność wystawy na świecie i jej doskonała renoma przyciągają do Hanoweru ekspertów z całego świata. – Na EMO przyjeżdżają wszyscy – podkreślił Christoph Miller. – Na gości imprezy czeka nie tylko bogata oferta przygotowana przez wystawców, lecz także urozmaicony program imprez dodatkowych, na których będzie można zobaczyć trendy jutra i innowacyjne technologie produkcyjne. Dlatego po każdej edycji targów dostajemy najwyższe oceny zarówno od wystawców, jak i od zwiedzających.

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments