BUDMA 2015

W dniach od 10 do 13 marca 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

BUDMIE towarzyszyły Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-Tech, Targi Branży Szklarskiej GLASS oraz Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne. W tym roku w Poznaniu swoją najnowszą ofertę zaprezentowało ponad 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów, w tym firmy z polskiej i europejskiej czołówki. Wśród nich znaleźli się m.in. uznani producenci okien, drzwi, pokryć i akcesoriów dachowych, chemii budowlanej czy narzędzi. Podczas targów w Poznaniu pokazano

doskonałe jakościowo i funkcjonalnie materiały, odpowiednio dopasowane do potrzeb systemy i technologie.

Podczas BUDMY działał m.in. Klub Premier. Tu prezentowano nowości, które po raz pierwszy można było zobaczyć w Poznaniu. Naszym zdaniem na szczególne zainteresowanie zasługiwały te, które uhonorowano prestiżową nagrodą targową, czyli Złotym Medalem MTP. Przyznano go, co koniecznie warto tu odnotować, innowacyjnemu młotowi wyburzeniowemu Hitachi H 90SG.

 To jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy targów. Na specjalnych przestrzeniach zaprezentowano designerskie „perły” z oferty wystawców. Prezentacje te w ramach projektu Strada di Architettura były przeznaczone głównie dla architektów i projektantów.

Jedną z ważniejszych atrakcji targów BUDMA była Strefa Testów. Tutaj każdy fachowiec mógł osobiście przekonać się o najważniejszych zaletach prezentowanych produktów: materiałów, urządzeń czy narzędzi. Te ostatnie do Strefy Testów dostarczyły Festool i Hitachi.

Jak wiadomo, ważną klientelę BUDMY stanowią architekci. Dla nich w br. przygotowano wiele specjalnych events. Np. przy ścisłej współpracy z Izbą Architektów RP kontynuowany był projekt Forum Architektury, podczas którego odbyła się m.in. debata architektoniczna z udziałem zagranicznych gości. Jej tematem były „Wzajemne Inspiracje. Europejscy Architekci w Polsce. Sukcesy i Porażki”. Zaś projekt Strada di Architettura odsłonił najciekawsze propozycje produktowe wyróżniające się szczególnym designem, a jednocześnie zachowujące najwyższą jakość wykonania.

 

Targi to oczywiście miejsce spotkań biznesowych, gdzie najważniejsza jest możliwość bezpośredniego spotkania z wystawcami. To tutaj bowiem nawiązuje się nowe kontakty, ale także podtrzymuje się relacje partnerskie. Dobrym miejscem na to, oprócz stoisk, są konferencje i specjalne imprezy. I tutaj tegoroczna BUDMA wyszła naprzeciw oczekiwaniom. Cztery targowe dni wypełniono debatami i konferencjami traktującymi o najważniejszej problematyce w branży budowlanej. Na szczególną uwagę, naszym zdaniem, zasługiwały Dni Inżyniera Budownictwa, podczas których dyskutowano m.in. na temat nowelizacji ustawy Prawo Budowlane.
Narzędzi w br. na Budmie było znacznie mniej niż w ubiegłym roku i poprzednich latach. Odnotowaliśmy obecność Hitachi Power Tools Polska, Stanley Black & Decker Polska, GT Corporation, Geoservu, Kubali i Grupy Topex.

 

Na koniec wypadać zapytać, jaki efekt gospodarczy w br. wyda BUDMA. Jeśli chodzi o branżę budowlaną, trudno nam tu prognozować. Zapewne będzie miała pozytywny wpływ na koniunkturę w budownictwie. Można więc tylko spierać się o siłę tego wpływu. Natomiast jeśli chodzi o branżę narzędziową, to można z dużą pewnością stwierdzić, że efekt ten będzie marny z powodu małej frekwencji na targach firm z tego segmentu rynku.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ROADSHOW HÖGERT TECHNIK

Sezon programu Roadshow Högert Technik jest już w pełni. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zespół Högert Technik przeprowadził bowiem ponad 50 mobilnych prezentacji na terenie całej Polski. Na jesieni projekt nie zwalnia tempa. Kalendarz demo-cara na wrzesień jest już całkowicie wypełniony. W IV kwartale pokazy będą odbywały się też poza granicami Polski, na Bałkanach, gdzie wsparcie dostaną najlepsi partnerzy biznesowi firmy z Czarnogóry, Serbii oraz Chorwacji.

 

W ramach Roadshow organizowane są pokazy u dystrybutorów marki Högert Technik. Projekt przeznaczony jest dla wszystkich osób na co dzień używających narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi. Podczas wizyt demo-cara goście mają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w atrakcyjnych

szkoleniach technicznych. Organizowane są prezentacje dotyczące użyteczności i funkcjonalności narzędzi. Demo-car Högert Technik wyposażony jest nie tylko w kilkaset narzędzi, ale także w różne próbki materiałów, np. bloczki betonowe, płytki ceramiczne, szkło, blachy itp. Dlatego podczas pokazów przeprowadzane są testy produktowe, a uczestnicy mogą ciąć, wycinać i wiercić bez ograniczeń oraz bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Foto_4

Wiele narzędzi zostało specjalnie rozłożonych na części pierwsze, co daje możliwości obejrzenia różnych mechanizmów „od środka”, np. grzechotek, kluczy, tarcz itp. Samochód jest w pełni multimedialny. Przygotowane zostały filmy instruktażowe oraz tablice edukacyjne. Zespół specjalistów Högert Technik chętnie dzieli się wiedzą, zwraca uwagę na to, co jest ważne przy zakupie narzędzi ręcznych.
Demo-car Högert Technik to także gratka dla fanów motoryzacji. Mercedes Sprinter 319 CDI został dostosowany i tuningowany specjalnie do przeprowadzania pokazów narzędzi ręcznych. Samochód mierzy ponad 7 m długości, a sama powierzchnia ekspozycyjna wynosi około 8 m kw.

17-05-26_MAPKA-WOJEWODZTWA-HANDLOWCY-HOEGERT_prezentacje_aktualizacja

Warto wiedzieć, że spotkania nie wymagają rejestracji i formalności. Należy sprawdzić, kiedy multifunkcjonalna platforma edukacyjna Högert Technik odwiedzi naszą miejscowość. Warto też śledzić na bieżąco trasę na www.hoegert.com/pl/o-marce/roadshow-2017.

Foto_3

Foto 2

_F7A9162

_F7A9124

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu