Bruzdownica RH403 marki RHODIUS

Firma RHODIUS Schleifwerkzeuge GmbH & Co. KG skonstruowała własną bruzdownicę RH403 przeznaczoną specjalnie do współpracy z systemem tarcz diamentowych ALL IN ONE. Została ona optymalnie dostosowana do tego systemu, co umożliwiło bardzo wydajną pracę.

 

 

Potężna moc 2500 watów, beznarzędziowa wymiana tarcz i łatwa obsługa – to najważniejsze cechy bruzdownicy RH403 marki RHODIUS. Dzięki niej i zoptymalizowanemu systemowi tarcz diamentowych ALL IN ONE wycinanie szczelin w prawie wszystkich materiałach budowlanych jest bardzo proste

i łatwe. – W przypadku zastosowania RH403 użytkownicy nie muszą iść na kompromis, lecz mogą wykorzystać cały potencjał systemu ALL IN ONE – wyjaśnia Markus Schraivogel, wdrożeniowiec firmy RHODIUS Schleifwerkzeuge GmbH & Co. KG.

Dzięki wysokiej mocy maszyna osiąga efektywny moment obrotowy wynoszący 2,8 Nm, dzięki któremu szybko pokonuje opór materiału. Zatem nie ważne jest to, czy tniemy piaskowiec, czy beton zbrojony – specjalnie ułożone segmenty trzech tarcz diamentowych bez wysiłku wytną czyste szczeliny. Do tego nie musimy wykonywać bruzdy środkowej, co jest kosztowne i czasochłonne. Zaś powstający podczas cięcia kurz jest odsysany do odkurzacza za pomocą efektywnego systemu odpylania. Zapobiega to też zaklejaniu i przegrzewaniu się tarcz diamentowych.

 

 

Jak wiadomo, duża moc wymaga pełnej kontroli. W przypadku RH403 gwarantuje ją asymetryczne ułożenie sześciu rolek zamocowanych na czterech osiach. Ułatwiają one posuw i umożliwiają pewne prowadzenie maszyny w każdym położeniu roboczym. Ustawienie głębokości cięcia odbywa się bezstopniowo za pomocą prostej w obsłudze regulacji.

Dzięki ergonomicznej konstrukcji i wadze wynoszącej 6,5 kg bruzdownica RH403 jest łatwa w operowaniu. Zastosowano w niej zaawansowane układy elektroniczne: łagodnego rozruchu, stabilizujący obroty pod obciążeniem i tzw. antyprzeciążeniowy termiczny wyłącznik.

Jak już wspomnieliśmy, RH403 została specjalnie zaprojektowana do współpracy z tarczami 150 mm systemu ALL IN ONE. ‎‎‎‎‎‎Łatwą, szybką wymianę tarcz, bez konieczności użycia narzędzi, umożliwia prosty w obsłudze system beznarzędziowego ich mocowania. – Do tej pory użytkownicy nawet na 50% szacowali oszczędność czasu uzyskaną podczas cięcia szczelin w murze za pomocą systemu tarcz ALL IN ONE. Dzięki wykorzystaniu bruzdownicy RH403, moim zdaniem, można go jeszcze znacznie skrócić – ocenia Markus Schraivogel. – Tym samym użytkownicy otrzymują szybko amortyzujący się system narzędzi zwiększający wydajność prac na budowie.

Bruzdownica RH403 zostanie zaprezentowana na stoisku targowym firmy RHODIUS (hala 10.2, stoisko B001) na International Hardware Fair w Kolonii w marcu 2014 r. Osoby zainteresowane znajdą na nim istotne informacje o produktach oraz inspiracje biznesowe.

 

 

Dane techniczne bruzdownicy RHODIUS RH403

Moc/moment obrotowy

2500 W/2,8 Nm

Napięcie zasilania

230 V

Obroty na biegu jałowym

6600 min-1

Grubość/szerokość cięcia

50/30 mm

Średnica tarczy

150 mm

Wibracje

4,3 m/s2

Ciężar

6,5 kg

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar

wpDiscuz