ANDRE – POLSKA MARKA – NOWE MOŻLIWOŚCI

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, ANDRE ABRASIVE ARTICLES, czołowy polski producent narzędzi ściernych, wprowadza innowacyjną technologię produkcji oraz poszerza swój asortyment o specjalistyczne ściernice wielkogabarytowe.

 

Firma ANDRE ABRASIVE ARTICLES powstała w 1987 r. i od tego czasu projektuje, produkuje oraz dostarcza zarówno stały asortyment narzędzi ściernych, jak i wyroby przygotowane na indywidualne zamówienie klientów. Firmę z Wielkopolski cechuje całkowicie polski kapitał. Marka ANDRE zawdzięcza swoją rozpoznawalność 30-letniemu doświadczeniu, wysokiej jakości oraz indywidualnemu podejściu do klienta.
Wyczuwając potrzeby rynku materiałów ściernych, firma ANDRE ABRASIVE ARTICLES realizuje kolejną inwestycję, którą śmiało można nazwać kamieniem milowym w jej historii. Uruchamiana jest bowiem produkcja dwóch całkowicie

innowacyjnych technologii wytwarzania narzędzi ściernych. Ponadto firma rozszerza asortyment ściernic o wymiary i kształty, których dotychczas nie było w jej ofercie.

_DSC2381_1

ANDRE ABRASIVE ARTICLES rozpoczyna produkcję ściernic o średnicach do 1140 mm, które stosowane są np. w przemyśle samochodowym do obróbki elementów silników, jak np. wałów korbowych czy rozrządu. Nowa inwestycja pozwoli również na formowanie ściernic o mniejszych średnicach zewnętrznych, ale o wysokości aż do 300 mm. Dzięki temu firma zaoferuje klientom szerszy asortyment ściernic monolitycznych, a więc niewymagających klejenia czy składania z dwóch lub kilku części. Ściernice takie stosowane są w operacji szlifowania bezkłowego w wielu branżach przemysłu.

_DSC1628

Rozszerzenie oferty asortymentowej nie byłoby możliwe bez oddania do użytku nowej hali produkcyjnej. Obiekt o pow. 1000 m kw. wyposażono w nowoczesne maszyny i urządzenia do wytwarzania ściernic. Kluczowym elementem jest prasa o nacisku 2000 t z firmy Maternini. Nowa linia produkcyjna wyposażona jest również w sterowane numerycznie obrabiarki do obróbki kształtu, najnowsze urządzenia do sprawdzania wytrzymałości i kontroli niewyważenia produkowanych ściernic.

_DSC7736

Asortyment produkowany w nowej hali to nie tylko nowość z punktu widzenia wymiarów. Projekt dofinansowany z funduszy unijnych PARP w ramach „Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, poddziałanie 3.2.1 Badania na rynek” zakłada bowiem wdrożenie dwóch innowacyjnych technologii wytwarzania narzędzi ściernych, o czym wspomniano na wstępie. Będą to ściernice z zastosowaniem mikroagregatów ściernych oraz ściernice na bazie specjalnej kompozycji żywic syntetycznych. Obie unikatowe koncepcje zostały opracowane przez Dział Badawczo-Rozwojowy firmy ANDRE ABRASIVE ARTICLES we współpracy z politechnikami koszalińską, łódzką i rzeszowską.

_DSC2377

Jakie korzyści płyną z zastosowania mikroagregatów w ściernicach? Przede wszystkim ich zastosowanie pozwala na skokowy wzrost możliwości dostosowania narzędzia ściernego do wymagań różnorodnych operacji technologicznych poprzez odpowiedni dobór składu, wielkości i udziału ilościowego tych mikroagregatów. Takie ściernice będą przydatne szczególnie w operacjach szlifowania, które obecnie są uważane za trudne do realizacji, czego przykładem może być obróbka szlifierska materiałów kompozytowych, materiałów o wysokiej plastyczności, materiałów wrażliwych na wysokie temperatury, stopów metali lekkich, nowych materiałów mineralno-żywicznych czy tworzyw stosowanych w optyce.
Zastosowanie mikroagregatów pozwala także na uzyskanie adaptacyjnych struktur ściernic, gdyż ich inny mechanizm samoostrzenia może być wykorzystany do samoczynnego tworzenia na powierzchni czynnej ściernicy podwyższonej porowatości w postaci wgłębień.

_DSC2381

Zatem zastosowanie nowych ściernic marki ANDRE umożliwi widoczną poprawę szlifowanych powierzchni, przyczyni się do obniżenia sił występujących podczas procesu szlifowania oraz istotnie ograniczy zalepianie się powierzchni roboczej ściernicy wiórami obrabianego materiału.

_DSC7682

Druga koncepcja

dotyczy ściernic na bazie specjalnej kompozycji żywic syntetycznych i zakłada znaczne ograniczenie emisji szkodliwych substancji gazowych w procesie produkcyjnym. Ściernice wykonane według tej technologii umożliwiają uzyskiwanie bardzo dobrej jakości obrabianej powierzchni i jednoczesne zachowanie wysokiej wydajności i szybkości szlifowania przy usuwaniu większych naddatków. Istotna jest również ich odporność na chłodziwa alkaliczne. Te innowacyjne ściernice znajdą zastosowanie w operacji szlifowania bezkłowego i równoległego w przemyśle łożyskowym, motoryzacyjnym i narzędziowym.

_DSC2398

Wszystkich poszukujących innowacyjnych narzędzi ściernych z korzystną relacją jakości do ceny zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki ANDRE i skorzystania z rozszerzonej oferty asortymentowej.

Tomasz Koziarski – Zastępca Dyrektora Zarządzającego ANDRE ABRASIVE ARTICLES
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments